Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
kysovsky

Podłączenie podgrzewanych manetek zapytowanie

Polecane posty

Kolejne niesamowite z mojej strony zapytanie brzmi kto orientuje sie jakiego koloru sa kable i za co odpowiadaja wychodzace ze stacyjki :) chce podlaczyc podgrzewane manetki i nie wiem ktore kable ciac :)

kable.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

manetki nie podłącza się pod układ elektryczny motocykla ( oprzyrządowanie ) - możesz go przeciążyć . Dodatkowo stacyjka jest chyba najgorszym miejscem na wpięcie , bo niektóre kabelki na wyjściu maja 5v, 8,7 v itd... - nie zawsze jest to 12V!!!

 

Manetki ( jeśli pojazd nie ma ori wyjścia) podłączasz bezpośrednio do aku , ale poprzez przekaźnik. Przekaźnik najlepiej jak pobiera "impuls" np. ze świateł tylnych...

takie rozwiązanie gwarantuje:

- nie obciążanie instalacji

- zabezpieczenie na wypadek zwarcia

- po wyłączeniu moto automatycznie wyłączy zasilanie na manetkach , tym samym nie doprowadzi do rozładowania aku,,,

 

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wczesniej podlaczylem bezposrednio do aku i po pierwszym uruchomieniu aku padl bo zapomnialem wylaczyc ;) i odpalic je mozna bylo w kazdej chwili ;) czyli + i - podlaczyc do instalacji oswietlenia ? czy - do aku a + w instalacje ? jestem zielony w tym temacie wiec dlatego sie wole upewnic :) dziekuje za podpowiedz by sie nie wpinac pod stacyjke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wczesniej podlaczylem bezposrednio do aku i po pierwszym uruchomieniu aku padl bo zapomnialem wylaczyc ;) i odpalic je mozna bylo w kazdej chwili ;) czyli + i - podlaczyc do instalacji oswietlenia ? czy - do aku a + w instalacje ? jestem zielony w tym temacie wiec dlatego sie wole upewnic :) dziekuje za podpowiedz by sie nie wpinac pod stacyjke :)

Przeczytaj instrukcję Cinka kilka razy bo trochę się obawiam że z elektryki noga jesteś ;) . 

Jeśli zastosujesz ( a powinieneś ) przekaźnik , podpinasz do niego zasilanie ( + 12v ) z aku , ( +12v) wyjście z przekaźnika do manetek oraz sygnał nim sterujący z tylnej lampy . 

Zanim cokolwiek przetniesz i połączysz - 3 razy się zastanów , bo źle wykonana ingerencja w instalacje elektryczną to częsta przyczyna pożarów - musiałem ;)

Edytowano przez jakitaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to najlepiej daj to do zrobienia komuś kto ogarnia podstawy elektrotechniki, lutowania itd., a jeśli koniecznie chcesz sam spróbować to znajdź bezpiecznik na którym jest +12V po załączeniu zapłonu (najlepiej jeśli jest jakiś wolny bezpiecznik, do właśnie akcesoriów zazwyczaj jest - sprawdź w serwisówce) i wepnij się za nim, tzn tam gdzie jest brak napięcia po wyjęciu bezpiecznika na włączonym zapłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba będzie najlepiej ;) To nie jest jakiś rocket science, ale jednak trochę doświadczenia mieć trzeba, a i przydatny też jest sprzęt (miernik, lutownica itd.). Zamiast się pocić (i odpukać tfu tfu), zepsuć coś, lepiej daj to komuś komu zajmie to kilka minut, a Ty już będziesz się tylko cieszył z użytkowania ;)

 

btw - daj znać czy to faktycznie pomaga w chłodne dni, bo jakoś sceptyczny jestem... :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

btw - daj znać czy to faktycznie pomaga w chłodne dni, bo jakoś sceptyczny jestem... :roll:

 

ja mam :razz:  i uważam że jest to bardzo sprytne i przyjemne urządzonko. mam 3 ustawienia mocy, na 3 aż parzy w dłonie. przydatne w chłodniejsze poranki i wieczory . polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po opadach deszczu też pomaga - szybko wysuszy rękawiczki :razz: :razz:

u siebie mam też podgrzewana kanapę - mega wypas ... :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie od mojego V2 tak bucha gorącem, że można powiedzieć, że też mam podgrzewaną kanapę (i grzanie nóg) ;)

 

btw - Ducati też tak grzeje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po opadach deszczu też pomaga - szybko wysuszy rękawiczki :razz: :razz:

u siebie mam też podgrzewana kanapę - mega wypas ... :mrgreen:

 

mam w takim razie pytanie do ciebie bo myslalem o kanapie jak ja zrobiles bo widzialem gdzies takie maty elektryczne do zalozenia w kanape masz cos takiego ?

 

 

a co do manetek bardzo fajna sprawa ja mam Oxfordy z chyba 4 mozliwosciami sily grzania i naprawde sie sprawdza zwlaszcza w trasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.