Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

delta81

Pokaż swojego DIABŁA!

Polecane posty

Zastanawiam się właśnie nad zmianą kominów. Remus brzmi dobrze i mało kosztuje. Pytanie tylko czy na gwarancji mogę zmienić wydech we własnym zakresie?

Czy nie stracę gwarancji? Zadzwonię jutro do dealera i zapytam. A może macie jakieś info w tej kwestii?

Teoretycznie nie możesz, ale ja to zrobiłem i tyle.

 

Choć wymiana samych kominów (slip on exhaust) to nie wszystko.

 

Przerabiałem to w Monsterze 796, diavelu i sport classicu,  Po wymianie wydechu (najczęściej przecież na taki bez katalizatora - czyli lżejszy) zmienia ci się ciśnienie w układzie wydechowym.

 

Oczywiście możesz jeździć bez zmiany ECU (jednostki sterującej) ale 1) silnik dostaje po tyłu (zła mieszanka powietrza i paliwa) 2) motocykl staje się jeszcze bardzie szorstki i szarpiący na wolnych obrotach

 

Wiec masz teoretycznie kilka wyjść

1) nic nie robić - ale ryzykujesz wypaleniem gniazd zaworów (zbyt uboga mieszanka paliwa)

2) wymienić lub przeprogramować ECU

3) założyć Power Comandera lub Rapid Evo

 

Ja wybrałem opcje nr 2 - przeprogramowanie. Robiłem to u Marcina w Sokołowicach (JMG motocykle) - pełen profesional.

Gorąco polecam i przy okazji pozdrawiam

 

Z Diavel było np. tak że najpierw pomiary na hamowni (moc na kole a nie jakieś tam posrane przeliczniki ile na wale) wymiana komina, dostrojenie map i znów pomiar.

 

Z takim wymionionym remusem byłem już na przeglądzie i reklamacji termostatu. Wszystko ok nikt się nie czepiał.

Zawsze zresztą możesz go zdemontować i wgrać oryginalą mapę

 

Ryzyko masz tylko takie żeby ci na przeglądzie nowego oprogramowania nie wgrali- bo wówczas lipa i trzeba znów wgrywać zmodyfikowaną mapę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rudy wiem ze cieżko opisać obiektywnie dźwięk ale jaka jest różnica z tym remusem?

Chodzi mi czy nie spłaszcza dźwięku. W oryginalnym wydechu jest trochę "basu". Czy ten remus nie idzie w głośność i w "niskie" tony? Widzisz jakaś różnice w dynamice Diabełka ? Przyspieszenia, dół itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rudy wiem ze cieżko opisać obiektywnie dźwięk ale jaka jest różnica z tym remusem?

Chodzi mi czy nie spłaszcza dźwięku. W oryginalnym wydechu jest trochę "basu". Czy ten remus nie idzie w głośność i w "niskie" tony? Widzisz jakaś różnice w dynamice Diabełka ? Przyspieszenia, dół itp

zerknij na youtube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Just enjoy... ;)

Specjalnie słuchałem na sluchawkach... Z tego co słyszę faktycznie jest wiecej basu a o to mi bardziej chodzi. Wygląd jak zwykle to kwestia gustu a jak wiadomo o tym sie nie dyskutuje :)

Jesli chodzi o wygląd to mi sie bardziej podobają Zardy ale one chodzą bardziej płasko. Brak głębokiego brzmienia...

Ech jak zwykle trudny wybór ...

Robiłeś remapping po filmie?

Jest jakaś różnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mkmario jesli 14.04 skończyłeś 40 to nie dosc ze mamy w ten sam dzien urodziny, taki sam wiek to na dodatek diavelkami tez pomykamy. To sie by nazywał zbieg okoliczności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po latach znalazły się bliźniaki :)    wszystkiego Panowie  Mam nadzieję, że jak ja dobiję do 40 to też będę tak szczęśliwy i radosny :)

Mkmario jesli 14.04 skończyłeś 40 to nie dosc ze mamy w ten sam dzien urodziny, taki sam wiek to na dodatek diavelkami tez pomykamy. To sie by nazywał zbieg okoliczności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.