Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Redu

SS750 i.e. - vol. I - ruszamy z budową

Polecane posty

Kupiłem właśnie 2 SSy wytryskowe w celu dość znaczących modyfikacji. Ogólnie kierunek -> szosa + szutry...

 

Stawiamy na wygodniejszą pozycję i nietuzinkowy wygląd. Większość części handmade..

 

W tym poście mój pierd, w drugim - mojej lubej. Ciekawostką jest że to chyba pierwszy model sprzedany przez polskiego importera z Tarnowskich Gór w 2001. Mamy w ŚM z 2001 artykuł jak właśnie tę sztukę redakcja upalała po  naszych dziurawych drogach (nr rej ten sam). Niestety 13 lat w PL zrobiło swoje i motor skundlono i zaniedbano prawie w każdym calu. Na szczęście kupiliśmy go za grosze, a i tak idzie pod nóź więc nikt po nim płakać nie będzie. Dostaje u mnie drugą szansę, następnej nie będzie :)

 

W wolnej chwili będę dodawał etapy produkcji, ale w związku z wieloma innymi rozgrzebanymi projektami (www.rhcc.pl) może to potrwać  :)

 

Miłego czytania..

 

 

post-87123-0-26874000-1417380567_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś tam ruszyło..

 

zawias "przedłużyłem" wysuwając go w dół o szerkość clip onów

 

z baku z drapałem starą farbę.. w sumie nie wiem po co bo bak i tak raczej będę robił od nowa :)

 

po testach jeszcze nie rozgrzebanego SSa bez filtra i pokrywki airboxu doszliśmy do wniosku że silnik nie świruje także zdemontowaliśmy airbox i czekamy teraz na stożki KN. w miejsce po airboxie będę chciał upchać aku i elektrownię

 

w górnej półce wywierciłem dziury i zamontwałem fat bara Magury na riserach Accel. na pewno nie obejdzie się bez nowych przewodów ham/sprzęgło i dłuższej kabloteki

 

podnóżki na bank pójdą niżej

 

no to tyle..

post-87123-0-98994900-1417614168_thumb.jpg

post-87123-0-77345900-1417614177_thumb.jpg

post-87123-0-61453500-1417614186_thumb.jpg

post-87123-0-13579500-1417614195_thumb.jpg

post-87123-0-58085200-1417614206_thumb.jpg

post-87123-0-34078900-1417614215_thumb.jpg

Edytowano przez Redu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przymiarka baku od starego gixera olejaka pre 91 (niebieski/turkus) oraz bandita 1200 (zielony).. no i rozkmina który idzie do mojego a który do drugiego..

post-87123-0-34658400-1418230446_thumb.jpg

post-87123-0-83528800-1418230496_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niebieski:) Mówisz że zamiast standardowego filtra wstawisz stożki, myślisz że do Monstera 620 też dało by rade?

Pewnie że dałoby, pytanie tylko po co ?

Yyy oczywiscie debieski ;)

Edytowano przez Nikewid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ciszę w eterze ale już nadrabiam zaległości:

 

Od ostatniego wpisu zaszły zmiany:

 

- uciachana rama z tyłu i zrobiona nowa

 

- airbox i battery box poszły won , a ich miejsce zajęły stożki K&N oraz nowy batterybox który również pełni funkcję trzymacza elektroniki i elektryki a umiejscowiony jest nad przednim garem wewnątrz ramy

- układ wydechowy wykonany od podstaw z nierdzewki (kolektory) zakończony średnio tłumiącymi tłumikami

- założony przedni błotnik z alu pod górną półką

- zrobiony zadupek ze stali na końcu którego jest tylna lampa

- cewki wywalone pod siedzenie którego jeszcze nie ma

- uciachane mocowania z ramy aby nabrała przejżystości

 

no i chyba to tyle...

post-87123-0-41758600-1422012221_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest kolektor tylnego cylindra ? też mnie czeka upychanie długości i pojemności układu, wiec podpatruję pomysły... ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest kolektor tylnego cylindra ? też mnie czeka upychanie długości i pojemności układu, wiec podpatruję pomysły... ;)

jest na foto, jest mega krótki.. chrzanię te różnice w pojemności układu gdyż i tak jest praktycznie przelot więc luzz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie poparzysz nogi o kolektor ?

Wydaje mi się, że zostawiłeś za mało przestrzeni pomiędzy kolektorem a pokrywą, farba zejdzie ...

wyjdzie w praniu. nikt nie mówił że będzie łatwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie pierd prawie gotów, mam jednak rozkminę z przednią lampą. W SS półki są strasznie płytkie i co nie założę lampy to strasznie wieśniaco odstaje... jakieś ktoś ma doświadczenia z miarę płaskimi lampami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to http://allegro.pl/reflektor-lampa-przod-led-junak-901-neken-fighter-i5004770262.html

nie jest to oryginalny kuryakyn ale zawsze tansza alternatywa heh :)

http://allegro.pl/halogen-reflektor-lightbar-lampa-led-srebrny-i5012884121.html

Edytowano przez NastroAzzurro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.