Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Ozon3k

Pytanie dotyczące rozrusznika

Polecane posty

Witam

Zauważyłem oglądając różne ducaty i filmiki z nimi na youtube, że aby je odpalić wystarczy tylko krótko nacisnąć przycisk rozrusznika, a on kręci się tak długo, aż odpali silnik.

 

U mnie tak nie ma. Żeby odpalić mojego monstera muszę trzymać knefel przez cały czas. Nie przeszkadza mi to wogóle, ale czy to może być objawem czegoś poważniejszego?

 

Raz się trochę przestraszyłem, bo puściłem rozrusznik, a on kręcił przez cały czas a silnik nie odpalał. Czerwony przycisk nic nie dawał, dopiero jak wyciągnąłem kluczyk to ucichł. Włożyłem z powrotem i wszystko było w porządku. Odpaliłem bez problemu (przytrzymując knefel jak zwykle).

 

Co może być przyczyną takich zachowań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie kręcił po puszczeniu przycisku bo masz tzw asystenta odpalania. Rozrusznik będzie pracował około 4-5 sekund, aż silnik odpali i osiągnie minimalne zadane obroty, lub przestanie kręcić jeśli w zadanym czasie nie zapali.

Chocaż były wersje 620-ek zarówna z asystentem jak i bez.

 

To dlaczego silnik potrzebuje długiego rozruchu wynika z regulacji układu wtryskowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.