Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

rpisar

Podwyższenie tylnego zawiasa

Polecane posty

Witam

Mam pytanie odnośnie tylnego zawiasa w 1098.

Mianowice ile długości ma oryginalna kość podwyższajaca obniżająca tylni zawias?

Kupiłem sprzęt od karła i mam wrażenie ze zamontował tam jakaś krutsza albo skręcił na maxa nie próbowałem jeszcze tego kręcić ale jakiś mnie sie niski tył wydaje.

U mnie korpus kości ma 105 mm i pytanie czy to oryginał czy jakiś zamiennik?

Drugie pytanie czy ktoś ma moze oryginał jeśli by sie okazało ze ten mój to zamiennik.

Chętnie kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kość nie służy to podnoszenia tyłu motocykla, wysokość tyłu to "skutek uboczny" zmian w geometrii tylnego zawieszenia i związany z układem napędowym, a nie kwestia ergonomii czy wygody. Kręcąc "na pałę" można jedynie popsuć własności trakcyjne motocykla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kość nie służy to podnoszenia tyłu motocykla, wysokość tyłu to "skutek uboczny" zmian w geometrii tylnego zawieszenia i związany z układem napędowym, a nie kwestia ergonomii czy wygody. Kręcąc "na pałę" można jedynie popsuć własności trakcyjne motocykla.

A kto mówi o kręceniu na pałę. :razz:  Zgadzam się jak najbardziej. Jeżeli kolo wcześniej był malutki to pewnie sobie pokręcił żeby było niżej (tak jak to było u mnie). Trzeba ustawić odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Theodor czy oferujecie usługę ustawiania zawiasu?

Chodzi mi przede wszystkim o napięcia wstępne dostosowane do mojej wagi.

Jeśli tak to jaki jest koszt takiej przyjemności(przy założeniu, że sprężyny "dadzą radę")?

 

Może bym zrobił sobie do was wycieczkę jak trochę pogoda się ustabilizuje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli robimy serwis zawieszenia to wówczas ustawienie preloadu pod wagę plus wyjściowe ustawienia tłumień jest gratis.

Osobno jako autonomiczna usługa to 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info.

Próbowałem to zrobić ale koleś tak skręcił ze ani rusz tego nie można ruszyć w zadana stronę. Zastanawiam sie czy przypadków aluminium sie nie utleniło i tym samym zapiekło. Oczywiscie nakretki kontrujace poluzowałem :-)

Bende próbował może sie uda ale nie chciał bym czegoś uszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli robimy serwis zawieszenia to wówczas ustawienie preloadu pod wagę plus wyjściowe ustawienia tłumień jest gratis.

Osobno jako autonomiczna usługa to 120zł.

Dziękuje. Brzmi rozsądnie więc pewnie skorzystam... :)

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spidi, możesz od razu wtedy na miejscu zamontować tylną gumę.

 

Masz ją już u siebie? Będę w przyszłym tygodniu w W-wie więc mógłbym podjechać...

Do chłopaków z Motomaniax wybiorę się jak zrobi się trochę dłuższy dzień i pogoda będzie pewniejsza - zrobię sobie traskę na Duku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.