Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
macterlecki

Zbiorniczki płynów w kierownicy Monster 600

Polecane posty

Cześć.

Posiadam Monster'a 600 z 1999 roku i mam kilka pytań.

1.) za jakie płyny te dwa zbiorniczki są odpowiedzialne ?

2.) Czy da się jakoś te dwa zbiorniczki na kierownicy odświeżyć ? lub kupić nowe ? lub kupić jakieś "bajeranckie" ?

Dzięki i pozdrawiam

Maciej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum -zrób tak:

1. przeczytaj co napisali na pokrywce tych zbiorników 

2. Możesz sprawdzić organoleptycznie co tam masz wlane.

3. Popatrz do czego to jest podłączone i już masz odpowiedź do czego to służy.

4. Wnioskuję że prawo jazdy robiłeś dawno ale to dawno temu kiedy wszystko było na cięgnach lub je kupiłeś. Bo na kursie na pewno było tłumaczone(na milion%) jak działają hamulce i co to jest "obsługa codzienna" lub jeszcze jesteś przed kursem.

By być bardziej pomocnym szukaj zbiorników do płynu hamulcowego. Jet tego dużo do wyboru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Picek, robię tu porzadek. Nie każdy jest technicznie oświeconym motocyklistą, a forum jest po to by pomagać, a nie wyśmiewać, proszę Cię zachowuje się ;) 

W zbiorniczki te podłączone są do pomp /klamek/ hamulca przedniego i sprzęgła, prawdopodobnie płyn dot4.

Pompu i zbiorniczki Możesz zamienić na inne, akcesoryjne, ale nie będzie tanio... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem aluzję, pobrałem manual, przeczytałem, zaczerpnąłem wiedzy.

Do czego zmierzam - czy można zastosować "uniwersalną" pompę hamulca w takim staruszku M600

https://allegro.pl/pompa-hamulca-przedniego-797-13-b-dzwigni-i7490129190.html

lub

https://allegro.pl/pompa-dzwignia-hamulca-sprzegla-yamaha-xjr-fjr-i7496601047.html

Edytowano przez macterlecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Z chłopa drwicie , a On jest w kropce , bo nie ma zbiorniczków wymiennych , tylko pompę kompaktową. W mojej ocenie to zimową porą rozebrać to, wyszkiełkować, pomalować proszkiem i będzie jak nowe. Pompa z linku to tani Chińczyk, w dodatku z małą sprawnością ( przystosowane do skuterów) - zdecydowanie odpada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.