Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
handelson

Diavel - klucz do nakrętki centralnej tylnego koła

Polecane posty

Witam.

W związku z tym, iż dzisiaj przebiłem koło tylne i nie dam rady dojechać do serwisu do Poznania mam pytanie:

Gdzie mogę kupić klucz nasadkowy do nakrętki centralnej tylnego koła?

Czy jest to klucz specjalistyczny? Czy można wykorzystać jakiś klucz oczkowy wygięty?

 

Mieszkam w takim mieście, że to naprawdę nie lada wyzwanie dla serwisów :(

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakup tylko na serwisach aukcyjnych lub w www.larsson.pl - jest to specjalny klucz. Dodatkowo bardzo duży Nm dokręcenia nakrętki powoduje, że klucz do jej odkręcenia musi być "markowy" ( tz. mega wytrzymały) - zdarzały mi się przypadki, że pneumatyka ( 1025Nm) i rura 2 metrowa wysiadała przy odkręcaniu..

Poza tym uważam , że każdy właściciel Diavela, MTS-a który jeździ turystycznie powinien takie ustrojstwo mieć pod siedzeniem - w większości  "gumozakładów" rozkładają ręce jak się przyjeżdża bez powietrza w kole tymi modelami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cinek. Poszukam w Larsson'ie. A jaki jest model/rozmiar tego klucza? Wiesz może?

 

Na pewno wiesz :)

Edytowano przez handelson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w Larsonie  (3 tygodnie temu) cena ok 40 - 45 PLN, trzeba było poczekać 3-5 dni roboczych.

Dokręcasz momentem o ile pamiętam 240 Nm. Bardzo ciężko też jest odkręcić - gwint prawy.

Edytowano przez miki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klucz koła do Ducati 1098/1198/1199 Streetfighter Multistrada 1200 Diavel . 2w1 Jeden klucz do koła tylnego i przedniego. Idealny do wrzucenia "pod siedzenie" na czas podróży. Klucz wykonany w technologi CNC . Łączenie aluminiowej korony ( nie niszczy korony śrub) , ze stalową wkładką zapewnia 230NM!!!! - to jedyny taki patent na rynku. Pozostałe nie wytrzymują 130NM.. Z 10 zostały tylko 3 - kto pierwszy , ten lepszy. Cena 270zł, f-ra VAT.

ducat1.jpg

ducati2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.