Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

DARc

Wymiana tylnej zębatki a ściąganie koła

Polecane posty

Szybkie Pytanie... Czy NAPRAWDĘ muszę ściągać tylne koło żeby ściągnąć i wymienić tylną zębatkę? Tak sugeruje Service Manual, ale jakoś nie widzę uzasadnienia :)

 

Wiem, że jak się za to zabiorę (czekam jeszcze na klucz dyn. ze zdolnością 230Nm..) to się sam przekonam, ale może oszczędzicie mi kręcenia jednej trudniejszej nakrętki.

 

A że nie raz natknąłem się na lekkie "bzdury" w czynnościach i ich kolejności opisywanych w manualu to i tym razem patrzę na tą konieczność ściągania koła a lekkim niedowierzaniem.

(np. wg manuala przy wymianie przedniej zębatki należy ściągnąć łańcuch, ściągnąć zębatkę, założyć nową i ... dokręcić 186Nm... i potem założyć łańcuch....ale bez łańcucha i wsparcia tylnego koła/hamulca to konia z rzędem temu kto dokręci takim momentem gołą zębatkę ;)

 

To jak z tym ściąganiem koła bardziej doświadczeni Koledzy? Konieczne? Zdrowy rozsądek czy "Ducati Service Manual"? :)

 

LWG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.