Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

piterstoka

Wymiana końcówki wydechu

Polecane posty

Niebieski - seria

zielony - kpl. układ termi , ale już po regulacjach silnika i filtrze K&N - czyli bez tego by było znacznie gorzej

czerwony - mapowanie + kpl. wydech

Myślę, że to zamyka temat zasadności modyfikacji zawartości ECU.

W gwoli wyjaśnienia: usuwając ograniczniki fabryczne , ekologiczne i zmieniając kąty zapłonu spokojnie możemy jeszcze wycisnąć z 7-9%...Ale ten egzemplarz był szykowany do codziennej zabawy , a nie torowania.

 

diavel forum.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cinek, ja się nie "rozumuje" za bardzo na wykresach :66_thermometer_face:, ale wytłumacz ten "zielony - kpl. układ termi , ale już po regulacjach silnika i filtrze K&N - czyli bez tego by było znacznie gorzej"-znaczy się, że gorzej wypadł jak niebieski, tj. "seryjny" ? Może niebieski to zielony jednak :8_laughing:, wiadomo, że faceci nie znają się na kolorach :8_laughing:. Czy jednak niebieski-to niebieski i seryjny?

Edytowano przez Asty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asty:

 1 pomiar to seria jak otrzymałem moto.

2 pomiar (zielony) to wymiana pasków, regulacja zaworów, regulacja kątów wałków rozrządu, synchronizacja przepustnic i masa innych prac. Gdybym w tej chwili wykonał pomiar to pewnie nieco lepszy by był od niebieskiego, ale jak napisałem doszedł montaż pełnego termi . Wbrew obiegowej opinii przelotowe wydechy rzadko dodają mocy bez regulacji map paliwowych. W Japończykach nieco inaczej to wygląda niżeli w ducati, bo jest znaczna zapaść mocy i NM w ok. 2-5 tyś obr, powyżej 8 tyś jest niekiedy nieco więcej mocy. Dopiero właściwie napisana mapa powoduje , że można wykorzystać pełne możliwości zmiany oprzyrządowania silnika ( czyli wydech + filtry). Podsumowując : montaż przelotowego układu wydechowego najczęściej powoduje spadek mocy i NM , szczególnie w dolnym zakresie obrotów i zwiększone zużycie paliwa ( te marchewy to właśnie "zepsute" przepłukiwanie cylindrów i dopalanie mieszanki w układzie wydechowym. )

3 wykres (czerwony) jest już po poprawionych mapach , ale jak wspomniałem można spokojnie było jeszcze trochę podejść "do góry". Tyle , że oczekiwania klienta, a możliwości to osobny temat.

Sam osobiście w swojej MTS mimo , że wycisnąłem 165 KM , to zostawiłem nadzór sond lambda w małej pętli , dlatego , że w trasie oczekuje aksamitnej pracy silnika, małego zużycia paliwa i motocykl był przede wszystkim do turystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cinek, a jeżeli jest założony cały zestaw Termi czyli wydechy, filtr, obcięta obudowa filtra i akcesoryjne ECU to strojenie nadal jest wymagane ? Te sytuacje które przytaczasz tyczą się założenia pełnego przelotu i strojenia seryjnego ECU ? Te akcesoryjne ECU nie bez kozery jest dedykowane pod konkretny model bo ciut inne parametry ma silnik w 996 a inne w S4R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamontowałeś termisa + filtr + dedykowane ECU to ok, ale wycinając airbox zepsułeś wszystko. Silnik dostanie więcej powietrza i tym samy zubażasz mieszankę . Uboga mieszanka to wysoka temp. silnika i... <font color='red'>[desmo]</font>. Chyba, że wspomniana osłona airboxa ( wycięta) jest przewidziana to tego rozwiązania. Każde ECU jest dedykowane pod konkretny model, a nawet w tym samym modelu pod konkretny rocznik ( zmieniające się normy spalin w kolejnych latach). Nawet bliźniacze konstrukcje bazują na innych mapach zapłonowych i paliwowych ( np. pierwsze Diavele i Multistrady, czy obecna Multistrada 1260 i X-Diavel 1260). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, matekboss napisał:

A jakby włożyć z powrotem filtr fabryczny z wyciętą obudową to powinno się wyrównać... chyba, bo filtr K&N jest wysoko przepływowy.

Tu nie jest problem w filtrze (aż takiej różnić nie ma) - tu bardziej chodzi o demolkę która została zrobiona w obudowie filtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.