Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

tnowosad

Temperatura silnika M1200S 2007 rok

Polecane posty

Witam Wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem Multistrady 1200S. Proszę o podpowiedź w kwestii nominalnej temperatury pracy silnika. W moim egzemplarzu jest to ok. 67 stopni C. (wskazanie z zegarów ) Moim zdaniem coś jest nie tak.

Będę wdzięczny za odpowiedzi i sugestie, jak to jest w waszych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest grubo nie tak, niestety każda tak ma, ale kolega TomekG przyszedł z pomocą, i niego kupisz termostat, który uruchomi obieg w temperaturze ok 83'c

Wymień go jak najszybciej, ponieważ podejrzewamy, że fabryczny termostat i tak niska temperatura odpowiada za przypadki pękających głowic w MTS i diavel. Bez problemu znajdziesz wątek o termostatach, użyj wyszukiwarki... Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana termostatu na akcesoryjny, znacznie poprawia te parametry, tyle że serwis roszczeń nie uzna, że za niska temperatura, , a że masz moto na gwarancji więc lipa, sam nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo zdziwiony szczerze mówiąc taką temperaturą, w serwisie powiedzieli, że tak mają.

Bardziej mnie martwią rdzewiejące tarcze hamulcowe przód.... cóź to za Włoszka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidk1978 napisał:

Byłem bardzo zdziwiony szczerze mówiąc taką temperaturą, w serwisie powiedzieli, że tak mają.

Bardziej mnie martwią rdzewiejące tarcze hamulcowe przód.... cóź to za Włoszka....

Poprzednie MTS 1200S też mają taką temperaturę, a co do tarcz, to zakup środek Motula do czyszczenia w/w i raz na jakiś czas wyczyść, to odrobinę pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Enduro 2017 i ja temperaturę mam w drugą stronę najczęściej mam w okolicy 80 i wystarczy trochę postać lub poturlać się w korkach i już mam powyżej 90 szczególnie jak jest ciepło.  Zresztą w Diavelu było podobnie tam jeszcze szybciej temperatura rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj motocykla z innej dekady z tym i aktualnymi. To są zupełnie inne motocykle, wyprodukowane pod innego klienta w innych realiach technologicznych. Kraj tu nie ma znaczenia.  Postaw to twoją Hondę koło dzisiejszej Hondy .... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.