Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Qóba

Monster 695 - błędne naliczanie przebiegu licznika

Polecane posty

Cześć wszystkim,

mam następujący problem w świeżo zakupionym Monsterze 695:

- przebieg, który jest naliczany na liczniku (zegarach) jest za niski vs. trasa według Google Maps, różnice sięgają 30-40%. Dla przykładu, trasa wg Google Maps 24.1 km, a przebieg wg licznika 15.3 km.

Poprosiłem żonę o test - jechała przede mną autem 100-105 km/h i mrugnęła awaryjnymi, u mnie na liczniku była zbliżona prędkość ok. 100 km/h.

Jak więc możliwe jest, że prędkość wyświetlana jest prawidłowo, natomiast licznik źle nabija kilometry? Jak zdiagnozować problem lub do kogo oddać motocykl do sprawdzenia?

Wiem, że da się żyć z takim problemem, natomiast dla mnie jest to irytujące i chciałbym mieć w 100% sprawny motocykl - do tego dążę.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc,

Kuba

Edytowano przez Qóba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z polskiego salonu, to postaraj się po vinie może sprawdzić w zaprzyjaźnionym serwisie, w końcu jesteś prawowitym  właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, po powrocie z urlopu podjadę do AC Motors w Rumii i zapytam. Motocykl był zakupiony w salonie Probike, ale on już chyba nie istnieje.

Czy orientujecie się czy w przypadku, gdyby potwierdziło się, że są to zegary od wersji UK ze zmienionymi tarczami na km/h, to czy da się je jakoś zmodyfikować, aby naliczały przebieg w kilometrach?

Nowe zegary kosztują ponad 2.900 zł, a to przecież musi być kwestia jakiegoś oprogramowania czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już masz odpowiedz dlaczego są w milach używane za 700 już dostaniesz. Pewno ktoś po drodze zmienił ,a parę lat już moto ma.

Edytowano przez picek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zdaje sobie sprawę, że motocykl ma 10 lat - miał też szlifa na prawej stronie, co widać po crashpadach, ułamanym podnóżku itd. Natomiast sprawdziłem go w serwisie przed zakupem, jest prosty i to dla mnie najważniejsze.

Jedyną niespodzianką na ten moment są właśnie te zegary.. Czytałem trochę na zagranicznych forach i wygląda na to, że bez 'bebechów' od europejskiego licznika, nie uda się tego przeprogramować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Qóba napisał:

Dzięki Panowie, po powrocie z urlopu podjadę do AC Motors w Rumii i zapytam. Motocykl był zakupiony w salonie Probike, ale on już chyba nie istnieje.

Czy orientujecie się czy w przypadku, gdyby potwierdziło się, że są to zegary od wersji UK ze zmienionymi tarczami na km/h, to czy da się je jakoś zmodyfikować, aby naliczały przebieg w kilometrach?

Nowe zegary kosztują ponad 2.900 zł, a to przecież musi być kwestia jakiegoś oprogramowania czy się mylę?

Gdybyś miał jakieś kłopoty w salonie w Rumii, to daj znać, bo znajomka tam mam, ale miejmy nadzieję, że Picek coś znajdzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.