Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

xyntR

Monster S2R 1000 "DARK BANDIT''

Polecane posty

Postanowiłem upublicznić trochę moje poczynania w zmianach stylistycznych. Jako że przygodę z DUCATI rozpocząłem od Monstera 600, wiadome było, że litr będzie kolejnym krokiem:) Jednak szukając "swojej" wymarzonej sztuki kierowałem sie już tym, co siedziało mi w głowie. Tam zrodził się pomysł, że moto musi być czarne, jeśli nie, to malowanie idzie na pierwszy ogień! Udało mi się jednak trafić sztukę, która doskonale wpasowała się w moje wyobrażenie "idealnej bazy" do dalszych stylistycznych modyfikacji. zd. 1 To co chcę uzyskać ma byc mariażem dwóch motocykli ( zd 2, 3 i 4), których zdjęcia zapadły mi głeboko w pamięć. Chcę by moto w 90% było czarne bez zbędnych akcentów kolorystycznych (może tylko docisk sprzegła będzie świecił złotem lub czerwienią). Chce również by monster miał zdecydowanie "bandycki" image :twisted:  To tyle jeśli chodzi o wstęp, bo wiem że większość zazwyczaj czeka na dokumentacje fotograficzną. Jako że kasy jest tyle ile jest ( zawsze na styk;-)) nie nastawiać się proszę na codzienne postępy. Plan jest by uporać się ze wszystkimi drobiazgami do lata. W nastepnym poście przedstawie liste dodatków którymi jestem zainteresowany i które są już w moim posiadaniu, może się komuś przyda gdy kolejny "zakochany" bedzie żądny zmian.

Nie ukrywam że liczę czasem na pomoc tych co "mechanikę" motocyklową mają w jednym palcu;)

post-86942-0-94171400-1390854061_thumb.jpg

post-86942-0-87763400-1390854066_thumb.jpg

post-86942-0-24092000-1390854073_thumb.jpg

post-86942-0-91847000-1390854094_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaje temat do obserwowanych :)
Jeśli planujesz zostawić standardowy zadupek to koniecznie go sobie spraw bo jak widzę masz brak. Mogę dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu i oddać swój zamiennik po o wiele niższej cenie.
Ten Twój S2R jak dla mnie jest ideałem w stocku poza tym brzydalem katalizatorem. 
Co do wydechu to proszę nie idź w boomtubes, ani to ładne, ani brzmi, ani zdrowe. Wygląda jak upośledzony członek słonia.

Z tego co widzę i się domyśłam to pewnie będziesz szedł w clipony. Przerabiałem ten temat. Z tego co dobrze pamiętam to któryś z naszych Mechaników pisał, że półka z zestawu od Rizomy nie jest kompatybilna więc miej to na uwadze zanim zrobisz "kup teraz"
http://www.woodcraft-cfm.com/cgi-bin/commerce.cgi?search=action&category=OOOX

Tu są fajne clipy z regulacją riserów, na zero risers odpadną Ci nadgarstki jeśli je opierasz jako początkujący. Te 1.5 cala to taka perfekcja stylistyczno-wygodowa.

Obadaj jeszcze clipy w S4 edycja Foggy, tam o ile pamięć mnie nie myli były robione w standardzie, więc łatwo byłoby zamienić. Chyba.

http://www.ducatimonsterforum.org/index.php?topic=45346.0

Polecam ten temat, są opisane ewentualne przeszkody które napotkasz przy montażu i modyfikacjach. Moim zdaniem świetnie wygląda.

Projekt podoba mi się, nawet bardzo, a jestem tak samo fanem Monsterów jak czarnego koloru dlatego trzymam kciuki :) pozdro

 

PS a gdybys jeszcze szukal inspiracji to...
ducati-monster-custom-21891-hd-wallpaperDucati-S4RS-custom-3.jpg

Edytowano przez Raxon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że ma być mariażem 2 motocykli, jak ja tam widzę chyba 5 ???

 

Niestety gust, to sprawa bardzo indywidualistyczna,trudno dopasować to co jednemu się będzie podobało, innemu niekoniecznie, a i jeszcze dochodzi to:  moto na zdjęciach w salonce i garażu będzie wyglądał cudownie, ale jazda nim będzie dla Ciebie koszmarem, ponieważ zaburzysz sobie ergonomikę, a nie daj Bóg geometrię... i szlag trafi przyjemność z jazdy...

 Może zacznij od dopasowania moto do gabarytów i stylu jazdy, czy jeździsz samotnie czy też od czasu do czasu jakaś Piękna z Tobą??

Czasem łatwiej kupić okazyjnie 2 moto i jedno zostawić sobie na wspólne wypady i do tych rzeczy do jakich pierwotnie został przemyślany, i owszem możesz se go maznąć na kolor ulubieńszy... a drugiego "Bandytę" zrobić "po swojemu"...

 

Pomyśl, zanim coś zepsujesz...

Życzę powodzenia!

J-999

Edytowano przez klekot999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raxon - dzieki wielkie za linki:) Przyznam się że clipony chodzą mi po głowie, jednak nie wiem jak to zagra z lusterkami które są mocowane na końcach (obok manetek) kierownicy i skierowane w dół :)

 

klekot999 - pierwsz fota to mój, więc mariaż faktycznie 3 nie dwóch ;) Co do reszty, z chęcią zrobiłbym jak piszesz ale póki co stać mnie tylko na jedno DUCATI ;) Nie zmienia to faktu że zanim coś utne, zastanowie sie dwa razy.

Edytowano przez xyntR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian to lista jest dłuuuuuuuuuga.

1. Zmiana owiewki - oryginał został już pociety, jest bardziej "mini"

2. Lakierowanie baku w całości na czarny połysk ( bez białego pasa) i  czarny lub grafitowy napis ducati w stylu lat 80. Reszta plastików ten sam kolor.

3. Wymiana korka na czarny rizoma

4. Lusterka rizoma rewerse retro (skierowane ku dołowi) - jest juz zamiennik:)

5. Zbiorniczki płynów rizoma czarne (nie NEXTy)

6. Manetki rizoma lux srebrne ( wydaje mi sie że bardziej pasują do stylistyki niż sporty)

7. Klamki sprzegła i hamulca (łamane krótkie)

8. Amor skretu ( tu licze na podpowiedzi bo znalazłem tylko montowany z boku do ramy - Toby )

9. Koncówki kierownicy rizoma 60g.

10. Cięcie lub wymiana przedniego błotnika (krótki, może carbon)

11. Osłona pasków rozrzadu rizoma

12. Osłona sprzęgła rizoma ZDM024B lub ZDM026B

13. Docisk sprzegła rizoma lub jak fundusze pozwolą sprzęgło antyhoppingowe Ducabike FA6M02 :twisted:

14. Ciecię ''ogona" i wymiana lampy tylniej na przydymiona ledową

15. Wszystkie drobiazgi typu: zaslepka techniczna karteru, koreczek wlewu oleju, osłona przedniej zebatki itd ( czarne lub carbonowe, CNC Racing, Rizoma itd)

16. Siłownik sprzęgła CNC Racing lub EVR

17. Kierunkowskazy led rizoma (juz są, może tylko tył bedzie zmieniony na inny kształt)

18. Zegary!!! Marzy mi sie pojedyńczy Motogadget, wiem jednak że tu napotkam na pewne problemy!!!

19. Jesli owiewka wybedzie to zmiana lampy na te od V RODa.

20. Crashpady (może ktoś coś doradzi)

21. Wymiana "kanapy", może ducati performance choć dziś kolega z forum dał mi do myślenia

22. Tłumiki, marzą mi sie zardy mocowane tylko z prawej strony!!! Tu jednak dzięki wielu dobrym radom nie napalam się ;)

23. Wszystko to co wyjdzie w trakcie.

 

Ponieważ na nadmiar gotówki nie narzekam, postaram się nie iśc na kompromisy i nie kupować dwa razy ;)

Edytowano przez xyntR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pół żartem, pół serio: Coś się tak uczepił tej Ryżomy ? Są też inne firmy produkujące akcesoria do Ducatów ;)

To tak, jakby tylko buty Adidas były jedyne i najlepsze ;) Bo najbardziej znane.
 

8. Amor skretu ( tu licze na podpowiedzi bo znalazłem tylko montowany z boku do ramy - Toby )
18. Zegary!!! Marzy mi sie pojedyńczy Motogadget, wiem jednak że tu napotkam na pewne problemy!!!
21. Wymiana "kanapy", może ducati performance choć dziś kolega z forum dał mi do myślenia

 
Pogadaj z Wojtkiem (wwk) - 
 
post-86706-0-83465200-1390894222_thumb.jpg
 

Ponieważ na nadmiar gotówki nie narzekam, postaram się nie iśc na kompromisy i nie kupować dwa razy  ;)

 
A może własny wykon niektórych elementów - np. osłony ?
Lub cięcie oryginałów przez plpt na Twoje zamówienie i wzór do uzgodnienia

 

 

Może ten temat Ci coś pomoże : http://docpoland.com/temat/11855-s2r-na-caferacera-albo-co%C5%9B-w-tym-rodzaju/?hl=cafe

Edytowano przez bialy114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwk    0

Podoba mi się ten temat ;)

3mam kciuki i jak coś służę pomocą.

Montaż motogadgeta to nie jest jakiś wielki problem, jak coś to mogę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biały114 - co do rizomy to, tak jakoś najbardziej podobają mi się ich wzory ;)

Co do butów to...jaki adidas?!!! tylko PUMA!!!! :mrgreen:

a z Wojtkiem już rozmawiałem i dzis od 5 rano z kolegą w garażu "łapaliśmy" wizje moto z taka "kanapką". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwk    0

Tak pół żartem, pół serio: Coś się tak uczepił tej Ryżomy ? Są też inne firmy produkujące akcesoria do Ducatów ;)

To tak, jakby tylko buty Adidas były jedyne i najlepsze ;) Bo najbardziej znane.

 

 

Pogadaj z Wojtkiem (wwk) - 

 

attachicon.gif417954_10151336146462805_1488234396_n.jpg

 

 

A może własny wykon niektórych elementów - np. osłony ?

Lub cięcie oryginałów przez plpt na Twoje zamówienie i wzór do uzgodnienia

 

 

Może ten temat Ci coś pomoże : http://docpoland.com/temat/11855-s2r-na-caferacera-albo-co%C5%9B-w-tym-rodzaju/?hl=cafe

 

biały chba najgorsze zdjęcie mojego monstera wybrałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kompie w robocie nie mam pełnego zestawu fotek ;)

Obstrzelałem Twojego Monstera w Skorzęcinie, a foty w domu ;)

 

Wybacz  :oops:

 

:mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekając na bak postanowiłem ciachnąć przedni błotnik by wszystkie plastiki dać do lakierowania. Tu mam prośbę do forumowiczów, zna ktos jakąś lakiernie w której nie pracują "przypadkowi ludzie" lecz fachowcy posiadający konkretną wiedzę i potrafiący coś doradzić? Znalazłem 3 odcienie czerni Ducati - Black Diamond 7625, Wyścigowy Czarny 7635, Midnight Czarny 7602, który z nich jest "najbardziej czarny"? Pierwszy raz aż tak bardzo zależy mi na jakości lakieru, chce by czerń była "głęboka" itd. W wakacje widziałem samochód niemieckiej marki który miał niesamowite lakierowanie właśnie w kolorze czarnym. Czerń była jak smoła ale na powierzchni mozna było dostrzec "dziwny efekt", tak jak by kolor czarny był zatopiony w przeźroczystym!!! Nie potrafię tego inaczej opisać, coś jak lane szkło, czarne wtopione w przeźroczyste. Jeśli ktoś ma jakieś namiary na konkretne lakiernie lub jest "oblatany" w temacie to proszę o wiadomość tu na forum lub śmiało na tel. Z góry dzieki wielkie za jakie kolwiek podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głębia, o której mówisz to kwestia ilości (i jakości) warstw lakieru bezbarwnego na "kolorze". To da się zrobić z każdym kolorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głębia, o której mówisz to kwestia ilości (i jakości) warstw lakieru bezbarwnego na "kolorze". To da się zrobić z każdym kolorem.

OOO!!! Dzięki, to juz jakas dodatkowa wiedza dla mnie :) Cały dzień dzisiaj debatowałem nad czarnymi kolorami, wydzwaniałem do róznych lakierni i nikt nie udzielił mi tak prostej i zrozumiałem odpowiedzi!!! Poważnie, w wiekszości przypadków słyszałem coś o tym że zalezy jaki "kod" lakieru sobie wybiorę, co kolwiek to znaczy ;) O tę głębię chcę powalczyc bo wyjdzie przepieknie z Twoim pomysłem co do napisu!  :mrgreen: Siedzi mi to teraz w głowie i nie chce z niej wyjść! Głeboka czerń w połysku i napis wtopiony, ton jaśniejszy i w macie!!! Mniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzi mi to teraz w głowie i nie chce z niej wyjść! Głeboka czerń w połysku i napis wtopiony, ton jaśniejszy i w macie!!! Mniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam :twisted:

 

Dokładnie tak jak pisze Bagi - nie da się osiągnąć takiego efektu. Ja mówiłem o naklejce 3D z logo Ducati "Giugaro" w czarnym macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bagi - dlatego nie chcę go wtapiać. Będzie na powierzchni żeby kontrastował itd. Pomysł podsunął mi musieli i jesli zdołam tylko znaleźć porządną lakiernie to wierzę że wyjdzie zaje... :)

musieli - tak, wiem. Okresliłeś to nawet mianem "blizny" na baku. Bez kitu podoba mi sie ten pomysł na maxa i chciałbym to zrealizować. Mysle że ten klar spotęguje efekt wypukłości.

Edytowano przez xyntR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz najczarniejszy z czarnych to udaj się do mieszalni i niech ci naleją poprostu czarnego pigmentu, jeśli chcesz uzyskać to co widziałeś na aucie, to tak jak prawi musieli, 2,max 3 warstwy lakieru bezbarwnego, i polerowanie na lustro aby nie było widać struktury,  :thumbup:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

Klar z baza to sie miesza chyba tylko jak chcesz cos "na szybko" psiknac... :/

Najlepszy efekt i trwalosc to niestety baza + klar + klar + klar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klar z baza to sie miesza chyba tylko jak chcesz cos "na szybko" psiknac... :/

Najlepszy efekt i trwalosc to niestety baza + klar + klar + klar...

 

+1 tylko tych warstw klaru jeszcze kilka do tego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisy z naklejki 3d wyglądają super - wiem, bo mam:)  robił mi je MINI-MAN, którego chyba już nie ma tu na forum, ale zagadaj sobie do niego na https://www.facebook.com/marcin.tyminski?fref=ts

 

Stare zdjęcia motocykla, ale widać samą naklejkę - pewnie jakąś folię matową też mają

 

naklejka-ducati-bak.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ir2e8k.jpg

 

kvjbm.jpg

 

malowane: 2 warstwy bazy + mieszanka barwnik/klar+ klar 2,5 warstwy źle się wcześniej wyraziłem, do klaru dodajemy neutralnego barwnika, nie bazy :oops:

Edytowano przez sacrosaint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.