Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Robert Sołczak

Pompa sprzęgła - zestaw naprawczy

Polecane posty

Siema,

 

Rzadko odwiedzam to forum, może ze względu na brak problemów z moim grzechotnikiem :) Jednak dzisiaj dość gwałtownie się to zmieniło: najpierw zaczęły mi ciężko chodzić biegi, później się zorientowałem że klamka sprzęgła coś za lekko idzie, no i w końcu się okazało że sprzęgło przestało łapać... Przynajmniej się nauczyłem jak w miarę płynnie redukować bez sprzęgła :D

 

Nigdzie nie ma wycieków, ale zauważyłem że gumowa membrana przy klamce jest już na wylot przerwana... Szukam zestawu naprawczego, ale w paru sklepach mi powiedzieli że prawdopodobnie niczego nie będzie.. Gdzieś mi wspomnieli, że takie zestawy do Brembo co najwyżej są w US and A...

 

Ktoś wie gdzie mółbym znaleźć używaną pompę sprzęgła? Bo rozumiem, że o zestawie naprawczym mogę zapomnieć?

 

Piwo dla tego co mi pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama uszczelka, którą widzisz uszkodzoną od zewnątrz została namierzona jako część zamienna w KTM. 

https://docpoland.com/temat/18404-uszczelka-przeciwpylowa-pompy-sprzegla-s4rs/?hl=%2Bpompa+%2Bsprz%C4%99g%C5%82a

Jednak to, że jest ona przerwana ma niewielki wpływ na działanie pompy sprzęgła. Właściwie żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama uszczelka, którą widzisz uszkodzoną od zewnątrz została namierzona jako część zamienna w KTM. 

https://docpoland.com/temat/18404-uszczelka-przeciwpylowa-pompy-sprzegla-s4rs/?hl=%2Bpompa+%2Bsprz%C4%99g%C5%82a

Jednak to, że jest ona przerwana ma niewielki wpływ na działanie pompy sprzęgła. Właściwie żaden.

 

To już jest jakaś informacja - dzięki. Możliwe że nie ma to wielkiego wpływu na pracę pompy, ale jest to zabezpiecznenie przed pyłami, które mogły doprowadzić do uszkodzenia samej pompy.

 

Są zestawy naprawcze do pomp (https://www.motointegrator.pl/szukaj/zestawy-naprawcze-pomp-sprzegiel-1040204/) ale nie ma nic bezpośrednio do Ducati. Dlatego się zastanawiam czy ktoś się orientuje z jakiego innego motocykla można "zapożyczyć" taki zestaw...

 

A odpowietrzyłeś układ? Masz ty płyn w zbiorniczku? Bo ta zewnętrzna gumka to nie jest uszczelnienie.

Płyn w zbiorniczku się w ogóle nie zmienił. Jednak pomimo, że był wymieniany na nowy w marcu to już jest całkowicie brudny (pewnie przez dłuższy czas musiałem jeździć z tą gumką, która jeśli dobrze rozumiem jest zabezpieczeniem przeciw pyłom...

 

Maszyna została w Poznaniu (mieszkam obecnie we Wro) i czekam aż znajomy mechanik będzie miał moment żeby lepiej poznać sytuację. Jeśli system się zapowietrzył to i tak będzie coś do wymiany, bo sprzęgło przestało mi działać w przeciągu niecałej godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brudny płyn w pompie sprzęgła to chyba klasyk. Myślę, że powinieneś sprawdzić: uszczelkę na tłoczku pompy, nie tą kurzową. Dalej wysprzęglik, bo przez niego może się płyn brudzić i zapowietrzać.

Aha, ja mam w moim monsterze pompy od ST4 (takie ze zbiorniczkami na zewnątrz) i tam mam taką sytuację, że aby dobrze odpowietrzyć układ muszę zdjąć klamkę i wciskać tłok ręcznie (za długi bolec popychający tłok). Najpierw odpowietrzyć dobrze pompę, potem resztę.

Ja to robiłem sam i tobie też polecam, bo pracy nie ma dużo, dwa klucze rurka i płyn.

s-l300.jpg

Edytowano przez kkrzysiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podepnę się pod temat. Po dłuższej nieobecności, chciałem przegonić Monstera i ku mojemu zdziwieniu, cała zawartość zbiorniczka pompki sprzęgłowej znajdowała się na podłodze. Wyciek widoczny wprost spod tłoczka.  

Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, wychodzi na to że nie ma na rynku zestawów naprawczych dla tego typu pompek Brembo...

Natknąłem się na podobnie wyglądający tłoczek (cały zestaw naprawczy):

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-pompy-sprzegla-brembo-ktm-18-4000-9940840090?reco_id=893df8fa-9d01-11eb-acb4-b026284c6b30&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Niestety po sprawdzeniu ze sprzedawcą, wymiary (długość i średnica) tłoczka, nie pokrywają się. Co więcej, sprzedawcja sprawdził również w katalogu AllBalls i faktycznie, próźno szukać tam zestawu naprawczego dla Ducati Monster 900S i.e. 2000 r.

Czy ktoś z Kolegów poradził sobie z tym problem w inny sposób, np. wymieniając te 2 gumowe uszczelki (kapturki) znajdujące się na tłoczku? Oczywiście tutaj pojawi się kolejne pytanie... skąd je wziąć? : )

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomasz napisał:

Cześć,

Podepnę się pod temat. Po dłuższej nieobecności, chciałem przegonić Monstera i ku mojemu zdziwieniu, cała zawartość zbiorniczka pompki sprzęgłowej znajdowała się na podłodze. Wyciek widoczny wprost spod tłoczka.  

Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, wychodzi na to że nie ma na rynku zestawów naprawczych dla tego typu pompek Brembo...

Natknąłem się na podobnie wyglądający tłoczek (cały zestaw naprawczy):

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-pompy-sprzegla-brembo-ktm-18-4000-9940840090?reco_id=893df8fa-9d01-11eb-acb4-b026284c6b30&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Niestety po sprawdzeniu ze sprzedawcą, wymiary (długość i średnica) tłoczka, nie pokrywają się. Co więcej, sprzedawcja sprawdził również w katalogu AllBalls i faktycznie, próźno szukać tam zestawu naprawczego dla Ducati Monster 900S i.e. 2000 r.

Czy ktoś z Kolegów poradził sobie z tym problem w inny sposób, np. wymieniając te 2 gumowe uszczelki (kapturki) znajdujące się na tłoczku? Oczywiście tutaj pojawi się kolejne pytanie... skąd je wziąć? : )

Pozdrawiam

Tomek

Wszystko opisałem w moim temacie. Koszt całkowity ok. 30zł łącznie z wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, jestem już po pierwszym kontakcie z O-ring Szczecin. 

B. dobry przykład że wszystko się da : )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Akurat w tym przypadku jestem zawiedziony podejściem Ducati/Brembo, ponieważ do marek europejskich czy to BMW czy to KTM a nawet Aprilia, systemy hamulcowo-sprzęgłowe też są Brembo a do tych marek są dostępne zestawy naprawcze. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, no ale na szczęście jak się podniesie 4 litery to można coś wykombinować :8_laughing:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.