Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

miki72

Diavel - usterki duże i małe...

Polecane posty

Witam, u mnie mały problem z silnikiem. Podczas postoju, kiedy odpalam na luzie (stoi na bocznej stopce), często silnik gaśnie. Czasem pokreci krócej, czasem dłużej. Wydech zmieniony na akcesoryjny Termignoni. Na razie nie mam wgranej innej mapy silnika dla wydechu otwartego. Przebieg bardzo mały, praktycznie fabrycznie nowy. Podczas, kiedy silnik gaśnie żadna kontrolka lub komunikat o błędzie się nie wyświetla. Czy to problem z koniecznością zmapowania silnika, czy trzeba coś pozmieniać z poziomu oprogramowania serwisu. Paliwo shell nitro Racing+ 100. Dziękuję za ewentualną poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś czarna seria padła na Diavela . W PL już czwarty przypadek...

Pękają wały korbowe po stronie magneta/alternatora.

IMG_0567.JPG

IMG_0566.JPG

IMG_0565.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rocznik nie ma znaczenia , ale najwięcej jest z 14 roku.

Nic nie wykazuje wcześniej na pęknięcie - po prostu trach i stoisz.. :92_thumbsdown:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na obcojęzycznych stronach ,rzekomo w styczniu 2014 Ducati wprowadziło trochę zmian w silniku, między innymi zwiększona została średnica korby z 28 do 29mm. Cinek Możesz potwierdzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem. Ale można spr, w numerach katalogowych czy są inne..

Temat jest dość sporadycznie występujący (wg. mojej wiedzy 3-4 przyp. w PL) . Fora obcojęzyczne też nie są szczególnie wylewne w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kto mi powie co mi tak dynda pod Diavelem. Looknalem przez przypadek w trakcie zimowej inspekcji w garażu.

EE36DD5D-2030-4829-B1C9-588F84D4E8A6.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gizzy napisał:

Od klimy spust ;-)))))))

Wysłano z pośrodku niczego
 

No tak zapomniałem dodać, że z góry dzięki za odpowiedzi typu - rura od zestawu do pędzenia bimbru :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kwinto napisał:

No tak zapomniałem dodać, że z góry dzięki za odpowiedzi typu - rura od zestawu do pędzenia bimbru :P 

życie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wersja EU to masz tam dwie takie rurki (jedna jest krótsza):

- odprowadzenie wody z airboxa (od spodu airboxa gdzie może się woda z deszczu dromadzić),

- odprowadzenie potencjalnie nadmiaru paliwa jak nalejesz pod korek lub od temperatury się rozszerzy za bardzo objętość (rurka biegnie od wlewu).

LWG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są dwie, ale chyba ta jedna nie musi tak wisieć. Postaram się to jakoś ogarnąć. Słabo to wyglada. Dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, Kwinto said:

No u mnie 1 cm i 10 cm ale wiesz wersja carbon - to i na rurki nie szkodowali :8_laughing:

Skrócę zatem. THX  

Może nie skracaj, ale wepchnij ją głębiej bo ona ma jakies 50-70cm (zależy która) i tak jest poprowadzona od okolic wlewu/airboxa i upchnięta między ramą a silnikiem aż do dołu. Jak kiedyś będziesz coś grzebał i inaczaj ją ułożysz to Ci może kilka cm zabraknąć zeby wystawała... Lepiej chyba ją wepchnąć do góry o te kilka cm przez przepust z którego wystaje. Ale to tylko moje niefachowe trzy grosze :)

LWG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak zapomniałem dodać, że z góry dzięki za odpowiedzi typu - rura od zestawu do pędzenia bimbru  

No..., sorki, ...ale jako tatuś krzestny Twojego diabła jakoś nie mogłem się powstrzymać

 

Wysłano z pośrodku niczego

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, DARc napisał:

Może nie skracaj, ale wepchnij ją głębiej bo ona ma jakies 50-70cm (zależy która) i tak jest poprowadzona od okolic wlewu/airboxa i upchnięta między ramą a silnikiem aż do dołu. Jak kiedyś będziesz coś grzebał i inaczaj ją ułożysz to Ci może kilka cm zabraknąć zeby wystawała... Lepiej chyba ją wepchnąć do góry o te kilka cm przez przepust z którego wystaje. Ale to tylko moje niefachowe trzy grosze :)

LWG

Tak też planowałem spróbować. Cięcie jest nieodwracalne ;). Namierzyłem to dziś po pracy i trochę głupio mi było w graniaku kłaść się pod moto :). Pobawię się w weekend. Nie takie rurki człowiek mieścił to i tą upchnę :8_laughing:   

Edytowano przez Kwinto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gizzy napisał:

No..., sorki, ...ale jako tatuś krzestny Twojego diabła jakoś nie mogłem się powstrzymać emoji965.png

 

Wysłano z pośrodku niczego

 

 

 

Za tą bekę Twoja zaległa whisky właśnie spadała z 18-stki na 12-stkę :8_laughing: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.