Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Magneto

S4RS Immobiliser

Polecane posty

Cześć.

Mam pewien uno picolo problemo. Walczę od zeszłego sezonu z padającym akumulatorem. W tym roku na wiosnę zawiozłem samo aku do speca który podłączył do niego jakieś urządzonko i stwierdził że jest ok. Objaw jest taki, że po przerwie w jeździe w okolicy 3 ~ 4 tygodni muszę się najpierw podpiąć pod prostownik bo inaczej nie odpalę.

Mam u siebie założony alarm Ducati Performance i oczywiście fabryczny immobiliser.  Po wyłączeniu silnika zaczyna migać żółta kontrolka pomiędzy licznikami co jest całkowicie normalne. Ale parę dni temu zauważyłem, że po jakimś czasie (na razie nie udało mi się zauważyć po jakim) kontrolka przestaje mrugać. Wydaje mi się, że w moim poprzednim Mosterze 620 ta kontrolka migała cały czas nie przechodząc w jakiś standbay. Moje pytanie - czy u Was też tak jest  z kontrolką immobilisera ? Moto w garażu nie stoi na załączonym alarmie ale nie mam pojęcia czy on może mieć wpływ na resztę instalacji. Oczywiście tak czy inaczej przed zakupem nowej baterii i tak odwiedzę elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sobie gaśnie.

W moim przypadku aku rozładowywał się samoczynnie po dłuższym postoju przez podłączone gniazdo USB.. Poza uwalonym w tym sezonie reglem przez co aku się nie doładowywał (co niby jest notorycznym problemem w rs'ach) wszystko ok.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ładowanie sprawdzone i jest ok. Wszystko wskazuje na alarm lub jednak nie do końca sprawny akumulator. Ale zabiorę się za to na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie kontrolka gaśnie samoczynnie,ja praktycznie za każdym razem jak stawiam do garażu podłączam do ładowarki która doładowuje baterię,a potem tylko podtrzymuje napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie chodzi o kontrolkę immobilisera? Po przekreceniu kluczyka w stacyjce, kontrolka zaczyna migać przez najbliższe 24h, potem gaśnie. Przypuszczam że aku rozładowuje ci dodatkowy alarm, może gdzieś przebija instalacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o kontrolkę immobilisera. Za parę chwil moto trafi na serwis i wtedy poproszę o weryfikację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NeX    3

Potwierdzam kontrolka immobilisera gaśnie po 24h. Może masz jakieś ledy założone (kierunki, tylna lampa) które Ci zjadają baterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.