Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Proud

Przegląd a darcie japy Monstera

Polecane posty

Cześć wszystkim,

Dzisiaj niestety natrafiłem na bardzo przykrą dla mnie niespodziankę. 

Spóźniam się już kilka dni z przeglądem mojego potworka i dzisiaj w końcu miałem trochę czasu żeby to ogarnąć. 

Kupiłem M600 od mojego znajomego, gdzie miał już puste wydechy i jak sami wiecie gra pięknie ale podobno przy 3k obrotów normę spełnienia. Dzisiaj okazało się, że jest za głośny i nawet nie mam co próbować jak go nie ucisze i tu mam kilka pytań:

1. Czy ktoś w Warszawie zna stacje kontroli pojazdów gdzie pracują motocykliści i wiedza jak to powinno wyglądać i puszczą za głośny motocykl?

2. Czy coś takiego jak wata wygluszajaca do tłumików jest dobrym rozwiązaniem na badanie i czy nie spowiduje to jakiegoś zakłócenia przepływu spalin? 

3. Czy można dopasować jakiś db killer, których na aledrogo pełno tylko do monsterów brak -,- jaka średnica by tam weszła? 

Temat w miarę ważny żeby szybko rozwiązać wiec z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też o tym czytałem tylko nie wiem jak takie coś zamontować, bo zgaduje, że nie chodzi o wrzucenie do środka tylko wciśnięcie w zwężenie na wlocie do tłumika? 

I tak szczerze to chyba wolałbym kupić jakiś tani db killer i owinąć go wełną, tylko nie wiem jaki będzie pasować  (chodzi o średnicę) i zwykle one są przykręcane na śrubę od dołu a w seryjnych wydechch to wszystko siedzi jakoś inaczej. 

Jakieś rady?

Edytowano przez Proud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jednym czyściku na rurę ,w końcówkę wpychasz bez jego rozbierania. W dziurkę po db kilerze wkrecasz dłuższą śrubkę  i na przegląd wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pomiaru tylko typek na wstępie mi powiedział, że nawet nie będzie zaczynał przeglądu bo i tak nie przejdzie, ale ogólnie jakiś <font color='red'>[desmo]</font> typ, bo odkręcił mi manetke do oporu w tej hali do przeglądów... i dźwięk był jakby jakąś bombę walnął (kazdy wie jak w hali to brzmi  ).

Ale tak czy siak zamówiłem już db killery, wełnę i jakoś to ogarnę ;) troche druciarstwa nikomu nie zaszkodziło! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa... kolega ma sonometr (czy jak tam to sie nazywa) w uszach... Jak ja mierzylem swojego - a drze jape jak diabli - to wyszlo przy dedykowanych obrotach na granicy błędu. I taka opinie uslyszalem od diagnosty. Mam przelotowe Arrowy i rurki 50 mm, dopóki nie odkrece to sasiedzi nie marudza. Generalnie i tak nie marusza bo w pod domem jade spokojnie :12_slight_smile:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.