Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

LEONE

Kasowanie inspekcji

Polecane posty

Pytanie może gdzieś było ale nie odnalazłem go w poprzednich postach. Zapaliła się na wyświetlaczu kontrolka inspekcji po 20 000 km. Chcę sam wymienić paski i rolki. Oleje płyny hamulcowe i filtry już wymieniłem :roll: Trochę mnie denerwuje ta ikonka na wyświetlaczu więc chętnie bym ją wyłączył. Czy jest jakaś metoda poza serwisem? Jeżeli nie istnieje, to czy serwis mi ją wykasuje bez robienia inspekcji? :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo mi tylko o metodzie "komputerem" - myślę, że kwestia inspekcji lub jej braku jest tu nie ważna, bo serwisy biorą pieniążki za "podpięcie" , a czy tez wykasują/sprawdzą błędy to już kwestia uderzenia 3 czy 10 razy w enter ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się skasować kontrolki guzikami czy innymi sztuczkami. Można to zrobić tylko przez złącze. Może to być mathesis, DDS, VDSTS lub darmowy Ducatidiag i KKL lub ELM327.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :o Kiedyś musiałem kupić program i złącza do mojej Alfy Romeo Mito i pogrzebać w ustawieniach i wszystko było OK. Gdzie Multistrada ma złącze i jakiego jest typu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo mi tylko o metodzie "komputerem" - myślę, że kwestia inspekcji lub jej braku jest tu nie ważna, bo serwisy biorą pieniążki za "podpięcie" , a czy tez wykasują/sprawdzą błędy to już kwestia uderzenia 3 czy 10 razy w enter ;)

 

Sam mam kontrolkę ale z lenistwa nie chce mi sie jej kasować.

Ps. A żeby kliknąć te 3 razy w enter to niestety ale trzeba kupić komp za troszkę grosza wiec muszą coś brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info :o Kiedyś musiałem kupić program i złącza do mojej Alfy Romeo Mito i pogrzebać w ustawieniach i wszystko było OK. Gdzie Multistrada ma złącze i jakiego jest typu ?

Dynda sobie pod akumulatorem w okolicach ECU. Takie małe z zaślepką. 3pin fiat. Można sobie kupić interfejs kkl i użyć darmowego ducatidiag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

 

Podepnę się pod ten temat z moim kłopotem. 

MTS 1200S 2010
pali się ta informacja o wymianie oleju, nieco to denerwuje. ASO niestety nie chce mi tego zrobić bez wykrojenia mnie na kilka tysięcy za gruby serwis a to TYLKO olej po 60 000km. 

Kupiłem więc kabelek  4pin -> OBD2,

kupiłem  OBD2 na BT ( taki ELM 327 BT za ~50-60pln) 

ściągnąłem ScanM5X

 

Niby łączę się z OBD2 przez BT ale dalej nic już nie udaje mi się...  brakuje mu komunikacji z ECU. 

 

Czy ktoś z grona mial podobne przygody?  

Całkiem serio, mam 200km do najbliższego serwisu Ducata i większość życia serwisowałem motocykle sobie sam. Nie uśmiecha mi się targać motocykla taki kawał drogi o głupią kontrolkę, a zwłaszcza po tym jak jednak zawizytowałem w serwisie w tej sprawie.

 

pozdro! 

Cynki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci będzie to ogarnąć bez serwisu - ale ASO możesz odpuścić. Poszukaj w swojej okolicy gościa co ma kompa diagnostycznego TEXA. Pojawił sia na rynku "kabelek" do nowych MTS, Diavel itd, ale z tymi co miałem styczność to i tak... wylądowali u mnie na kasowaniu inspekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj https://jpdiag.akress.com program Melcodiag

Podobno chodzi z najnowszą multi, diavelem - ja jestem na etapie zakupu interfejsu a Ty już masz, więc tylko soft i działaj. Daj znać jak efekty.

cinek78 -  ile u Ciebie kosztuje skasowanie inspekcji?

Edytowano przez slawekbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 netto

A pisząc w swoim poście "kabelek" miałem na myśli przytaczane przez Ciebie urządzenie. Niestety chińczyk nie zawsze działa( sam kabel - program ok)

Edytowano przez cinek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wxm    4
11 godzin temu, slawekbb napisał:

Spróbuj tutaj https://jpdiag.akress.com program Melcodiag

Podobno chodzi z najnowszą multi, diavelem - ja jestem na etapie zakupu interfejsu a Ty już masz, więc tylko soft i działaj. Daj znać jak efekty.

cinek78 -  ile u Ciebie kosztuje skasowanie inspekcji?

Melcodiag działa.

Potwierdzam . Ale zaznaczam ,że tylko do 2014 r.  DVT nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 07:24, krupin99 napisał:

ducatidiag

Witajcie ;)
Zakupiłem kabel do mojej Multistrady jak i również ELM w wersji 1.5,ale nie moge sie połączyć z moto! już nawet filmiki na YT oglądałem czy czegoś nie robie źle ale nie moge sie połączyć,macie jakieś sugestie co może być przyczyną braku połączenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii trochę męki jest. 
z własnego doświadczenia: 

- kabelek finalnie działa (alledrogo)

- elm nie wiem czy każdy zadziała ale ten po bluetooth działą (też alledrogo)

- mam też kabel po usb i tu jest dodatkowo jazda z windowsem, trzeba starszy jakiś mieć bo 8 i 10 jakoś inaczej te usb instalują sobie i nie zadziała ale z win7 już mi zadziałało. 

Jak ktoś nie ma czasu / ochoty na zabawy i dociekanie czemu nie zadziałało to chyba prościej jednak przejechać się do kogokolwiek, kto załatwi to od ręki za jakąś niewygórowaną cene.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na obecną chwilę kasowanie inspekcji za pomocą Melcodiag w MTS 1260 nie działa, program nie wspiera jeszcze ten model :61_sob:

jedynie co można to odczyt błędów i ich kasowanie

Edytowano przez zuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2020 o 16:20, zuper napisał:

na obecną chwilę kasowanie inspekcji za pomocą Melcodiag w MTS 1260 nie działa, program nie wspiera jeszcze ten model :61_sob:

jedynie co można to odczyt błędów i ich kasowanie

Za pomocą jakiego modułu OBD 2 łaczyłeś się z Melcodiag ?

Kupę tego szajsu ale wiem że 90 % tych ELM327 to chiński szajs który po prostu nie będzie się łączył z ECU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukaj ELM327 FT232RL z PIC18F25K80

mam cały kpl. na zbyciu jak cię interesuje
(interfejs+kabel do MTS od 2015-2020)


MTS 1260s - tak właściwie to nigdzie nie mam daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel już ogarnąłem ale wygląda na to że MelcoDiag nie wspiera ECU, które są montowane w Multi po 2015 roku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie szukał informacji na temat Multi 1200 S (moja jest z 2011) i kasowania inspekcji. oto moje doświadczenia:

1. Wymieniłem olej przed zimowaniem motocykla i pomyślałem skasuję sobie inspekcję oleju.

2. Po zapoznaniu się z informacjami w necie Melcodiag wydawał się jedyną słuszną decyzją + kable (żadne WIFI nie zagra póki co). Ok kupiłem kabelek

https://allegro.pl/oferta/kabel-diagnozy-obd2-ducati-multistrada-1200-2010-9663628682?snapshot=MjAyMS0wOS0xM1QxMDo0NDo0Ny43MjlaO2J1eWVyOzdlOWNhMzBmZjNmYTQ4OTEzNTQ2Y2YwZTAzZjNmYTYyNjc1N2RiODdmZTI1YjcyZDBkOTliMTk2ODMxMTlhYzU%3D

oraz OBD na usb z Chin, gdzie sprzedawca wypisał wszystkie słowa kluczowe (microprocesory) które winny być pod Melcodiaga żeby połączenie zagrało.

3. Po bez mała 3 miesiącach kabel z Chin przychodzi więc odpalam VMkę i wgrywam sterowniki kabla, które mają btw wirusa (ma Państwo Środka w tym wprawę ;-) Podłączam się do moto i d..a. Nic nie wykrywa. Uj tam przynajmiej kabelek kosztował mniej niż obiad. W rekomendowanych firmach Innovations i Lonec nie ma opcji na zakup kabla, więc ryzykuję ponownie, ale tym razem sprzedawca obiecuje, że kabel zadziała: https://www.ebay.pl/itm/163072898478?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

4. Przychodzi powyższy kabelek z UK, podłączam i coś tam zaciąga tj ecu ver, hw, sw bez vinu. Na forach piszą, że multi czasem tak ma i to jest ok.

5. No i dochodzimy do sedna sprawy. tj. przy uruchamianiu moto pokazuje się na wyświetlaczu słowo kluczowe Racing , które ponoć oznacza, że moto ma uruchomioną upmapę lub zrobiony flash ECU. Pierwsza opcja to przy użyciu klucza co wygląda jak pypeć usb i jest wpinany do 4 pinowego portu na moto powoduje odpalenie dodatkowych modów czyli trybu Racing (brakuje opcji nieśmiertelność :) które są standardowo zablokowane na sofcie standardowym, druga robi to samo ale poprzez reimage czyli nadpisanie sofru na ECU, tym samym można wgrać soft nie pisany przez Ducati. Tutaj jest pies pogrzebany bo jak to jest upmapa to nie można używać Melcodiaga bo może wypierdzielić w kosmos ECU i trzeba będzie robić reimage (może moto się nie uruchomić jak się dobrze spapra?), a nie da się ponoć sprawdzić co tam jest uruchomione/wgrane. SC Project , a ich mam wydech, nie wypuszcza emap ani nic w ten deseń, poprzedni właściciel nic nie wie co tam było robione, także nie wiadomo co to Racing dokładnie oznacza.

Na razie myślę czy zaryzykować i skasować inspekcję licząc, że ECU było flashowane i nic mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.