Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_29

S2R problem z odpalaniem, dlawienie przy rozgrzanym silniku

Polecane posty

Nie zapala na zimnym silniku bez dodania większego ssania. Gdy uruchamiam silnik na ssaniu przez jakiś czas obroty falują lekko. Rozrząd i zawory robiłem w serwisie w marcu. Po serwisie odpalał z palca i chodził równo. Gdy zaczął znów mieć problem z odpalaniem bo takie miał wcześniej przed serwisem to myślałem ze akumulator jest już całkowicie do wymiany i świece tak mi na to by wyglądało. Ogólnie wymieniłem w tym motocyklu olej silnikowy, filtr powietrza, świecę, akumulator, cewki. co nie wyeliminowało problemu. Podczas jazdy na rozgrzanym silniku tak przy już 85C* a najczęściej powyżej 100C* w momencie  dodawania gazu przeważnie na rondzie albo na postoju na skrzyżowaniu bądź podczas przyspieszania (2-3 tys obrotów)  zdarza się  taki stłumiony dźwięk z cylindra i brak mocy i wydobywa się dźwięk jak by z pistoletu z tłumikiem strzelić i więcej niż dwa razy pod rząd się nie zdarza jest to ogólnie dla mnie uciążliwe bo przeważnie występuje to podczas każdej jazdy.  Na rozgrzanym siniku uruchamia się bez problemu obroty nie faluja.  Ostatnio jeździłem bez tłumika przez jakiś 2tys km i ostatnio założyłem tłumik  żeby zobaczyć czy ma to wpływ  na ta przypadłość. Problem nie zniknął ale jest to mniej zauważalne z tłumikiem tak jak by te zadawnienie było dużo słabsze.

 

Teraz pytanie  od czego to może być.? Jak sobie z tym poradzić? 

Edytowano przez Kamil_29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diagnostyka komputerowa prawdę Ci powie.:29_smirk:

Szczególnie do sprawdzenia: ładowanie, TPS, MAP-sensor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Tak będzie trzeba zrobić niż się głowić i wymieniać po kolei rzeczy i tracić kasę.  Możliwe że się zgłoszę za jakiś czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.