Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Fala

Ducati Toruń Reacing Team: Ekipa Ducati wraca do walki

Recommended Posts

Aż miesiąc musieli czekać fani AF Racing Teamu na kolejne wyścigowe emocje w ramach mistrzostw Polski i czempionatu Alpe Adria. Ta długa przerwa nareszcie dobiegła końca.

 

Druga runda tegorocznych Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski gości poza granicami naszego kraju, a konkretnie na węgierskim Pannoniaringu.

  • To trudny, bardzo techniczny tor – stwierdza Dariusz Małkiewicz, szef AF Racing Team Ducati Toruń. – O kosztowne błędy tutaj naprawdę nietrudno, ale ja wierzę w naszych zawodników, liczę, że są sobie tutaj w stanie naprawdę dobrze poradzić.

Reprezentanci „Czerwonego Zespołu” dzisiaj odbyli pierwszy trening. Ten natchnął całą ekipę sporym optymizmem.

  • Dzisiaj nie mieliśmy żadnych problemów – podkreśla popularny w środowisku motocyklowym „Daras”. – Oby tak pozostało do samego końca, to wtedy zapewne wyjedziemy stąd naprawdę zadowoleni. Nie mieliśmy żadnych kłopotów technicznych, szybko znaleźliśmy właściwe tempo, a wszyscy nasi zawodnicy niemalże z okrążenia na okrążenie notowali coraz lepsze rezultaty.

AF Racing Team na Węgry wybrał się w szerszym składzie. Do rywalizacji wystawił aż pięciu zawodników. Poza czwórką, która reprezentowała zespół przed miesiącem w Poznaniu, na Pannoniaringu barw Ducati broni też powracający po kontuzji Robin Kraaikamp. Nie będzie on jednak klasyfikowany w ramach mistrzostw Polski, a tylko kolejnej rundy Alpe Adria.

  • Na razie mamy w planach jedną-dwie rundy z udziałem Robina, a jak będzie dalej, to okaże się w trakcie sezonu – mówi Dariusz Małkiewicz.

Na Węgrzech w tej chwili panują dobre warunki pogodowe, choć dzisiaj w trakcie treningów trochę padało. Na weekend prognozy są jednak jeszcze bardziej optymistyczne.

Ma być bardzo ciepło i słonecznie, opady deszczu nie są przewidywane. To powinno sprawić, że czeka nas równa, nieloteryjna rywalizacja – podsumowuje menedżer ekipy.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.