Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
ducafil

sprzęgło Newfren-opinie

Polecane posty

Pozwole sobie odkopać temat. Po objawach na koniec sezonu przypuszczam, że kończy lub skończyło się sprzęgło. Rozpocząłem poszukiwania w celach orientacyjnych co i jaki i gdzie..

Z tego co wyszukałem Newfren oferuje zestaw F.1545AC (tarcze alu i przekładki stalowe) oraz F.1569AC (tarcze i przekładki stalowe). Kosz sprzęgłowy udało mi się wyszukać wykonany tylko z aluminium.. Nie znalazłem stalowego - może Wy wiecie gdzie takie coś wyszukać.

I tu kieruje pytanie do Was: Jaką konfigurację należy wybrać aby uzyskać maksymalną wytrzymałość / żywotność sprzęgła ???

 

Może ktoś z Was zmieniał już suchara i może coś doradzić lub polecić ???

 

Pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w swoim S4 kilka sezonów temu,montowałem aluminiowy kosz i aluminiowe tarcze,bodajże Adige-kupione u kol.musieli.

Podobno jeśli chodzi o trwałość,bez porównania lepsze od oryginału.

Na pewno,dla mnie niestety zmienia się dźwięk suchara,bardziej klekot niż cykający tamburynek ;)

Jeśli chcesz stalowy kosz i tarcze to chyba raczej oryginał ci pozostaje-ważne,podobno nie można zastosować aluminiowych tarcz do stalowego kosza i odwrotnie-jeśli się mylę,proszę o sprostowanie.

Tak czy inaczej ja byłem zadowolony również z zamiennika,żadnych problemów za mojej kadencji,poza wspomnianym innym hałasem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo proszę są...

 

http://www.ebay.pl/itm/STM-Evolution-frizione-antisaltellamento-Z48-inc-dischi-sint-Ducati-1198-1098-/111374362786?hash=item19ee6de8a2:g:ChoAAOxyIv5TkZzV

 

 

Tylko z tą sprężyną talerzową to jest taki problem, że jak pęknie, to holowanie do domu czeka...

 

 

tansza opcja...

 

 

http://www.ebay.pl/itm/STM-campana-frizione-Z48-inc-dischi-sinterizzati-dischi-18-Ducati-/281605607291?hash=item4191008f7b:g:Yf0AAOSwEeFU534O

Edytowano przez klekot999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za te ceny to można kupić 2 sprzęgła:D dobrze wiedzieć, że są takie wynalazki w takich cenach. Napewno ktoś skorzysta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo proszę są...

 

http://www.ebay.pl/itm/STM-Evolution-frizione-antisaltellamento-Z48-inc-dischi-sint-Ducati-1198-1098-/111374362786?hash=item19ee6de8a2:g:ChoAAOxyIv5TkZzV

 

 

Tylko z tą sprężyną talerzową to jest taki problem, że jak pęknie, to holowanie do domu czeka...

 

 

są wersje antyhopa które nie maja "spider springa" wiec ten klopocik odpada :)

w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy NewFren-a. Fajnie wyglądają (szczególnie bajeranckie opakowanie) i mają przystępną cenę. Niestety we wszystkich przypadkach były pewne "niedogodności" użytkowe. Początek po wymianie jest zawsze taki sam - problemy z pełnym wysprzęglaniem, do czasu aż się ułożą do siebie tarcze i przekładki to prawdziwa udręka użytkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba jest Newfren i rzeczywiście jest to męczące. Przejechane kilka tyś km i nadal problemy z wysprzęglaniem . Pierwszy i ostatni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam o opinie odnośnie tych tarcz. Newfren to koszt około 450zł a Adige - 600zł - więc różnica jest ale jak mam się męczyć kilka tys. km tak jak napisał Aizo to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba jest Newfren i rzeczywiście jest to męczące. Przejechane kilka tyś km i nadal problemy z wysprzęglaniem . Pierwszy i ostatni raz.

jeżeli założyłeś krzywe tarcze to problem nie zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich. 

 

jeżeli założyłeś krzywe tarcze to problem nie zniknie

 

Koledzy ja nie jestem pewien jaką firmę mam założoną, ale to był jakiś zamiennik, więc może niesłusznie wypowiedziałem się negatywnie o firmie. Cofam wypowiedź. To może być każdy inny zamiennik, ale klnę a niego strasznie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z Adige alu z alu koszem nowy zestaw żadnych problemów w Monster S4,mogę polecić.

Newfren to dobra firma mająca na rynku pozytywne opinie więc może to wina montażu lub wybitego kosza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z "mokrymi tarczami" APTC z Ducabike po zamontowaniu w Monsterze 695 też mieliśmy podobny problem, ale temat załatwiło pierwsze ugrzanie i wystudzenie sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.