Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
zulus

Stelaż pod kufry

Polecane posty

Witajcie. Szukam patentu na stelaż pod kufer centralny w ST3 z oryginalnymi kuframi. Rozmawiałem już z robsonikiem i wiem, że jest z tym problem jednak wierzę w Wasze zdolności manualne.

Czy kupować oryginalny stelaż Givi pod kufer centralny czy spawać samemu? Stelaż oryginalny kosztuje 170zł. Czy trzeba będzie przerabiać oryginalne stelaże boczne czy tylko tylny? Wystarczą tylko "przedłużki" na śruby czy większa ingerencja?

Dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety Givi wymyślił patent, że mocuje się stelaż centralny do tych samych mocowań co kufry boczne. Oryginalnie ST3 ma tylko kufry boczne i takie ma zulus, ale żeby dołożyć centralkę trzeba kombinować z mocowaniami. Ktoś to w Givi chu... wymyślił... No ale wszystko się da ale trzeba dorabiać zamocowanie... To nie kwestia dziadowania, tylko nie ma takiego oficjalnego rozwiązania, przynajmniej ja o takim nigdzie się nie doczytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie wystarczą tylko dłuższe śruby i podkładki? Widziałem, że sporo ducatów ma boki i tył, więc chyba nie może być to aż tak trudne do zrobienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytrzymaj do końca tygodnia. Ja będę mocował tylny kufer a mam fabryczny stelaż boczny i centralny ,zobaczymy co z tego wyjdzie.

ok będę czekał na wieści, zdjęcia i rysunek techniczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Centralny zamontowany w 30min wszystko pasuje i nic nie trzeba doginać.Boczne w niczym nie przeszkadzają. Myślę że warto zainwestować w oryginalny stelaż.

Zdjęcia zrobię w sobotę. Bawienie się i dorabianie czegoś zamiast oryginału może zajmie ci pół dnia a i efekt może być różny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Centralny zamontowany w 30min wszystko pasuje i nic nie trzeba doginać.Boczne w niczym nie przeszkadzają. Myślę że warto zainwestować w oryginalny stelaż.

Zdjęcia zrobię w sobotę. Bawienie się i dorabianie czegoś zamiast oryginału może zajmie ci pół dnia a i efekt może być różny.

Mówiłem przeca...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Centralny zamontowany w 30min wszystko pasuje i nic nie trzeba doginać.Boczne w niczym nie przeszkadzają. Myślę że warto zainwestować w oryginalny stelaż.

Zdjęcia zrobię w sobotę. Bawienie się i dorabianie czegoś zamiast oryginału może zajmie ci pół dnia a i efekt może być różny.

 

ok. super! Kupiłeś oryginalny Givi? Czekam na fotki. Odwdzięczę się czarnym specjalem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szczęście że centralny mam od kompletu z bocznymi ,stelaże też są fabryczne dlatego montaż przebiegał bezproblemowo.

Nie wiem jak givi rozwiązało mocowanie stelażu. Nawet śrubki dłuższe w komplecie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to szczęście że centralny mam od kompletu z bocznymi ,stelaże też są fabryczne dlatego montaż przebiegał bezproblemowo.

Nie wiem jak givi rozwiązało mocowanie stelażu. Nawet śrubki dłuższe w komplecie dostałem.

ooouuuuuu no właśnie...robsonick pisał, że Ducati nie przewidywało tylnego kufra i nie ma oryginałów. Givi produkuje, ale nie przewiduje do oryginalnych bocznych...katastrofa. Nie chcesz sprzedać? :)

Będę musiał szukać dalej, może ebay...

Dzięki i pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to szczęście że centralny mam od kompletu z bocznymi ,stelaże też są fabryczne dlatego montaż przebiegał bezproblemowo.

Nie wiem jak givi rozwiązało mocowanie stelażu. Nawet śrubki dłuższe w komplecie dostałem.

ooouuuuuu no właśnie...robsonick pisał, że Ducati nie przewidywało tylnego kufra i nie ma oryginałów. Givi produkuje, ale nie przewiduje do oryginalnych bocznych...katastrofa. Nie chcesz sprzedać? :)

Będę musiał szukać dalej, może ebay...

Dzięki i pozdr.

 

Oczywiście, że Ducati robiło. Stelaż fabryczny pod centralny kufer GIVI do linii STeków ma pn 967015STAG, koszt wg polskiego cennika 740zł. Trochę dużo, ale przynajmniej wiadomo, że można takowego poszukać w używce ;) o np:

 

http://www.ebay.com/itm/Ducati-ST-Top-C ... 25691543c8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ST2 z trzema oryginalnymi kuframi Ducati , motocykl salon polska kufry też .

Wszystko gra i bucy . Jezdziłem z samym tyłem jak i z samymi bokami .

Szkoda ,że nie mam faktury za kufry ...

 

Desmoradek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.