Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

janusz666666

Zakup Monstera s2r/ 695/ 620/ 900

Polecane posty

Witam Panowie,

Planuje zakup Monstera. Możecie mi powiedzieć jakie są różnice pomiędzy s2r 800 / 695/ 620/ 900?  Wiem, że jedne mają lepsze hamulce, różnią się pojemnością, mocą. Monster 900 jako jedyny z wymienionych ma gaźnik? Co możecie doradzić i odradzić? Jestem raczej dużym chłopem (188 cm, waga 90-107kg w zależności czy rzeźba, czy masa), doświadczenie kilka lat na burgman 400, czasami bmw k100 cafe, wcześniej jakieś mz, ws, simsony itp itd. Nie przeraża mnie duża pojjemność, nie boję się tego i nie jestem wariatem.

Wizualnie bardzo mi się podoba ten: https://www.olx.pl/oferta/monster-s2r-800-620-CID5-IDvjtYL.html#cd8538bbf8

Dzwoniłem do właściciela- to handlarz. Ma jeszcze jednego na stanie. Motor ma przebieg ok. 10.000 km, sam mówi, że śmieszny. NIe ma żadnych książek, faktur potwierdzających serwisy. Ma dodatkowo wydechy arrow, jak widać ktoś pozbył się ogona i chyba kierunki i lampa tył inna. Drugi ma przebieg 20.000 zł, i raczej wszystko w oryginale a cena 500 zł wyższa. Pytałem skąd różnica, to mówił że w zależności jak się kupi..Rozumiem, że nie warto nawet jechac i oglądać?

Może ktoś z Was chce sprzedać jakiegoś monsterka?

Środki na zakup to 10-12 tys zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś się przysiąść na każdy z nich, ale z Twoją wagą i wzrostem szukałbym coś od S2R wzwyż. 695, 620 mogą być za małe dla Ciebie.

Tu masz mój, ale niestety przekracza Twój budżet. Wystawiony jest tutaj, gdzie możesz dokładnie przeczytać co było robione. W tej chwili po sezonie szykuje się przegląd DESMO, na który mogę spuścić 1500 zł z ceny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że ma owiewkę przednią jak moja - ja mam pomalowaną w kolor. Te owiewki robi małą firma z Włoch. Nie widziałem ich w Polsce, także być może to import z Włoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Redjasper napisał:

Teraz zauważyłem, że ma owiewkę przednią jak moja - ja mam pomalowaną w kolor. Te owiewki robi małą firma z Włoch. Nie widziałem ich w Polsce, także być może to import z Włoch.

Tak, to import z Włoch. 

Zawsze jeździłem na krajowych moto i dopiero zacząłem się rozglądać za Ducati. Rozumiem, że jak z Włoch to skreślone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Redjasper napisał:

Musiałbyś się przysiąść na każdy z nich, ale z Twoją wagą i wzrostem szukałbym coś od S2R wzwyż. 695, 620 mogą być za małe dla Ciebie.

Tu masz mój, ale niestety przekracza Twój budżet. Wystawiony jest tutaj, gdzie możesz dokładnie przeczytać co było robione. W tej chwili po sezonie szykuje się przegląd DESMO, na który mogę spuścić 1500 zł z ceny.

 

Piękny jest :) Ale S4R nie brałem w ogóle pod uwagę ze względu budżet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie skreślaj go. Natomiast może w okolicy masz ludzi, którzy jeżdżą monsterami i zacznij od sprawdzenia, czy Ci pasuje rozmiar itp. Z Twoim wzrostem na prawdę może to być męczące na dłuższych trasach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto ma Monstera, więc przymiarka będzie dopiero podczas oględzin. Priorytet, to znalezienie s2r 800, a reszta, to alternatywa jeżeli nie uda się znaleźć. S2r będzie największy z tych co wymieniłem?

Dłuższych tras nie planuje, głównie miasto i kręcenie się wokół komina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, martini napisał:

Dłuższe trasy na monstera to juz ok 200km więc. Ja wiem czy to tak daleko?? Po 80km będziesz marzył o przerwie ;)

 

Dam radę, tylko żeby <font color='red'>[desmo]</font> nie bolała. W wakacje jeździłem skuterem 125cm z pasażerką, po krętym wybrzeżu Amalfi. Codziennie robiłem 100-120 km przez tydz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten s2r na zdjęciach wygląda bardzo fajnie. Z tymi wydechami to chyba okazja, jeśli wszystko jest z nim ok. 

Sam jestem Twojego wzrostu i jeżdzę Monsterem 900 już 4 sezon. Trasy 100-150 km to nie jest jakaś męczarnia ;) 

Chcialem zmienić Monstera na inne Ducati w przyszłym sezonie, więc gdybyś był zainteresowany:

https://sprzedajemy.pl/ducati-monster-900ie-termignoni-power-commander-wtrysk-miedziana-gora-2-6bea9f-nr57320080

Trochę starszy i nie taki ładny jak  s2r, ale kto co lubi ;)

 

To malowanie s2r  z linka jest w 100% oryginalne.

Edytowano przez Yurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest jeszcze ten s2r to go bierz z tym wydechem jest jak w promocji. (Już 2 osoba ci to mówi ) Umawiaj się na jazdę próbną.

Edytowano przez picek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę ponad 190 cm wzrostu, wagowo w porywach do 115kg, śmigam na M620, robię czasem trasy po 200+ km i specjalnie nie narzekam. Czasem się po takiej trasie chce rozprostować nogi, po ciągłym przysiadzie, ale tak miałem na każdym moto.

Załączam link z moim foto na małej 620 ---> Instagram

Bardzo ładny S2R, też na niego trafiłem, bo czasami przeglądam ogłoszenia z potworkami :)

Na pewno wart obejrzenia i dokładnego przyjrzenia się, bo przebieg mało realny, ponadto bez serwisówek itp.

Cena też trochę "zbyt okazyjna"

Swojego Monstera ściągałem z zagranicy i zależało mi na egzemplarzu z dokumentacją, chociaż wszystko "handlarze" mogą sfałszować.

Gdybym ponownie miał zdecydować się na zakup Monstera, zacząłbym od S2R, bądź S4R tylko i wyłącznie ze względu na monowahacz, który "potwornie" mi się podoba w tych egzemplarzach. Bo gabarytowo specjalnie nie odczułem różnicy. Swoim M620 stałem obok M800, robiłem przymiarki, porównywałem potworki gabarytowo i gdyby nie chłodnica oleju w M800, można pomylić modele. Nawet mój wydawał się ciut wyżej z siedzeniem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że kolega już kupił lub nie, ale w razie gdyby jeszcze ktoś widział ten s2r i szykował się na oglądanie: jest tyle rzeczy do wymiany że kopara siada. Cena musiałaby spaść do 9k żeby był sens myśleć o nim. Aż się boje myśleć co przeżył ten motocykl a czego nie dostrzegłem przy oględzinach. Zakatowany sprzęt i handlarz cwaniak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam do sprzedania Ducati Monstera 620 z polskiego salonu

Jak jesteś zainteresowany to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2018 o 20:39, HEMIkr napisał:

Zakładam, że kolega już kupił lub nie, ale w razie gdyby jeszcze ktoś widział ten s2r i szykował się na oglądanie: jest tyle rzeczy do wymiany że kopara siada. Cena musiałaby spaść do 9k żeby był sens myśleć o nim. Aż się boje myśleć co przeżył ten motocykl a czego nie dostrzegłem przy oględzinach. Zakatowany sprzęt i handlarz cwaniak. 

Jeszcze nie, ale dzieki za info:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.