Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Polecane posty

Witam,

chciałbym zacząć swoją przygodę z Ducati. Znajomy z którym rozmawiałem ostatnio polecił mi właśnie to forum, mówił że można tu się dowiedzieć wiele ciekawych informacji.

Rozglądam się za Monsterami 696, wiadomo wszystkie Monstery są piękne, ale te z nowszej serii są po prostu niesamowite.

Jestem z okolic Wadowic i głównie przeszukuję okolicę (tak do 100km).

Znalazłem takie oto ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-696-perfekcyjny-stan-CID5-IDhKBHZ.html

 

Czy może ktoś z was sprzedaje tego Monsterka? Albo może mieliście okazję go oglądać? Wiadomo, na ogłoszeniu wszystko wygląda ładnie jak w większości przypadków. Nie oglądałem go jeszcze na żywo, chciałem was zapytać zanim to zrobię.

 

Może ktoś z was ma inny egzemplarz na sprzedaż?

 

Budżet, który chcę przeznaczyć na zakup i pierwsze serwisowanie to 20tys. (myślę, że tak do 18 za moto + 2 za serwis)

Choruję również na 796, ale ciężko znaleźć w tej cenie i przyzwoitym stanie. Kolor? raczej bez znaczenia, chociaż najlepiej czerwony lub biały.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi z kolei o 796 to zalazłem taki okaz w Rybniku

https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-796-CID5-IDiy1HW.html

 

Tutaj nie dość, że mocniejsze 796 z mono wahaczem, to jeszcze z wydechem akrapović. Nie kontaktowałem się jeszcze z właścicielem, może ktoś go już widział?

 

Możliwe (ale niepewne) że w grudniu mógłbym powiększyć swój budżet na moto, na razie trudno powiedzieć. Jeśli się uda to mógłbym go zwiększyć do 23 tys.

 

 

Witaj ! Coś Ci znajdziemy ;)

 

Cześć, właśnie liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów ;) Mam pełną świadomość tego, że jako początkujący nie zwracam uwagę na elementy, które wy jesteście w stanie dostrzec od razu :)

Miło zobaczyć klubowicza z okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry budżet więc powinieneś coś wyszukać do nowego sezonu. Nie śpiesz się tylko. Wrzucaj tu sztuki do oceny zaglądaj też do "garażu" a może trafisz tam jakąś sztukę forumową. Nie sugeruj się też tymi kilkoma kucykami więcej w 796 w porównaniu do 696, w moim odczuciu nic nie dają a przy pierwszym monsterze i tak nie masz czym porównać. Oczywiście sam też szukałbym 796 ale to tylko ze względu na mono wahacz - to jedyna rzecz jakiej brakuje mi w moim 696 względem 796 ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

696 jest plynniejszy z tego co slyszalem ale ja w swoim 796 de facto i tak odkrecam na codzien nawet przy wyprzedzaniu do jakis 6 tys a wlasnie powyzej tych wartosci jest ta roznica w mocy.

Uwielbiam wszelkie konstrukcje silnikow w ksztalcie V za to,ze nie trzeba tego wykrecac po czerwone aby jechalo

ale tak, mono to "czysty sex" jak to swego czasu uslyszalem od innej osoby ogladajaca moja duce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powstrzymywać emocje przy oglądaniu Monsterów ;) Dlatego nie chcę decydować sam, bo zwariowałbym przy pierwszym oglądanym ;)

Teraz przerwa zimowa, więc jest trochę czasu na rozglądanie się za maszynkami.

 

Oczywiście sam też szukałbym 796 ale to tylko ze względu na mono wahacz - to jedyna rzecz jakiej brakuje mi w moim 696 względem 796 ;)   

 

Kierując się rozsądkiem wybrałbym 696, bo są odrobinkę tańsze i na pierwszego monstera to wg. mnie nawet lepiej, że deczko słabszy. Ale mono wahacz w 796 urzeka :)

 

696 jest plynniejszy z tego co slyszalem ale ja w swoim 796 de facto i tak odkrecam na codzien nawet przy wyprzedzaniu do jakis 6 tys a wlasnie powyzej tych wartosci jest ta roznica w mocy.

Uwielbiam wszelkie konstrukcje silnikow w ksztalcie V za to,ze nie trzeba tego wykrecac po czerwone aby jechalo

ale tak, mono to "czysty sex" jak to swego czasu uslyszalem od innej osoby ogladajaca moja duce :)

 

Mnie również nie rajcuje kręcenie silnika do czerwonych, z drugiej strony wiem jednak, że silnik V będzie ode mnie wymagał dłuższego czasu do "nauczenia" się go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam bardzo chciałem 796, ale niestety tych modeli jest na rynku wyraźnie mniej i są trochę droższe więc dobry egzemplarz będzie na granicy lub trochę powyżej twojego maxa.

 

Mam 696 i jaram się nim już ponad dwa lata nie marząc o 796 i jego mono wahaczu. Skup się na 696 i będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mając 696 o 796 się nie myśli no ale jak byś się bardzo uparł to sobie do 696 bez problemu mono wahacz z 796 możesz przerzucić :mrgreen:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam bardzo chciałem 796, ale niestety tych modeli jest na rynku wyraźnie mniej i są trochę droższe więc dobry egzemplarz będzie na granicy lub trochę powyżej twojego maxa.

 

Mam 696 i jaram się nim już ponad dwa lata nie marząc o 796 i jego mono wahaczu. Skup się na 696 i będziesz zadowolony.

 

Myślałem nad tym ostatnio i doszedłem do podobnych wniosków, skupię się raczej na 696. :)

Myślę, że nie ważne którego kupię to i tak będę tak samo podjarany :D I zły, że trzeba czekać na wiosnę ;)

 

Dokładnie mając 696 o 796 się nie myśli no ale jak byś się bardzo uparł to sobie do 696 bez problemu mono wahacz z 796 możesz przerzucić :mrgreen:.

 

Nie, nie, takim artystą to ja nie jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie bez postępu. Byłem umówiony na oględziny jednego 696 w Oświęcimiu, lecz dzień wcześniej dostałem telefon od właściciela, że sprzedany.

Teraz mało ofert jest i większość oddalona o przynajmniej 200 km. Do wiosny jeszcze sporo czasu, myślę, że coś znajdę :)

Dodatkowo wyskoczył mi 2 tygodnie temu nie do końca przewidziany wydatek i na dzień dzisiejszy nie byłbym w stanie kupić Monstera. Ale myślę, że do wiosny wszystko się naprostuje :)

 

A gdzie byłem? Prawdopodobnie siedziałem w Krakowie wtedy... O zlocie dowiedziałem się po fakcie, ehh.. :(

Edytowano przez moskenzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Jako, że od miesiąca było tu cicho, to odważyłem się napisać w nowym poście.

Mam aktualnie na oku dwie oferty. I kilka pytań.

 

1: https://www.olx.pl/oferta/ducati-696-ducati-monster-696-z-gwarancja-motonita-CID5-IDhVfDT.html

Rozmawiałem z Panem z salonu motocyklów używanych Motonita z Podkowy Leśnej (okolice Warszawy). Motocykl sprowadzany i sprawdzony u nich na serwisie. Jest możliwość sprawdzenia go w ASO w Warszawie oraz sprzedawca daje 3 miesięczną gwarancję rozruchową. Pomijając to, że motocykl mi się podoba, możliwość sprawdzenia go oraz gwarancja dają mi jakieś poczucie bezpieczeństwa. Mam zamiar się tam wybrać i pooglądać jak zima trochę odpuści.

Czy ktoś z was kupował może motocykl z tego salonu, albo miał/ma coś do czynienia z tą firmą? Szukałem opinii na forum i w internecie i jest różnie, jednak możliwość sprawdzenia motocykla w aso jest na plus.

Albo może czy ktoś z was widział już ten motocykl i może się wypowiedzieć na jego temat?

Jak będę się tam wybierał, to czy znajdzie się ktoś z okolic Warszawy kto mógłby ze mną podjechać i pooglądać motocykl? Ewentualnie oglądnąć wcześniej i zdać relację?

 

2: https://www.olx.pl/oferta/ducati-696-monster-2009-kufry-oryginal-polecam-CID5-IDjfs5b.html

Drugi Monster, blisko mojego miejsca zamieszkania. Jeszcze nie oglądałem. Może jutro się dodzwonię i dowiem czegoś więcej niż na ogłoszeniu, dziś mi się nie udało.

@martini - jesteś z okolic, może kojarzysz Pana, który sprzedaje tego monstera?

Jak się dodzwonię i zima trochę uspokoi to przejadę się zobaczyć. Ogólnie monster wydaje się ok, tylko nie wiem co z lewym lusterkiem  :wtf:

Co do tej oferty to jak się jutro dodzwonię to uaktualnię post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego ogłoszenia, jest duża szansa, że jest to motocykl sprowadzony z Anglii, bo pozostałe motocykle które ma ten handlarz w ofercie są na angielskich blachach. W Ducati w ogóle nie widać co to za rejestracja i ma tylko lewe lusterko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zleć motomaniax sprawdzenie tego pierwszego motocykla przed przyjazdem bo jednak kawałek masz i bedziesz miał pewność co do jego stanu - prosty zabieg a może oszczedzi niepotrzebnej podróży lub upewni cię w fakcie że warto jechać po niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wyglądają jakby były malowane  - błotnik przedni, brak znaczka DUCATI - zadupek brak napisu 696 + barwy włoskie,

ogólnie wyglądają nie zbyt ciekawie, kolektor wydechowy też pozostawia wiele do życzenia.

 

zobacz tego i zastanów się czy nie dołożyć i masz prawie nowy z ABS

 

http://allegro.pl/okazja-jak-nowe-ducati-monster-696-6000km-abs-igla-i6659085421.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego ogłoszenia, jest duża szansa, że jest to motocykl sprowadzony z Anglii, bo pozostałe motocykle które ma ten handlarz w ofercie są na angielskich blachach. W Ducati w ogóle nie widać co to za rejestracja i ma tylko lewe lusterko. 

Jedną z zalet tego ogłoszenia jest to, że jak już się dodzwonię do gościa to mógłbym go odwiedzić i zobaczyć na własne oczy, bo mam max 20km do niego. Ale poza tym jakieś złe przeczucia mam.

 

Zleć motomaniax sprawdzenie tego pierwszego motocykla przed przyjazdem bo jednak kawałek masz i bedziesz miał pewność co do jego stanu - prosty zabieg a może oszczedzi niepotrzebnej podróży lub upewni cię w fakcie że warto jechać po niego.

Dzięki za sugestię, super pomysł! Skontaktuję się z nimi.

 

 

Obydwa wyglądają jakby były malowane  - błotnik przedni, brak znaczka DUCATI - zadupek brak napisu 696 + barwy włoskie,

ogólnie wyglądają nie zbyt ciekawie, kolektor wydechowy też pozostawia wiele do życzenia.

 

zobacz tego i zastanów się czy nie dołożyć i masz prawie nowy z ABS

 

http://allegro.pl/okazja-jak-nowe-ducati-monster-696-6000km-abs-igla-i6659085421.html

Patrzyłem już na tą ofertę, jeśli mógłbym łatwo zwiększyć swój budżet to bym się nie zastanawiał. Co do znaczka Ducati i napisu 696 na zadupku, to zauważyłem, że nie na wszystkich monsterach one były. Nawet na promo monstera z 2008 nie ma tych elementów, może występowały w nowszych?

 

Dzięki za odpowiedzi! Myślę, że sprawdzę tego pierwszego, chyba że w międzyczasie coś jeszcze się pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.