Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
mrymek

Szyba do mts 1200

Polecane posty

Witam, jeżdżę z oryginalną szybą, ale hałas jest wielki. Podpowiedzcie, co założyć, by ograniczyć ten niemiłosierny hałas?

Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest ciszej , bo jest wyższa i ma taki lekki deflektor odchylający strugę powietrza - u mnie działa wzorowo , a miałem jeszcze 2 inne - ta jest naj.. ;) :thumbup:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pytanie czy ktoś używał szybki Givi z deflektorem? Jakie opinie ona czy te Kappa brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. 

Przeglądałem forum i szukałem informacji na temat szyby akcesoryjnej. Jeżdżąc moją Multi mam wrażenie, że cały wiatr po bokach owiewki ori jest skierowany na moje barki i tworzą się turbulencje. Macie z tym jakieś doświadczenia?? Czy po wymianie szyby na akcesoryjną będzie inny opływ powietrza i to uczucie zniknie?? 

Widziałem że polecacie MRA Vario lub Kappe, którą wybrać??  

 

Multistrada jest z 17'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w MTS 1200S miałem akcesoryjną ori i dawała radę ale tak jak piszesz przy ustawieniu najwyższym przy większych prędkościach były turbulencje. Teraz za kolegami z forum do MTS 1260S założyłem Kappe ( pod naklejką napis Givi ) i jest zupełnie inaczej :), ona jest szersza o 10 cm i wyższa chyba o 7 . Ciszej ciszej i do 120 z otwarta szybą cicho. Pamiętaj że dużo też zależy od kasku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.com/itm/National-Cycle-VStream-Touring-Windshield-DUCATI-MULTISTRADA-1200-2010-2012/332573473118?epid=171272737&hash=item4d6eec795e:g:UzoAAOSwrW1amfk9

 

Rysiek z Jedwabnego ma w Multi 1200, taką szybę, NC, ja  , nie czułem żadnych turbulencji... wada- łapacz mandatów- kiedyś jadąc do pracy po wyprzedzałem parę puszek i podziwiałem widoki a tu zajączek, a tam pod lasem stadko sarenek, a na liczniku 2.00 , tylko, że ja mam 173 cm wzrostu... hahahhahaa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kris3m napisał:

Ja w MTS 1200S miałem akcesoryjną ori i dawała radę ale tak jak piszesz przy ustawieniu najwyższym przy większych prędkościach były turbulencje. Teraz za kolegami z forum do MTS 1260S założyłem Kappe ( pod naklejką napis Givi ) i jest zupełnie inaczej :), ona jest szersza o 10 cm i wyższa chyba o 7 . Ciszej ciszej i do 120 z otwarta szybą cicho. Pamiętaj że dużo też zależy od kasku !

 

Kris, coś takiego założyłeś??

 

https://4bikes.pl/p/713/138360/kappa-kd7406st-szyba-ducati-multistrada-1200-2015-59-x-43-cm-przezroczysta-szyby-szyby-gmole-oslony.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie tę szybę, zobacz która jest tańsza Kappa czy Givi . Na zdjęciu nie widać naklejki Kappa ( jest taka sobie ) ściągnąłem ją a pod spodem napis GIVI nadruk na pleksi od spodu. Chciałem bez napisu a tu zonk. Na Kappę musiałem czekać dwa tygodnie a wiem że Givi byłaby szybciej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kappa czy givi to jest jedno i to samo. Różne rynki preferują rożne nazwy. Przekonałem sie o tym jak kupowałem części do kufra givi z kappy. Ale znalazłem sposób na logo firmy...
3de206934775e52e66bd9f8e80e6a011.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kappa jest chyba tańszą odmianą Givi, szpej trochę słabszej jakości, a przynajmniej na rollbagach tak mi wychodziło. Co do szyby, to mam taką szeroko-wysoką Givi, jak Kappa wyżej. Jestem mega zadowolony, przy swoich 190 cm wzrostu. Szyba ori za głośno, za dużo turbulencji, jedyny plus, to jazda na torze w najniższym ustawieniu.

Wysłano z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

aby nie zaśmiecać   mam pytanie :

czy ktoś używał może  takiej szyby :

https://www.touratech.pl/windscreen-l-transparent-for-ducati-multistrada-1200-from-2015-950.html

Nie jest jakaś duża   ale ma  odgięcia  i to może sprawę załatwiać .

teraz  latam na   ori i lekko  po ramionach  targa, mam  z deflektorem  ( nie pamiętam nazwy coś na m jeśli dobrze  pamiętam  ) ale coś nie pasi  i jest dymiona a za takimi nie przepadam, więc  sobie  trafiła do pudła .

Informacyjnie mam  181 cm wzrostu więc może ktoś  podobnego wzrostu  pomoże

PS  . czytałem  wątki jak by  coś :27_sunglasses:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.