Skocz do zawartości

Strona i DUCATI Club FORUM korzysta z plików cookie. Przeczytaj Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Jeśli ten komunikat ma się więcej nie pojawiać zaakceptuj używanie cookie. Akceptuję
Akceptuję
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Zaloguj korzystając z Windows Live Log In with Google Logowanie »
Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł(mogła) tworzyć tematy, pisać w istniejących wątkach, wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować status, zarządzać profilem, widzieć rozszerzone fora, tworzyć galerię i wiele więc. Jeśli masz już konto, zaloguj się - w przeciwnym razie utwórz konto za darmo już dziś!

Zdjęcie

Błąd w nr VIN a Dowodzie rejestracyjnym

- - - - -

8 odpowiedzi w tym temacie

Nikewid

Nikewid
  • Miasto: Gdańsk
  • Motocykl: Monster 900
  • GSM: 517341358
Witam.
Mam pytanie, bo przeszukałem kilka stron i znalazłem masę podobnych pytań.

Do rzeczy.
Co zrobić gdy numer Vin na ramie motocykla nie odpowiada zapisowi w Dowodzie rejestracyjnym?
Mianowicie, w Dowodzie rejestracyjny brakuje pierwszej cyfry po ZDM...

Jak wygląda sprawa zarejestrowania takiego motocykla w Polsce?
Czy rzeczoznawca, że nie było ingerencji w VIN na ramie, czy wyjaśnienie u producenta, co wydłuży cały proces rejestracji .
skołowany jestem do reszty, już wiązałem sznurowadła a tu taka zagwózdka ...

Ktoś coś ćwiczył takiego ?

Motocykl z Włoch oczywiście :)

Franz

Franz

Ducatista Senior

• Klubowicz
  • PipPipPip
  • 4112 postów
Ja miałem taki sam problem. sprzedawałem motocykl i klient przy odbiorze poprosił jeszcze o sprawdzenie na stacji diagnostycznej. Na stacji okazało sie , ze w numerze VIN jest rozbieznośc z dokumentem. też myslałem , klapa jeszcze wyjde na jakiegos oszusta! na spokojnie przegladnąłem dokumenty motocykla z dignosta i on zadecydował, ze jest ok i poprawił. wiec sie da. dodam, ze kolega ze szczecina bez problemu zarejestrował potem motocykl i śmiga po dzis ........ no bo to Hynda!

Kriss85

Kriss85

Ducatista Junior

• Użytkownik
  • PipPip
  • 300 postów
  • Miasto: Orzech
  • Motocykl: Monster s4
  • GSM: 500156324
Spokojna głowa, miałem to samo w moim ducati i r6 którą ostatnio sprzedałem, w ducati miałem na ramie B a na dowodzie było 8, na przeglądzie to zauważyli i poprostu było zapisane w uwagach ze była jakaś niezgodność w dowodzie z przyczyn naturalnych, czyli zwykły błąd człowieka, to samo w r6 były trzy jedynki i potem "J" oczywiście już komuś sie pomieszało bo za dużo pionowych kresek i o "J" zapomniano, diagnosta musi poprostu wpisać dobry vin a w rejestracji juz to poprawia i wpiszą taka jak ma być w dowód rejestracyjny :)

Nikewid

Nikewid
  • Miasto: Gdańsk
  • Motocykl: Monster 900
  • GSM: 517341358
zamierzam się na jedną maszynę, ale jak ma się bujać potem i unieruchomić na miesiąc to poczekam.

czyli jednak nie ma się co za bardzo bać.
zgryza mam bo sprzęt fajny tyle że daleko... i na razie żaden pewniak .

Ale co tam noc młoda do przemyśleń jak znalazł

Dzięki za uspokojenie.
pozdrosy

krupin99

krupin99

Ducatista Newbie

• Użytkownik
  • Pip
  • 63 postów
  • Miasto: Klimontów
  • Motocykl: MTS1000DS
Ja właśnie przechodze przez rejestracje skutera z pomylonym VIN. Żeby było ciekawiej to we włoszech już raz poprawiali końcówke z 6352 na 3562. Niestety zapomnieli poprawić A na S. Pierwszy problem to z przeglądem. Diagnosta nie chciał zrobić badania ze względu na niezgodność. Bez badania nie mogłem złożyć Vat-24. A bez badania i zwolnienia z Vat złożyć o rejestracje. Poprosiłem polskiego importera o pismo wyjaśniające nr Vin. Otrzymałem informacje, że motocykl z numerem który mam na dokumentach nie został wyprodukowany. Z takimi papierami złożyłem wniosek o czasową rejestracje do wykonania badania technicznego już z dobrym Vin-em. Z badaniem złożyłem Vat-24 też z dobrym Vin i z informacją wyjaśniającą importera. Teraz złożyłem wniosek już o normalną rejestracje ale w wydziale komunikacji chcą jeszcze opinie rzeczoznawcy o oryginalności numeru na ramie. Dzisiaj jade zawieźć do urzędu. Zobaczymy co dalej.

KGr

KGr
  • Miasto: Wroclaw
  • Motocykl: XS400 (a co!)
  • GSM: 609662349
Rodzice mieli kiedys taki myk w Cienko-cienko. 3 byla zamieniona z 8. W WK we Wroclawiu nie chcieli zarejestrowac, trzeba bylo pojechac do WK tam gdzie auto bylo zarejestrowane wczesniej, wystawili papierek i poszlo juz bez problemu.

KGr

KGr
  • Miasto: Wroclaw
  • Motocykl: XS400 (a co!)
  • GSM: 609662349

zamierzam się na jedną maszynę

Chyba sie domyslam na ktora :)

davidson

davidson

Ducatista Senior

• Klubowicz
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Miasto: WEJHEROWO
  • Motocykl: SS 900
  • GSM: 787273005
... to co, Nikewind, uspokoiły cię chłopaki?
mam szykować pickupa do wycieczki? :D

Nosb

Nosb

Ducatista Newbie

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Miasto: Skarzysko-Kamienna
  • Motocykl: Monster
  • GSM: 600121083
Mialem podobnie ale z autem. W audi 80 zamiast 8 ktos wpisal B . Zalatwilem sprawe tak ze spisalem numer z nadwozia na umowie! a nie z dowodu i generalnie nie bylo problemu mimo ze nie zgadzal sie z tym wpisanym w karte pojazdu i dowod : wyprostowano to wpisem w karte i nowym dowodem. Pytanie tylko ktory sie nie zgadza bo jak np koncowy to lipa :) pierwsze sa z reguly podobne im dalej tym bardziej indywidialne typu konkretna sztuka z danego rocznika.