Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Mariszon

Mocowanie tablicy - 696

Polecane posty

Witajcie

 

Noszę się z zamiarem usunięcia ogona i wpadł mi do głowy pomysł mocowania rejestracji pomiędzy tłumikami. Jak się po chwili okazało nie odkryłem Ameryki i już ktoś ten patent z powodzeniem zastosował:

 

F37718871.jpg

 

Mam pytanie do Was czy macie doświadczenie z takim mocowaniem?

Nie mam aktualnie dostępu do moto, ale z tego co pamiętam to usunięcie ogona wiąże się z usunięciem elementu pod siedzeniem, tak ?

Myślałem o odkręceniu ogona i dorobieniu dwóch ramion, które przykręcę do stelaża tłumików. Kierunki zamontowane do dodatkowych mocowań wykorzystujących otwory po ogonie.

 

Co Wy na to  :mrgreen: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

Ciekawe na ile u nas jest to legalne :)

 

 

(wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

Moze i tak - jak bedzie czytelna z poziomu auta jadacego za Toba i oswietlona to faktycznie powinno byc ok.

 

Co do Twojego pytania - nie, tego plastiku "brakujacego" nie ma duzo, wiekszosc obudowy zostaje na miejscu po demontazu. Problem w tym, ze do mocowania przytwierdzone jest zarowno swiatlo jak i kierunki - wiec zeby to dalej wygladalo ladnie potrzebujesz zestawu typu "tail tidy" (ebay) - w usa to popularny mod, nie powinienes miec problemu z czesciami.

 

A jak z wielkoscia tablicy? Odstep miedzy siedzeniem a opona jest wystarczajacy zeby zapewnic jeszcze miejsce do pracy zawieszenia?(tablice w usa sa sporo mniejsze)

 

 

(wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z legalnością nie powinno być problemu ponieważ tablica byłaby z tyłu dobrze widoczna, a montaż oświetlenia nie stanowi problemu. Inaczej wygląda kwestia widoczności z boku tak jak patrzy fotoradar  :twisted:

KGr, sądzę, że tablica zmieści się spokojnie jeśli nie zamontuje jej zbyt nisko.

 

Znalazłem aukcję z mocowaniem przedstawionym na zdjęciu w pierwszym poście:

http://www.ebay.com/itm/DUCATI-MONSTER-696-REAR-FENDER-ELIMINATOR-PLATE-RELOCATER-TAIL-TIDY-/380894342425?hash=item58af126d19&vxp=mtr

Płaska płyta pod spodem, a gdzie miejsce na zamek?

 

Najchętniej zakupił bym element dzięki któremu pozbywam się ogona i mam do czego przykręcić lampę i kierunki. Tablicę ogarnę we własnym zakresie.

Coś takiego jak na zdjęciu poniżej, ale bez stelaża pod tablicę.

DSCF3152_large_1676_large.jpeg

 

Nie wiem czy jest możliwość odkręcenia tego stelaża  :roll:

http://www.evotech-performance.com/media/catalog/product/cache/1/image/700x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/7/4/7427-ducati-monster-tail-tidy_1_6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz moze jak robia to inni, musisz tez wiedziec, ze linka od zamka musi byc zmieniona na krotsza, w akcesoryjnym ogonie DP taka linka jest w komplecie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

Myślę, że z legalnością nie powinno być problemu ponieważ tablica byłaby z tyłu dobrze widoczna, a montaż oświetlenia nie stanowi problemu. Inaczej wygląda kwestia widoczności z boku tak jak patrzy fotoradar :twisted:

KGr, sądzę, że tablica zmieści się spokojnie jeśli nie zamontuje jej zbyt nisko.

 

Znalazłem aukcję z mocowaniem przedstawionym na zdjęciu w pierwszym poście:

http://www.ebay.com/itm/DUCATI-MONSTER-696-REAR-FENDER-ELIMINATOR-PLATE-RELOCATER-TAIL-TIDY-/380894342425?hash=item58af126d19&vxp=mtr

Płaska płyta pod spodem, a gdzie miejsce na zamek?

 

Najchętniej zakupił bym element dzięki któremu pozbywam się ogona i mam do czego przykręcić lampę i kierunki. Tablicę ogarnę we własnym zakresie.

Coś takiego jak na zdjęciu poniżej, ale bez stelaża pod tablicę.

DSCF3152_large_1676_large.jpeg

 

Nie wiem czy jest możliwość odkręcenia tego stelaża :roll:

http://www.evotech-performance.com/media/catalog/product/cache/1/image/700x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/7/4/7427-ducati-monster-tail-tidy_1_6.jpg

To moze sprobuj sam zmajstrowac? W co drugim monsterze 1 gen "bober-eliminator" jest wlasnej roboty. Tu bedzie trudniej, ale chyba nie jest to niewykonalne?

 

 

(wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KGr jak będę w garażu to zobaczę ile będzie roboty ze zrobieniem tego, ale rozważam tą alternatywę ;)

 

Monster z tablicą pomiędzy tłumikami będzie wyglądał znacznie lepiej, więc gra warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

Rozbieralem to chyba 2 razy i nie moge sobie przypomniec jak to wygladalo i co trzeba by dosztukowac.

 

Takze trzymam za Ciebie kciuki :)

 

 

(wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj krótkie rozeznanie tematu...

 

Na zdjęciach powyżej widać jakby pomiędzy siedzeniem a kołem było bardzo dużo miejsca co dawało nadzieje na taki mod w przypadku naszych tablic. Niestety według mnie nie ma szans żeby zamontować tablicę w tym miejscu. Zachowując naturalny kąt pochylenia tablica leży na błotniku i opiera się o spód siedzenia.

 

Istnieje szansa montażu w sytuacji gdy ustawimy tablicę pod bardzo ostrym kątem. Ewentualnie można próbować zyskać jak najwięcej miejsca eliminując "schowek :wtf: ", ale uznałem że sensowniej jest zakupić akcesoryjne mocowanie tablicy i na tym pozostać.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat - czy ktoś z Was bawił się w montaż Fender Eliminatora? Jest jakieś rozwiązanie Plug & Play bez masy przeróbek, wymiany linek od zamka itp.?

Cenowo nieźle wychodzi ten PUIG:
https://moto-freak.pl/pl/puig-fender-eliminator-puig-ducati-monster-0811-p-2760.html

Czy ktoś wie jakie przeróbki trzeba zastosować żeby go zamontować? Czy da się zamocować seryjne kierunkowskazy i lampę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z PUIGiem ale seryjne kierunki i lampa podejdą do ogona od R&G. Miałem to u siebie i mogę polecić.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kwinto, dzięki za odpowiedź. Napiszesz proszę coś więcej na temat montażu? Czy konieczne są jakieś przeróbki, cięcia plastiku, skracanie linki itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.