Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

jarmah

Prędkościomierz S4R dostał szmergla.

Polecane posty

Cześć. Kilka dni temu prędkościomierz w moim Monsterze S4R z 2004 roku odmówił współpracy. Po włączeniu zapłonu obrotomierz wykonuje normalnego "koziołka", prędkościomierz już nie, po czym jego wskazówka zatrzymuje się tam, gdzie akurat ma na to ochotę - poniżej zera, na 70, 150 itp. Wszystkie pozostałe funkcje zegarów działają bez zarzutu: podświetlenie, przebiegi, zegar, obrotomierz. Podłączałem motocykl do komputera diagnostycznego ale żadnych błędów nie zarejestrował, rozebrałem wskaźniki, przeczyściłem co się dało i nic... Możecie poradzić coś? Gdzie zajrzeć? Co sprawdzić?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz liczników, jeszcze zawory masz do ustawienia. Jakoś dziwnie coś stuka.

Ciągle mi to mówią..

że jakoś dziwnie coś w nim stuka.. i że się to nie rozpadnie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient stacji benzynowej, na ktorej ostatnio tankowalem stwierdzil z kolei, ze w moim silniku cos "wali".

Spytal, czy sie nie boje tak jezdzic.

Odpowiedzialem, ze nie, ze to normalne i zapasowy cylinder w plecaku zawsze mam. Na wypadek gdyby sie ten poziomy nagle oderwal.

 

Mina goscia byla bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jedzesz to pokazuje prędkość czy też jak mu się chce? Może jakaś "nitka" poszla lub lutowania poprawić trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędkościomierz "ożywa" tylko w sytuacjach takich, jak na filmiku - w czasie włączania/wyłączania zapłonu. Poza tym żadnych ruchów nie wykazuje, nawet nie drgnie w czasie jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podpowiedzieć, czy S4R Desmoquattro ma immobilizer w zegarach? Jeżeli kupię cały zestaw wskaźników z innego motocykla będzie problem z współpracą z moim motocyklem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum chyba widziałem info, że wszystkie Monstery z takimi zegarami jak Ty masz miały immo w liczniku.

To był chyba wątek  padniętego przerywacza kierunków.

Ale niech ktoś jeszcze to potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka aplikacja za 10 euro na Androida, na której w teorii można wyłączyć immobilizer. Trzeba najpierw zgrać na telefon mapę silnika, wyłączyć immo, zapisać. Potem wgrać te zapisaną mapę (z wyłączonym immo) do ECU. Nie praktyowałem z immo osobiście. Aplikacja to TUNEECU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa aby samemu udało się "podłączyć" fabrycznie nowy licznik do "reszty" motocykla? Po podłączeniu licznika widać błąd immo i świeci kontrolka silnika.

Zapomniałem dodać, że dostęp do TEXY mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę po czasie.... ale miałem to samo u siebie z rok temu. Wymiana silniczka magneta i po problemie 15min roboty ~100pln koszt.

Podepnę się pod temat. U mnie już takich objawów nie ma. Parę dni temu całkiem padła lewa strona zarówno podświetlenie led jak i prędkościomierz. Wyświetlacz ciągle nabija km. Tym razem wymiana silniczka nie pomogła ;)
Gdzie mogę podesłać licznik do ew. naprawy? Słyszał ktoś, coś o takim fachowcu ?

Edytowano przez lwilgucki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.