Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Azzazello

Diavel dla początkującego

Polecane posty

Evil,

masz rację jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, hamulce etc ale przyjdzie taki zakręt w który wejdzie się za szybko i bez praktyki i doświadczenia Kolega spanikuje i wciśnie heble zamiast wytrzymać i docisnąć w złożeniu, opanować fiksacje wzroku i wyjść z opresji....bo jak nie to żaden DTC mu nie pomoże - oczywiście na 600tce może go spotkać to samo ale Diavel dużo bardziej prowokuje IMO

 

Jasne że prowokuje. I tutaj wszystko zależy od stanu umysłu naszego kolegi. Ja powiem na swoim przykładzie - wcześniej jeździłem prawie 200konną Ninją. Kupiłem Diavela i musiałem się z nim obchodzić delikatnie ze względu na docieranie - czyli pierwsze 2,5 tyś musiałem odpierać jego prowokacje ;) Od pierwszych kilometrów czułem się na nim dobrze, ale tak na prawdę zacząłem wyciskać z niego dużo po 7-8 tyś. Bo wtedy poczułem, że  znam ten motocykl. Wiadomo, w moim przypadku to nie jest pierwszy mocny sprzęt. Ale podobnie jak autor, jestem facetem po 40tce i potrafię nie dać się podkusić w sytuacji gdy nie jestem pewien że można zap..lać. I jeśli kolega czuje, że jest w stanie panować nad chęcią odkręcenia, Diavel nie będzie go kusił bardziej niż inne sprzęty.

Edytowano przez Evil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Ale podobnie jak autor, jestem facetem po 40tce i potrafię nie dać się podkusić w sytuacji gdy nie jestem pewien że można zap..lać. I jeśli kolega czuje, że jest w stanie panować nad chęcią odkręcenia, Diavel nie będzie go kusił bardziej niż inne sprzęty.

 

Evil, przypominam z pierwszej strony, że doświadczenie motocyklowe autora to 700 km na 125 ccm 

:shock:  - dalej chcesz go sadzać na diabła ?  :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczyłem na 100konnej 600tce - ćwiczenia na mniejszych sprzętach miałem - ale 15 lat wcześniej. Jeśli faktycznie będzie jeździł przez pierwsze kilka tyś na urbanie - nie widzę w tym nic trudniejszego niż moja 600tka.

Edytowano przez Evil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować, więc dorzucam tutaj link do tekstu bardzo adekwatnego, autorstwa kolegi z tego forum. Pisał żeby udostępniać, więc czemu nie ;)

http://www.blogczystoosobisty.ynox.pl/?p=39

 

To przestroga na wypadek, gdyby kolega jednak postanowił włączyć SPORT po pierwszym tysiącu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować, więc dorzucam tutaj link do tekstu bardzo adekwatnego, autorstwa kolegi z tego forum. Pisał żeby udostępniać, więc czemu nie ;)

http://www.blogczystoosobisty.ynox.pl/?p=39

 

To przestroga na wypadek, gdyby kolega jednak postanowił włączyć SPORT po pierwszym tysiącu ;)

Diabła stworzono dokładnie PO TO ! by takie emocje przeżywać..amen..idę polatać Diabłem..w nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to opisuj dalej w wątku swoje doświadczenia z perspektywy początkującego.

 

(no i rozumem ze też punkt 1) planu też wykonany - więc gratulacje się należą)

 

radości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wszyscy odradzaja a teraz gratuluja i bija brawo.

Ja cos chyba nie czaje o co kaman :P

Nie wszyscy, nie wszyscy.. ale na pewno większość. Od początku byłem za, poza tym po tak zadanym pytaniu, wiadomo było, że kolega się zdecyduje. Diavel'owi ciężko się oprzeć, jak komuś się podoba nie ma mocnych ;) i dobrze. Oby tylko kolega miał głowę na karku, jak opisywał a na pewno da mu same przyjemności. Będzie urozmaicał/ upiększał nasz kraj Diabełkiem, co według niektórych jest "w ruinie" buahahaha

Gratuluję Azzazello. Wstaw koniecznie foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gratulowałem po prostu zdanego egzaminu

 

ale akurat bardzo mnie ciekawią pierwsze wrażenia z jazdy z punktu widzenia Azzazello

 

(po cichu liczę że będą naprawdę rozsądne i przydadzą się kolejnym ;) )

Edytowano przez vip3r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wszyscy odradzaja a teraz gratuluja i bija brawo.

Ja cos chyba nie czaje o co kaman :P

 

a coż można już teraz zrobić?

obojętnie co nie napiszesz to przecież go nie odda....

 

co tu jest więcej do kamania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak wstawić zdjęcie:

 

Tutaj jeszcze z salonu na Łopuszańskiej 36

 

http://s1376.photobucket.com/user/spidzio/media/Mobile%20Uploads/image_zpsaakft89d.jpg.html?filters[user]=142150231&filters[recent]=1&filters[publicOnly]=1&sort=1&o=0

 

Jak go już będę mieć w garażu to wstawię więcej.

 

Jest w wersji Dark, bez żadnych dodatków

 

Co do prawka: dopiero idę na egzamin i do tego czasu nawet silnika nie odpalę :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do prawka: dopiero idę na egzamin i do tego czasu nawet silnika nie odpalę :)

 

taaa jasne...

 

"a świstak siedzi i zawija je w te sreberka"

 

jak Ci się uda powstrzymać to naprawdę w moich oczach będziesz mistrz zen ;)

Edytowano przez vip3r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

Fajne akwarium :)

 

( i bujac to my a nie nas :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.