Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Maciekkk

749 zwiększenie mocy / zmiana mapy

Polecane posty

Cześć, 

Jednym okiem wyłapałem gdzieś informacje o możliwości zmiany ustawień w mapach w moim 749. 
Lecą do mnie filtry DNA i planuję zamontować przelot. Czy ktoś mógłby mi napisać jakie efekty i skutki przynosi taka zmiana i czy jestem w stanie to zrobić sam? Jeśli nie, to czego potrzebuję? 

Piątka!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam power commandera 3. Wgrywałem sobie mapki ostatnio do 999 bo gdy kupiłem motocykl to był przelot i jakaś mapa zerowa wgrana bez sensu... Niemcy to jednak czasem nie myslą. Po cholere montować PC i nie wgrać mapy :8_laughing: Motocykl zalewało na wolnych obroach miał problem z odpaleniem itd. Okazało się że motocykl miał wycięty kat z OEM wydechu i zrobiony przelot a na kolektorze wydechowym poziomego cylindra kat został i motor nierówno pracował. Teraz wrócił oryginalny wydech i wgrałem mapę standardową. Mam filtry MWR i chodzi pięknie. Silnik bardziej elastyczny. Koszt PC3 to chyba coś koło 1800zł za nowy. Polecam Ci od razu kupić porządny wydech cały z kolektorem bo te przelotowe chinole to samemu nie wystroisz i nic to nie da. Jak kupisz używane termi albo zarda to masz na stronce dynojet mapy już napisane pod dane marki wydechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC3 już nie jest produkowane, obecnie są tylko PCV ( na szczęście), i koszt nie jest tak duży jak podaje Tamiacho( przynajmniej u mnie).

Tak tylko podpowiem Ci Tamiacho , że mapy dostępne na necie są tyle warte ile kosztują, czyli nic. Pisanie przez Ciebie , że teraz sprzęt super lata to tylko Twoje subiektywne odczucie , które łechta Twoje ego. Wierz mi , że podłączysz LM2 i się za głowę złapiesz. 

Generalnie mapy Internetowe dla PC są tylko "wyjściowymi" produktami dla dalszej modyfikacji. Oszczędza nam to trochę czasu , ale nie jest produktem finalnym. ( To taka bułka mrożonka - już bułka, ale trzeba jeszcze wypiekać).

Oczywiście Maciekkk zrobisz to sam . Wystarczy stracić kilka dni swojego życia na zgłębienie tej wiedzy, zakup za dodatkowe 1300zł urządzenia do strojeni9a PCV na podstawie szerokopasmowej sondy , hamowni .... i masz.

Tylko czy warto?? Mapa indywidualna to koszt 500zł ( u mnie) . Płacisz tylko raz i zamykasz temat. Próbując samemu, i finansowo i czasowo jesteś w plecy...

Na temat zmian map paliwowych nie będę się rozpisywał - jest sporo tego na tym forum.

PZ.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cinek 78;

 

Ja mam multi 950 z 2018 z wydechem Termi D168 i MWR.

To ze ma ubogo to widać.... wiec mimo gwarancji próbuje cos z tym zrobić....zanim motorek się rozleci

Pytanie ile kosztowałoby wystrojenie tego u Ciebie na PCV....

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał jak zwiększyć moc we własnym zakresie a nie jeżdżąc po tunerach więc zaproponowałem to co sam zrobiłem. Lepiej kupić PC i wgrac mapę darmowa niż wyjebac wydech założyć sportowy filtr i nic nie robić ze strojeniem. Nie mówię tu, że to idealne rozwiązanie i będziesz Pan zadowolony bo zawsze mile widziana wizyta na hamowni. Sam planuje po zmianie wydechu jechać na strojenie. Na razie żeby połechtac sobie ego siedzielem po pracy nocami robiąc luzy zaworówe, rozrząd, sprzęgło, zawieszenie, hamulce żeby go doprowadzić do ładu po poprzedniku. Pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcinnowak77 - poszło na priw.

Tomiacho - zupełnie źle podchodzisz do tematu. Akurat tuning jest takim tematem , że albo w to wchodzisz "pełna mordą" i liczysz się z tego kosztami, albo nie ruszaj tego w ogóle , bo zepsujesz ( albo odrazu , albo w perspektywie jakiegoś czasu).

Podchodząc Twoim tokiem myślenia to ... założyłbyś sobie nowe klocki hamulcowe po lewej stronie , a po prawej zostawił stare? Wymieniłbyś z 4 litrów oleju silnikowego tylko 2 ??

To tak nie działa.

Wsadzając akcesoryjny układ wydechowy rozwalasz cały AFR w całym zakresie obrotów. Dokładając PC z mapa z neta dokładasz kolejna cegiełkę do destrukcji.

Wiem co teraz myślisz - "na razie nic mi się nie dzieje, a jest teraz mega moc ..." Niestety jesteś w błędzie. Silnik jak wcześniej wspomniałem jest nadwyrężany ( nie zależnie czy bogatą , czy uboga mieszanką) . Bogata mieszanka powoduje rozrzedzanie oleju, uboga wysoką temp. spalania i destrukcje zaworów wydechowych. Oczywiście Ty się o tym nie przekonasz, bo w miedzy czasie sprzedasz sprzęt i "wrzoda" dostanie kto inny...

Moc - zapraszam za darmo do mnie na rolkę - zobaczysz jak biednie wygląda Twój wykres.

Chyba tyle .

Żeby było jasne - nic personalnie do Ciebie nie mam. Fajnie , że sam ogarniasz temat mechaniki. Ale akurat w kwestii tuningu jak Cię nie stać na kompleksowe podejście do tematu to... nic nie ruszaj.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.