Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Mrowa

Wymiana sprzęgiełka rozrusznika S4R

Polecane posty

Witam, na dniach będę się zabierał do wymiany sprzęgiełka rozrusznika, ponieważ już praktycznie co chwilę zamiast kręcić słychać, że rozrusznik się ślizga... Mam pytanko czy ktoś to wykonywał samodzielnie? Chodzi mi bardziej o jakieś praktyczne porady czy zwrócić na coś szczególną uwagę, ponieważ poglądowo wiem co i jak :) i druga sprawa czy kupował ktoś same łożysko np, na ebayu albo czy jest opcja gdzieś w PL to dostać w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz narzędzia?

Narzędzia mam, chyba że potrzeba coś specjalistycznego, bo z tego co widziałem to chyba da radę zrobić wszystko w warunkach warsztatowych, ewentualnie dorobić ściągacz do pokrywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przystępnej cenie możesz dostać ori od KTM. Musisz jednak rozebrać i odwrócić wałeczki bo w KTM obraca się w przeciwną stronę, ale i tak gra warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przystępnej cenie możesz dostać ori od KTM. Musisz jednak rozebrać i odwrócić wałeczki bo w KTM obraca się w przeciwną stronę, ale i tak gra warta świeczki.

No właśnie pisałem wczoraj do Ciebie na priv bo znalazłem gdzieś Twój post, czy orientujesz się dokładnie od jakiego KTM (LC4 ?) i z którego rocznika albo numer części? Znalazłem na necie do Ducati za 59 euro co chyba też jest spoko ceną ale jak do KTM byłaby np. połowa tego to pewnie, że lepiej się pobawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym zaznajomic sie na początek z wartością momentu dokręcania nakrętki koła zamachowego, a potem skonfrontować chęci z możliwościami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy przy wymianie rozrusznika w Monsterku S4RS. jak sie do tego zabrac, jakies tutoriale lub cos podobnego ? Wyczytalem w manualu ze to kupa roboty ,i nie wiem od czego zaczac. Rozrusznik dzaila poprawnie ,ale wymiana konieczna bo pin zardzewial i przegnil ;( jezeli ktos ,cos dzikuje z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oprócz wiedzy mieć klucz dynamometryczny w wymaganym zakresie wskazań, ściągacz do pokrywy alternatora oraz blokadę koła zamachowego która pozwoli odkręcić a potem właściwie dokręcić nakrętkę. Jak ktoś myśli ze zrobi to przy pomocy klucza udarowego to niech nawet nie próbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rozrusznika nie, ale sprzęgło kierunkowe jest za kołem alternatora. Więc ściągnąć go trzeba i dopiero wtedy zobaczysz ile zł wyparuje. Ja musiałem kupić 3 rzeczy: koło alternatora, sprzęgło ( wałeczki) i ten pierścień pod te wałki. Ale to mi Maciej z Poznania robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcailem sie jeszcze zapytac o czesc 2 mojego problemu , mianowicie o Strater. Problem taki ze pin do ktorego sie podlacza mase na rozruszniku ulegl korozji, przegniciu i odpadl :( :( Sam rozrusznik pracuje bez zarzutu , ale niestety nie  wiem czy moge wymienic sam ten PIn czy caly rozrusznik? Gdzie szukac czesci (niestety w Larsson nie maja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.