Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Azzazello

Diavel dla początkującego

Polecane posty

Gratuluję zakupu i spełnienia marzeń, ja to uczyniłem rok temu.

Jedno ale, ja bym zarejestrował w 2016 r, a nie teraz, zawsze to rok do przodu. Ja tak zrobiłem, kupiłem w grudniu, rejestrowałem w lutym. Ale to moje zdanie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W tym szaleństwie jest metoda",a zwłaszcza dla ubezpieczyciela,bo z AC małe szanse w przypadku kolizji,wypadku,itp. :mrgreen: uzyskać ubezpieczenie. Większość firm ubezpieczeniowych robi takie "drobne" zastrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Azzazello pamiętaj tylko, że uprawnienia uzyskujesz w chwili odebrania nowego plastiku z wydziału komunikacji, a nie w momencie zdania egzaminu. Póki nie pokwitujesz odbioru nowego PJ w urzędzie będziesz jeździł bez uprawnień. Można się zdziwić w razie kontroli drogowej, a policja ma prawo wstrzymać wydanie takiego prawka na np 3lata.

Rundka świerzaka na 160KM motocyklu z zimną oponą to chyba nie do końca rozsądne, ale życzę wiele radości I gratuluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego postu można było podejrzewać, ze nie posłuchasz tych, którzy radzą rozsądek i zimną głowę :)

Nieźle, gratulacje. Sąsiadom szczeny opadną - na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Azzazello pamiętaj tylko, że uprawnienia uzyskujesz w chwili odebrania nowego plastiku z wydziału komunikacji, a nie w momencie zdania egzaminu. Póki nie pokwitujesz odbioru nowego PJ w urzędzie będziesz jeździł bez uprawnień. Można się zdziwić w razie kontroli drogowej, a policja ma prawo wstrzymać wydanie takiego prawka na np 3lata.

 

Skąd masz takie dane?

 

Pierwszy raz się spotykam z taką opinią o możliwosci zablokowania PJ o 3 lata w tej sutuacji, z jakiego artykułu to wynika? Ja tam jeździłem jak już widziałem w systemie, że prawo jazdy jest zweryfikowane i się produkuje. Data wydania uprawnień na prawku jest dokładnie taka sama jak ta w systemie, po zweryfikowaniu dokumentu. Mijałem 4 patrole, nawet po akcji "trzeźwy poranek" zaden mnie nie zatrzymał, ale też jeździłem przepisowo. Poprostu liczyłem na to że jak mnie zatrzymają do rutynowej kontroli i sprawdzą w systemie to będą widzieć, że faktcznie prawko mam zdane i zachowają się jak ludzie. Woziłem też ze sobą kwit o zdanym egzaminie i ten z Urzędu komunikacji, żę czekam na dokument. Inaczej chyba by podeszli do kogo kto zdał prawo jazdy i dziduje, a inaczej, do kogo kto się kula 50 km/h bo nie może wytrzymać :) Tak myslałem :). 

A kolegę na szczęscie przed takimi dylematami ustrzeże pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info mam co prawda sprzed kilku lat (może się już coś w tej kwestii zmieniło), ale pierwszej ręki. Znam kobietę, której tak własnie policja zablokowała PJ na 3 lata za jazdę bez uprawnień. Zdała egzamin, ale tak strasznie nie mogła się doczekać jazdy własnym autem, że wybrała się na przejażdżkę w koło komina po swojej wsi.. Pech chciał, że nie włączyła świateł i zatrzymali ją do kontroli. Nie miała PJ, ale twierdziła że nie zabrała go z domu. Panowie policjanci nie chcieli jej dawać mandatu za brak uprawnień, więc powiedzieli, że podjadą z nią do domu żeby doniosła PJ. Trudno okazać plastik, którego się jeszcze nie posiada co skutkowało jakimś dużym mandatem i wstrzymaniem PJ na 3 lata. PJ chyba wstrzymał sąd, a nie policja, ale efekt był taki, że dziewczyna odebrała prawko dopiero 3 lata później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dostała zakaz prowadzenia pojazdów? Bo za prowadzenie pojazdu bez uprawnień sąd może go orzec.

Ale to byłby strasznie surowy, bo za wykroczenie maksymalny zakaz to właśnie 3 lata.

 

Wytapatalkowałem

Edytowano przez Motoricko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była pierwsza jazda. Wrażenia nawet trudno opisać - szok: przyspieszenie, ryk silnika... 100% adrenaliny. Było fantastycznie. A za 20 minut znowu wsiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz spróbuj sobie sam odpowiedzieć na zadane wcześniej pytania. Zwróć też proszę uwagę a punkt 1), który napisałeś, i odpowiedz sobie (nie musisz głośno na forum) - jak długo w tym wytrwasz (a może już minęło?).

 

Czy kompletnym idiotyzmem jest kupowanie takiego motocykla jak Ducati Diavel na start?



Nadmienię od razu



1) nie jestem typem "zapier***acza" - zupełnie wystarczy mi jazda w ruchu miejskim z prędkościami przewidywanymi przez kodeks

2) na początek mam zamiar jeździć przy ograniczeniu mocy do 100KM i kontroli trakcji na najwyższym poziomie

3) motocykl do jazdy po mieście na trasie dom/praca i praca/dom, ewentualnie jakieś krótsze wypady za miasto

4) Moje parametry: 184cm wzrostu i 92 kg wagi (docelowo 85 kg)

5) palenie gumy spod świateł i slalom pomiędzy pasami - nie moja bajka



Czyli generalnie podtatusiały facet któremu się zamarzył czaderski motor :)


Chciałbym się dowiedzieć czy ten motor daje się opanować niedoświadczonemu kierowcy, czy jest bezpieczny, łatwy w kontroli i prowadzeniu

 

 

Ci, co nie jeździli, a zadają podobne pytania, nigdy nie chcą słuchać i nie wierzą. Dopiero jak się człowiek przejedzie, to wie o czym koledzy mówili. A najbardziej jak się przejedzie na własnej d..pie.

Powodzenia. NIe szarżuj, pamiętaj - nie jesteś sam na drodze. Na motocyklu tak, ale na drodze wokół Ciebie są inni ludzie.
Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na raZie jestem konsekwentny - jeżdzę przepisowo, po mieście, nie przekraczam 70/80 km/h

 

Na obwodnicy rozpędziłem sie do 120 na chwile a potem juz stówka

 

Rozpedzanie sie - spokojnie chociaż w porównaniu do 125 która miałem to i tak kosmiczna różnica

 

Moc ograniczona do 100KM i tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam z jakiego jesteś miasta ale w moim przepisowo to 50km/h ;)

 

proszę jeźdź ostrożnie bo bardzo nie chciałbym żeby ten temat miał smutny koniec

 

mój kolega jadąc przepisowo i co prawda autem wjechał w łosia (takiego z rogami normalnego łosia - zwierzę nie żaden pejoratyw) - efekt taki że teraz po 11 miesiącach już jakoś się porusza: (materiał z TV regionalnej: http://olsztyn.tvp.pl/21102953/piekne-k ... cje-kolegi )  za to już koniec pieniędzy na drogą rehabilitację a do sprawności/samodzielności droga jeszcze daleka :(

 

przy okazji jakby ktoś też chciał pomóc to wątek stosowny jest tu: http://porscheclub.pl/forum/post147684.html#p147684  (mam nadzieję że nie naruszam żadnego regulaminiu tym) 

 

 

Niektórych rzeczy nie przewidzisz - zwłaszcza na motocyklu - uważaj na wszystko.

Edytowano przez vip3r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.