Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Qóba

Monster 695 - rozrusznik nie kręci

Polecane posty

Cześć,

mam problem ze swoim Monsterem 695, może ktoś z Was będzie w stanie mi podpowiedzieć co dalej sprawdzać.

Po ostatniej jeździe, która miała miejsce ok. 2 tyg. temu, odstawiłem motocykl w garażu podziemnym i po tej przerwie dzisiaj chciałem się przejechać. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu w prawo, zapaliły się kontrolki i zegary (jak zawsze, wszystko grało), ale po naciśnięciu przycisku rozrusznika usłyszałem tylko dźwięk 'cyk' i motocykl nawet nie zakręcił.

Co zweryfikowałem dotychczas:

1. Wyjąłem akumulator i naładowałem do 100%, zajęło to chwilę, także akumulator raczej nie był rozładowany.

2. Wyjąłem bezpieczniki, nie są poprzerywane, natomiast trzy z nich są leciutko osmolone.

Czy ktoś z Was miał taki problem? Co sprawdzić dalej? Dotychczas motocykl kręcił i palił bez zająknięcia po takich przerwach..

Pozdrawiam,

Kuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wymień aku i będzie git - jeśli się "naładował" w przysłowiowe 5 minut to jest uszkodzony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cinek ma rację, to że wskaże napięcie nie oznacza, że jest dobry, pewnie nie ma już mocy rozruchowej...

Akumu;atory, szczególnie ostatnimi laty mono zeszły na psy, jak kupować to niestety tylko z najwyższej półki, ja w tej chwili mam litowo-jonowy do 999, Cagiva Elefant 750 - taki wielki jak do BMW, Cagiva 650- ma Yuasę, a do Paso  Unibat- jeszcze nie zamontowany- wymieniony na gwarancji - było to samo co u Kolegi z tematu...najtańszy to kosztował mnie ok. 520 zł...ale nie ma co oszczędzać, taka prawda...potem i tak mści się na sprzęgle 1 kierunkowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie - mieliście rację, po wymianie akumulatora Monster odpalił od pierwszego strzału :) Pytanie jak teraz zapobiec rozładowaniu tego akumulatora - wyciągnąć go na zimę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub zaopatrzeć się w inteligiętną ładowarkę porządnej ( polecanej firmy)....Ja to wyciągam i od czasu do czasu ładuję....mniej więcej co 2 tygodnie...z reguły jest OK ( poza tym wadliwym Unibatem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak kolega powyżej napisał. Nie ma potrzeby wyciągania acu na sezon zimowy, bo np. w Multi jest dedykowana wtyczka do ładowarki i podłączając inteligentną ładowarkę zapominasz o problemie, zresztą ten temat gdzieś na forum zalega, poszukaj. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.