Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SSek

Temperatura silnika w chłodniejsze dni

Polecane posty

Ja widzę że mam też ten problem .Po mieście jest 71-75 jak stoję 92 ale na trasie ( autostrada ostro ) spada do 55, nawet po godzinnej jeżdzie. Ja mam nr oryginału 55340041A  i niby produkowany do MTS 1200 od 8.2013 ja mam 8.2015

czy twój pasuje jak tak to czekam na produkcję pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że mam też ten problem .Po mieście jest 71-75 jak stoję 92 ale na trasie ( autostrada ostro ) spada do 55, nawet po godzinnej jeżdzie. Ja mam nr oryginału 55340041A i niby produkowany do MTS 1200 od 8.2013 ja mam 8.2015

czy twój pasuje jak tak to czekam na produkcję pozdr

Jutro sprawdzę jak nie zapomnę ;-)

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 10 st na zewnątrz też trzyma 69 st a przy takiej temperaturze jak teraz i wyższej mam 74-78 st więc chyba spoko.

Edytowano przez matekboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia Parafialne!

 

W dniu dzisiejszym zawiosłem obudowy do anodowania, wiec jeśli atom nie pierdyknie albo Korea Północna nie zaatakuje, to będą gotowe najdalej we wtorek.

04-19.06 br będę na wyjeździe u wikingów, więc jeśli ktoś chce szybko zmienić termostat, to proszę się ogarnąć i wpisać na listę.

Kolejnym krokiem jest wiadomośc na pw o adresie i sposobie rozliczenia.

 

1. Martini

2. 

3.

Edytowano przez Tomek G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia Parafialne!

 

W dniu dzisiejszym zawiosłem obudowy do anodowania, wiec jeśli atom nie pierdyknie albo Korea Północna nie zaatakuje, to będą gotowe najdalej we wtorek.

04-19.06 br będę na wyjeździe u wikingów, więc jeśli ktoś chce szybko zmienić termostat, to proszę się ogarnąć i wpisać na listę.

Kolejnym krokiem jest wiadomość na pw o adresie i sposobie rozliczenia.

 

1. Martini

2. 

3.

Brawo Ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie stosuj go razem z plynem eni tym co ducati zaleca bo ja własnie go wolałem do kibla :-P ma slabe parametry i silnik łapie temperaturę. Zalej go koncentratem dunagel 2000+ i będzie lala :-D

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Martini

2. Kris3m

3. Redjasper

4. Ssek

 

Pod Diavel 2014 - możesz wziąć na Desmometting - rozliczę się na miejscu ;-)

 

 

Dziś goniłem autostradą ok. 150 (czyli luzik) 15 stopni na zewnątrz i temp. silnika nie wyższa niż 62 stopnie.

 

Chłopaki z Torunia chcą bym im napisał oficjalnego maila z tą przypadłością i mają to puścić dalej - ciekawe co wyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za info.

Na Priv wysłałem Ci maila, że potrzeba jest dwóch takich termostatów na 80 stopni - ale to na spokojnie jak wrócisz to się spokojnie zdzwonimy.

Dzięki i wypoczynku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem i mam akcesoryjny termostat na 80*C. Od CInka. Podejrzewam, że także wykonany przez Tomka Pokusiłem się o parę testów termometrem na podczerwień.

 

Fabryczny termostat otwiera się przy ok 50*C

Akcesoryjny ok 70*C

Podczas pracy silnika wskaźnik pokazuje ok 65*C gdy temp na obudowie termostatu to ok 80*

Wentylatory w moim 1098 załączają się przy 103*C na wskaźniku. Na obudowie termostatu jest wtedy ok 115*C

Gdzie nie zmierzę na silniku -jest inna temperatura. Im Cieplej na wskaźniku, tym bardziej wyrównana.

 

Na zachodnich forach wspominają, że czujnik jest prawie zawsze zapowietrzony, bo jest w niefortunnym miejscu -stąd te wskazania. ALE ze swojej strony zostawiam akcesoryjny termostat, żeby zminimalizować wahania temperatury na silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem i mam akcesoryjny termostat na 80*C. Od CInka. Podejrzewam, że także wykonany przez Tomka Pokusiłem się o parę testów termometrem na podczerwień.

 

Fabryczny termostat otwiera się przy ok 50*C

Akcesoryjny ok 70*C

Podczas pracy silnika wskaźnik pokazuje ok 65*C gdy temp na obudowie termostatu to ok 80*

Wentylatory w moim 1098 załączają się przy 103*C na wskaźniku. Na obudowie termostatu jest wtedy ok 115*C

Gdzie nie zmierzę na silniku -jest inna temperatura. Im Cieplej na wskaźniku, tym bardziej wyrównana.

 

Na zachodnich forach wspominają, że czujnik jest prawie zawsze zapowietrzony, bo jest w niefortunnym miejscu -stąd te wskazania. ALE ze swojej strony zostawiam akcesoryjny termostat, żeby zminimalizować wahania temperatury na silniku.

Pirometr nie zawsze pokaże ci prawdę. Znaczenie ma materiał, struktura a nawet kolor. O koncie pomiaru i odległości nie wspominając. Musisz wziąść to pod uwagę.

 

Ja zleciłem tylko wykonanie obudowy do standardowej wkladki, bodajże od subaru ;-) jej symbol to mera tv124 jeśli ktoś chce eksperymentować to dostępne są wkładki innych producentów nawet na 96st. W katalogu mery są nawet wypisanie ;-)

 

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem, sprawdziłem i jest duuużo lepiej. Na mieście było na oryginale 71-78 teraz jest 75-82 natomiast widać różnice na trasie,  na oryginale prędkość ok 120 km/h 51-55 stopni a po zmianie oscyluje 70- 76 stopni ( temp na zewn. ok 15 stopni)

czyli lepiej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre ludzie! Chcę zakomunikować, że wróciłem z tułaczki po Skandynawii, więc możecie atakować o termostaty ;-)

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za info.

Na Priv wysłałem Ci maila, że potrzeba jest dwóch takich termostatów na 80 stopni - ale to na spokojnie jak wrócisz to się spokojnie zdzwonimy.

Dzięki i wypoczynku ;-)

0910316311576713ebc1970848b28448.jpg

 

Komu komu bo już jestem w domu :-D

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2016 o 08:30, Tomek G napisał:

0910316311576713ebc1970848b28448.jpg

 

Komu komu bo już jestem w domu :-D

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Ja bym chciał do Multistrady 950 ... czy ten Twój pasuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował, pasuje w zasadzie do wszystkich, zakładany już był do munsterów, diaveli, multistrad, niestety nie ma ich już Redjasper wziął ostatni który założyliśmy w miniona sobotę...

Zapytaj sprzedającego o przy jakiej temp. się otwiera i rozmiary króćców. (oem ma grubość końcówek 20.5mm, 20.5mm, 27mm)

https://allegro.pl/termostat-dominar400-i7567073973.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_pla_części_i_akcesoria_motocyklowe&ev_adgr=Części+i+akcesoria+motocyklowe&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=Cj0KCQjwl9zdBRDgARIsAL5Nyn2qo4DaL_8GaMfVVJyVwhLdoMt8Cz3F0VN92trlJP356Mwgef5hTjIaAnaGEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CPWY4ane790CFYVDGAod6eQE1Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ten sam numer części więc o ile nie masz pod bakiem ciasno jak u szesnastki to będzie pasił.

Tak jak rozmawialiśmy, jak wystrugam kolejną serię to dam cynk na forum.

Kolor czarny czy ktoś ma jakieś fantazje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś mamy piękną pogodę 18 stopni , słoneczko postanowiłem przetestować pewien pomysł . Prosty - kilka tertetek i kawałek kartonu zasłaniający dokładnie połowę

chłodnicy . I cud !!  Temperatura silnika na trasie 78 - 80 stopni , w korkach ponad 90 . Dobry pomysł na chłodniejsze dni , wystarczy dostosować wielkość kartonika do temperatury zewnętrznej ...

 

Wygląda na to , że układ chłodzenia został zaprojektowany,  tak coby sprawdzić się w tropikach i klimatach zdecydowania cieplejszych od naszego

Pozdro

Edytowano przez Jacek S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.