Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
JB80

Błąd FUEL - monster 696

Polecane posty

Cześć,

 

Długo się nie nacieszyłem brakiem żółtych lampek na wyświetlaczu, no ale... są inne zalety  ^_^

Wyświetla mi błąd FUEL i zapala się kontrolka silnika w Monsterze 696 z 2008r.

 

Prośba o konsultacje / pomoc / skierowanie we właściwą stronę (byle nie skierowanie typu "tam są drzwi").

 

 

Wprowadzenie:

 

Podczas jednego z wieczornych przelotów nieco bardziej odkręciłem i po kilku minutach zapaliła się kontrolka silnika. Z lekkim stresem zjechałem na bok, sprawdziłem rodzaj błędu i wyświetlił się FUEL.

 

Sprawdziłem w książce i tam wskazują na czujnik poziomu paliwa.

Ponieważ brzmi jak pierdoła, kontunowałem jazdę.

 

Następnego dnia odpaliłem sprzęt ponownie i nie pojawiło się nic. Jazda była już dużo bardziej spokojna, niemniej po ok 20 minutach od ruszenia znowu zapaliła się kontrolka i znowu rodzaj błedu to FUEL.

 

Monitoruję przebieg od tankowania, żeby nie zdziwić się nagle w środku lasu ale nie ukrywam, że lubię jak mi wszystko działa... także chciałbym coś z tym zrobić.

 

 

No i teraz prośba właściwa:

 

Co najlepiej z takim fantem zrobić?

 

- Czy jest szansa na sprawdzenie we własnym zakresie co jest powodem (mój skill mechaniczny to jakieś 2 na 10)?

- Czy na ślepo zamawiać części i szykować się na wymianę? Jeśli tak, to jakie? Myślę o termistorze (nr części 55240482A) za 180zł ale nie chcę zamawiać bez sensu, jeśli nie tędy droga.

- No i chyba standardowe pytanie w takim przypadku, do kogo byście pojechali na moim miejscu, w Warszawie lub okolicach?

 

Wszelkie wsparcie mile widziane  :)

 

Pzdr,

JB

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziękował  :)

 

Już myślałem, że mi się upiecze ale niestety nie chce się samoistnie uspokoić  :wink: Choć szansa w czwartek była - 60km bez błędu... następne 200 już nie  :razz:

Polecałbyś pisać do któregoś z kolegów tutaj, czy umawiać się przez formularz kontaktowy na motomaniax?

 

Pzdr,

JB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie zadzwoń tam i się umów. Numer kontaktowy masz na stronie www. Jesteś z Warszawy oni też to 1/2 sukcesu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Przyczyna usterki - uszkodzony czujnik poziomu paliwa. Wymieniony - po kilkuset kilometrach znów wróciło. Okazało się, że zaśniedziała gdzieś elektryka po drodze.

Przeczyszczone i od tamtego momentu już ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.