Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
RebelF1

Sprzęgło Monster 696

Polecane posty

Mam problem ze ślizgającym się sprzęgłem w Monsterze 696 08', myślę że tarczki i sprężynki są ok bo gdy odpowietrzę układ lub wymienię płyn sprzęgło się nie ślizga, problem wraca po ok. 3-4 dniach zwłaszcza w gorące dni. Podejrzewam że do układu dostaje się powietrze. Po wymianie płynu (Motul RBF 600) spod pokrywy zbiorniczka sprzęgła delikatnie wycieka płyn, czy to może być przyczyną zapowietrzania się sprzęgła? Może powinienem wymienić uszczelkę i pokrywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj klamkę od sprzęgła - musi miec trochę luzu - jest tan taka śruba ktora music delikatnie poluzować - obstawiam ze masz to za mocno skręcone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj klamkę od sprzęgła - musi miec trochę luzu - jest tan taka śruba ktora music delikatnie poluzować - obstawiam ze masz to za mocno skręcone

''Cofnąłem'' dwa obroty tą śrubę i sprzęgło się nie ślizga (przed regulacją ewidentnie się ślizgało), muszę jeszcze dłużej to po testować.

Dam znać jak problem wróci

Dzięki wielkie splonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest ok, jeśli jest brak jakiegokolwiek luzu to sprzęgło nie dociska w pełni tarcz i pali się. Czasem nawet trudno to wyczuć, ale potem jest zdziwienie, że po 3 tysiąca padło sprzęgło. Przynajmniej tak jest w mokrych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 podłącze się do tematu jeśli można, czy analogicznie w  796 jest również taka śruba i gdzie oraz jakie są oznaki spalonego sprzęgła czy ślizgającego , pytam bo od jakiegoś czasu podczas jazdy miedzy 4 a 6 tysięcy dochodzą jakieś dziwne dźwięki z silnika  jak by suchego stukania tyrkotania ścierania, może to jest ze sprzęgłem związane, czy może normalne, nie wiem, jednak mnie to niepokoi ,  dodam że przejechałem niecałe 2 tys km i motocykl był serwisowany przed sezonem

Edytowano przez yarek72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

696 a 796 są bardzo podobne... jaki masz przebieg??? - w tych modelach jest mokre sprzęgło , także hałasy raczej nie pochodzą od niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przebieg mam 1900 km , a monsterowi minęło dwa lata , właściwie to nie mam pojęcia jak regulować sprzęgło wspomagane hydraulicznie tam nie ma linki wiedz założyłem że może moje zaniedbanie z tym związane przełożyło się na te niepokojące dźwięki pod czas jazdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki , tylko u mnie na tej śrubie jest jeszcze plomba tzn. ta  żywica i teraz mam dylemat czy to ruszać ? bo motocykl był serwisowany w listopadzie 2014  i nie wiem czy to ich  ,czy to pozostałość z fabryki a jak tak czy oni dają na salon z właściwym luzem na klamce  sprzęgła .

 

znacie jakiś program do obróbki filmów z naciskiem na dźwięk tak by pozbyć się wszelkich szmerów,   wstawił bym fragment nagrania może nie najlepszej jakości ale zawsze coś więcej to niż słowne próby określenia problematycznego dzwięku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plomba jest fabryczna - możesz zrywać...

rzadko ASO robi co do nich należny , a już podejrzewanie ich o taka pedantyczność to... niemoralne. :mrgreen:  :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jutro zerwę w takim razie , a tutaj filmik i dźwięk który opisywałem wyżej , czy mógł by mi ktoś powiedzieć z czym on jest związany czy właściwie powiązałem go ze sprzęgłem ? od 1,50 min chyba najlepiej słychać ten stukot

 

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UmffhRUVYbA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Edytowano przez yarek72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko :wtf:  hehe a ten dźwięk  jest najbardziej wyraziste między  4 a 6 tys obrotów

właśnie chodzi o to dzwonienie co mi sen z oczu spędza , coś luźne, , aaa nie przyszło mi to na myśl z rańca sprawdzę czy  napęd ok

Edytowano przez yarek72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie napęd - spr. elementy układu wydechowego? jego osłony termiczne , może oberwał Ci się wkład w wydechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągnąc wątek  brzęczenia znalazłem przyczynę ,trochę to trwało , jednak to wydech i  zrodziło się kolejne pytanie ,co z tym zrobić?

http://i.imgur.com/EIb3iNB.jpg[/img]

 

http://i.imgur.com/Mp8e2yo.jpg[/img]

 

w obrębie miejsca które wskazuje  strzałka na długości 3 cm rusza się gdzieś z milimetr , dodam że rok temu kupiłem te termignomi  i montowane były podczas serwisu zimowego i czy jest teraz  sens coś w własnym zakresie z tym zdziałać czy pozostawić to serwisowi i  ewentualnej wymianie gwarancyjnej?

Edytowano przez yarek72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.