Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Gorzko

DIAVEL - wymiany/naprawy gwaranycjne zbiór

Polecane posty

Mój już podłaczony pod okryciem czeka na nowy sezon :) lub na jakieś promyki słońca jeszcze w tym roku, poczytałem opinie że jednak warto - tylko aby miała ładowarka funkcje podtrzymania ładowania.

Proponuje coś ze stajni CTEK. Np taka http://ctek-ladowarki.pl/33-ładowarka-ctek-mxs-50.html

Nie wiem czy gdzieś mają lepsze ceny bo tylko chodziło mi o jakiś link poglądowy.

Ten producent robi dla większości marek motoryzacyjnych jako OEM. Ładowarka technicznie lepsza niż oryginał Ducati. Tylko musisz kabelek poszukać na sieci albo sobie zrobić do gniazda w Diavelu (DDA).

Temat był na forum wałkowany wiec poszukaj trochę. Tam nie ma żadnej filozofii - tylko podłączasz dwa piny gniazda DDA do +/- ładowarki i po temacie.

 

A ładowarka tez do samochodu się przyda bo potrafi tez np przez gniazdo zapalniczki ładować i ma funkcje odsiarczania AKU.

 

LWG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak już operujecie takimi kwotami , to warto te brać .

 

http://tecmate.com/?post_type=products&productcategorie=battery-chargers

 

Renomowana marka profi. Nie jakiś lepszy tajwan , czy chińczyk... W pl jest tez dystrybutor , a jak ktoś chce fajną cenę to pisać na priv :wink:

 

ps. :razz:

 

http://tecmate.com/products/o-47/

Edytowano przez cinek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedynym minusem tych ladowarek jest to,ze wlasnie trzeba ciagnac kabel od aku. Oryginalna podpina sie pod kanapa bez przerobek i taka sobie zanabylem swego czasu niecala  stowe drozej. Czyli dajac komus do zrobienia podlaczenie do aku za robocizne tyle zaplacimy pewnie i na to samo wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak już operujecie takimi kwotami , to warto te brać .

 

http://tecmate.com/?post_type=products&productcategorie=battery-chargers

 

Renomowana marka profi. Nie jakiś lepszy tajwan , czy chińczyk... W pl jest tez dystrybutor , a jak ktoś chce fajną cenę to pisać na priv :wink:

 

ps. :razz:

 

http://tecmate.com/products/o-47/

:) A czy Optimate nie jest produkowany w... Chinach? ;) Kilka modeli na pewno i zaryzykuję, że dzisiaj WIEKSZOSC jest właśnie tam produkowana. Co oczywiście jeszcze nic nie oznacza złego (w końcu produkty "sadownicze" też są produkowane w Chinach.

Design jest chyba Belgijski (przynajmniej pierwsze modele tam były projektowane), ale już masowa produkcja to Chiny.

CTEK jest Szwedzką firmą, produkuje w Chinach, a że to o niczym jeszcze nie świadczy mogą mówić duzi klienci dla których robi brandowane ładowarki na oryginalne wyosażenie (jako OEM) i 5 letnia gwarancja.

Z moich dłuższych poszukiwań z przed kilku lat, analiz opinii, rankingów i opisów technicznych właśnie te dwie marki uważane są na rynku EU jako topowe dla "zwykłych śmiertelników" choć mają i modele warsztatowe bardziej.

A większa czy mniejsza popularność na danym rynku to najczęściej zasługa lokalnego dystrybutora.

No. w UK większość dealerów motocyklowych standardowo, bez zamówienia i pytania o zdanie Klienta montuje kabelki do AKU ze złączem pod Optimate (złącze SAE) i gdzieś przy ramie przywiązuje zaślepioną wtyczkę.

 

Potem jak user pyta "jaki mam kupić charger" to mówią mu, że ma już złącze do Optimate więc... wybór jest prosty ;) Tam (UK) Optimate to trochę  jak "adidasy" kiedyś dla określenia butów sportowych. Ale żeby mieć zdrową perspektywę to suma sprzedaży w UK to ok 0,5 mln Optimate (prawie 2 mln globalnie) a CTEK sprzedał prawie 6,5mln globalnie ale w UK ciągle pierwszy wymieniany producent to Optimate.

Jako producenci są w każdym razie bardzo porównywalni wg mnie (choć jakość kabli i złacz wydawała mi się subiektywnie trochę lepsza w CTEK)

 

Warto jedynie zwrócić uwagę czy to jest aby na pewno model "charger" a nie tylko "tendererer", "conditioner", "maintainer" bo te drugie zwykle nie pozwalają na ładowanie padniętego akumulatora a jedynie potrzymywanie w miarę naładowanego aku (zwykle ponad 11,5V) a poniżej tej wartości nie zabierają się nawet za robotę.

Są też oczywiście modele obsługująca OBIE funkcje i mogą zaczynać z padniętym już aku.

Ale opisy i nazwy marketingowe bardzo często nadużywają pojęcia "charger" gdy faktycznie dany model nie potrafi naładować akumulatora już rozładowanego.

 

LWG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj czy to jest rozszerzona gwarancja , czy polisa !! - ta ostatnia ma wiele wyłączeń... W Mazda  tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.