Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
JackZG

Monster 620 z Niemiec

Polecane posty

witam

Na jesień zaplanowałem kupno monster 620. Szukam na niemieckich portalach i nie jestem pewien co do zmian w tym modelu, które występowały w określonych latach.

Mój wybór do moto produkowane od 2002 roku do czasu zmiany hamulców na mniejsze tarcze. Wersję dark z jedna tarczą hamulcową odrzucam. Czy możecie potwierdzić że początkowo monster miał skrzynię 5 biegową, a od 2004 roku montowali 6 biegową i dodatkowo sprzęgło antyhopping? W sumie nie wiem czy to jest duża różnica czy skrzynia będzie 5 czy 6 biegowa, bo i tak motor będę wykorzystywał kręcąc się wokół komina.

Wkleję linka z motorem, który wydaje mi się godny zakupu, może jakieś sugestie?

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=266048407&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=7800&makeModelVariant1.modelDescription=monster+620&pageNumber=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=580b6053-ea75-8d0a-f685-deb4a904542c

pzdr Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dark-a jedną tarczą i 5cio biegową skrzynią.

6-ego biegu brakuje, szczególnie na trasach. Po mieście bez problemu, fajnie przycisnąć go do 7-8 tys ale na trasie jak masz 140km/h na budziku i silnik Ci wyje pod <font color='red'>[desmo]</font> to aż się prosi o 6-ty bieg.

Jedna tarcza wystarcza, ale miałem kilka przypadków kiedy hamowanie mnie zaskoczyło i serducho zaczeło szybciej bić.

Ogólnie polecam bardzo moto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem nowym nabytkiem i powiem szczerze że Włosi potrafią zrobić fajny motor. Prowadzenie w zakrętach - super, hamulce - Brembo na pompach radialnych robi wrażenie, dźwięk - tłumiki MIVV bez DBkilera obudzą chyba wszystkich sąsiadów z rana. Jeździłem wcześniej różnymi maszynami z Japonii i jedne były lepsze (Honda VFR) inne bez wyrazu (Suzuki DL). Ale mały monster, pomimo mocy 60 KM, daje radość z jazdy na motorze.

Co do kosztów (ducat kosztował około 3 tys. drożej niż w kraju), na wiosnę muszę zrobić duży przegląd, w Niemczech szacunkowo podali cenę 500 euro. Dodatkowo na zimnym silniku wyczułem jakby sprzęgło się  ślizgało (na ciepłym jest ok). Dodatkowo muszę chyba nauczyć się zmieniać biegu w dół, bo kilka razy wyskoczył mi bieg (jak zbijam z  międzygazem i mocniej naciskam na dźwignię zmiany biegów wszystko jest OK). Sprzęt ma najechane 28 tys. km, to może już czas na wymianę tego sprzęgła? 

 

 

IMG_20180916_135443.jpg

IMG_20180916_135451.jpg

IMG_20180916_135621.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

Muszę kupić sprzęgło, zdecyduje się na oryginał. Z tego co poszukałem po serwisówce to jest kod: 190.2.009.2B

https://www.ersatzteile-ducati.de/ducati-motorrad/zuordnung_der_ersatzteile/19020092B

cena 930 zł.

Znalazłem stronę sklepu w Polsce na motomaniax cena to 1007 zł, z kolei na stronie doducata cena to 833 zł. Macie może doświadczenia z któryś z tych sklepów, nie chcę zapłacić a potem czekać dwa miesiące na części albo pół roku na zwrot kasy.

PS. nie znalazłem uszczelki pod dekiel, a podczas wymiany myślę że trzeba założyć nową żeby nie ciekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Motomaniax to sprawdzona firma. A w tej kasie nie lepiej coś akcesoryjnego , co jest jakościowo półkę wyżej niż OEM ? Jak  Cię interesuje to pisz na priv... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło zrobione, kupiłem oryginalne na dodukata.pl za 830 zl, nawet nie czekałem długo na dostawę. Dodatkowo wymieniłem olej w zawieszeniu plus nowe uszczelniacze w lagach i płyny hamulcowe i sprzęgła Teraz to ten motór  jeździ jak bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.