Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

lach7

problem rozrząd panigale 1199

Polecane posty

witam was,

 

może ktoś będzie miał wiedzę w temacie 

 

mam panigale 1199s ktorej nie moge odpalic, zegar nie pokazuje błędów przy kręceniu strzela od czasu do czasu w tłumik

 

iskra idealna 

 

swiece mokre wiec paliwo jest

 

wyglada na przestawiony rozrząd czy ktoś ma jakiegoś manuala lub wiedzę jak ustawić gdzie znaki itd

 

z góry dziękuje za inf bo już brak mi sił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam was,

 

może ktoś będzie miał wiedzę w temacie 

 

mam panigale 1199s ktorej nie moge odpalic, zegar nie pokazuje błędów przy kręceniu strzela od czasu do czasu w tłumik

 

iskra idealna 

 

swiece mokre wiec paliwo jest

 

wyglada na przestawiony rozrząd czy ktoś ma jakiegoś manuala lub wiedzę jak ustawić gdzie znaki itd

 

z góry dziękuje za inf bo już brak mi sił

Odstaw piździk do Torunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogę pomóc , ale uzupełnij profil - nic o Tobie nie wiadomo...

uzupełniony zdjęcia dorzucę pózniej, co do ducata całe życie na japoni a tu mnie troche zamordował, wszystko w teorii mam ale nie wiem jakie przesuniecie wałków przedniego cylindra do tylnego - gdyby nie to że rozebrałem ją do zera prkatycznie to bym odstawił do liberty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem gdzie stała wcześniej :-) ogólnie temat w miare ogarnięty kompresja sobie uciekła wiec w sobotę dowiem sie co umarło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc się okazało że padł soft w ecu wgrany od nowa i odpala pieknie mruczy ale...... :-) jest ciekawy numer nie włącza się wentylator więc podłączyłem diagnostykę texe pokazuje zero błędów wymuszenie pracy wentylatora z pozycji diagnostyki wszystko gra włącza się test wychodzi pozytywnie lecz przy normalnej pracy do 120st nie zaczyna sie krecić ...... może ktoś ma jakiś pomysł ....... duża łycha w prezencie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Texa pokazała by problem z czujnikiem... (szyna CAN)

Ale nie pokaże uszkodzone zabezpieczenia ( bezpiecznika) - sprawdź wszystkie ( nie wizualnie , ale miernikiem!) . Niekiedy szukamy "głęboko, a problem jest podstawowy...

 

Inna prawa , że soft w ECU nie mógł "paść" . Albo ktoś grzebał w ustawieniach i było wszystko rozprogramowane, albo ktoś nieudolnie mapował ECU i wtedy doszło to usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprawdzony itd według schematu mogę załączyć nie ma bezpiecznika steruje tym bezpośrednio ecu gdy aktywuje z pozycji diagnostycznej chodzi wiec cała droga jest Ok nie załącza jedynie przy normalnej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ECU podaje prawidłowy sygnał , skoro texa go aktywuje.

A jak dasz na "krótko" czujnik to załącza go?? może problem jest w przewodach/kostkach czujnik=ECU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest jeden od temp nie ma osobnego od wentylatora hmmm schemat mówi czujnik ecu do bdb do wentylatora bić po drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zle napisałem droga jest czujnik do ecu z ecu na zegar oraz do bbs i na koniec wentylator nie ma przekaznika ani bezpiecznika po drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik musi być - jest to zmiana napięcia z 5V (CAN)-sterowanie  , na 12V (inst. moto) - podłączenie silnika wentylatora. Wg. mojej wiedzy czujnik też lata na 5V...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma przekaźnika okało się że podczas wgrywania softu został wyłączony ale toruń wgrał nowy soft i uruchomił wentylator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.