Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Trident

Usuwanie smaru z tylnej felgi

Polecane posty

Cześć koledzy,

 

Znajomy mechanik doradził mi usuwać smar z łańcucha który podczaj jazdy trafił na tylną felgę właśnie benzyną ekstrakcyjną. Obawiam się czy to nie uszkodzi lub nie zmatuje lakieru. Czy ktoś może się wypowiedzieć ? Jak wy czyścicie podobne zabrudzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam benzyny ekstrakcyjnej i nie zauważyłem żeby coś złego działo się z lakierem, ale moje felgi nie są w stanie idealnym. Najważniejsze: używać szmatki z benzyną na umytą felgę. Wilgotna szmatka + kurz, piasek i inne śmieci z drogi dadzą efekt zmatowienia, porysowania. Jeśli boisz się żrących właściwości benzyny ekstrakcyjnej, to może spróbuj zmywacza silikonu - chyba jest łagodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie, benzyną ekstrakcyjną lub WD40 (na dużej puszcze WD40 wyczytałem kiedyś, że nadaje się do czyszczenia felg - sprawdziłem i działa) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że WD40 działa drażniąco na gumę, a opona jest tuż, tuż... Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosuję środek do czyszczenia felg MOTUL Wheel Clean E3 i daje radę. Jeżeli chcesz bardziej ekonomicznie, to izopropanol mogę polecić-szerokie zastosowanie, między innymi  służy do  czyszczenia soczewek okularowych, układów optycznych i na pewno nie uszkadza lakieru. Myślę, że Motul też jest na bazie w/w. Potem tylko  natłuszczanie, polerowanie miękką ściereczką i świecą się, jak przysłowiowe... Bardziej mnie martwią drobne, punktowe ubytki lakieru, obicia i odpryski, ale to normalny proces użytkowania i chyba nie ma sensu bawić się chałupniczo w jakieś miejscowo-kropkowe renowacje, a zwłaszcza na feldze aluminiowej. No, chyba, że się mylę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent, dzięki Martini.

muc-off

pryskasz przelatujesz szczotka splukujesz

najprosciej na myjkach samoobslugowych

3 minuty roboty a felga jak nowa

 

w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyn do naczyń :) serio... benzyna mi nieco zniszczyła matowe felgi... Ludwik rządzi... pomaga też WD40. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decabit usuwa bez najmniejszej skazy na lakierze , super mi się sprawdził usuwając asfalt z kół ,nawet  z karoserii samochodowej ( na czarnym nie było nawet smugi i nie powoduje matowienia ) polecam !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.