Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
klekot999

WorldSbk 2019

Polecane posty

Runda 1 , Philip Island, wyścig 1:

Alvaro Bautista - wygrywa wyścig z przewagą 14,9 sek. nad drugim Reą na Kwaki, na tym tle trochę dziwna wydaje się 9 pozycja Rinaldiego i 10- pozycja Chaza Daviesa ( zeszłoroczny vice-mistrz), kolejne Ducati Panigale V4 z E. Lavertym na 12 pozycji...

Trochę mnie to martwi... czy to jednak nie motocykl ( czyli sprzęt), a raczej jeździec ? Trudne pytania, trudne i odpowiedzi, a te pewnie znajdą się na końcu sezonu...W każdym razie: Brawo Alvaro, Bravo DUCATI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Philip Island zawsze bylo nietypowym torem, takze po przebiegu tego weekendu trudno wrozyc jaki bedzie caly sezon. Dodatkowo Bauti jest znany z oszczednego traktowania opon. Jak dalej bedzie wygrywal i dominowal, to niestety skastruja regulaminowo Ducaty na obrotach i sytuacja pewnie sie wyrowna...

Niemniej milo widziec V4R na najwyzszym stopniu podium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za emocjonujący wyścig, Bauti pokazał klasę i wygrał, szkoda tylko Lavertego i Daviesa...no cóż, myślę, że Chaz musi zmienić styl jazdy, bo będzie krucho....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza zasięgiem jest kompletnie. Jeśli nic się nie wydarzy (6 laps to go) to niezłą zaliczkę na dalszą część sezonu wypracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy kosmosu Bauti-ego, w Motorland Aragon w Hiszpanii, przyjechał 15 sekund przed Reą, i Chazem Daviesem, który zaliczył w końcu podium...

Brawo Bauti, brawo Ducati...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alvarooooooo,  Alvaroooo.... Brawoooooooo... znaczy komplet pkt. zaliczył Bautista, Chaz Davies 2 x 3 miejsce i tak nieźle, biorąc pod uwagę, że jakoś jeszcze nie dogaduje się z V-4 ką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nowe limity obrotow, wazne na conajmniej 3 najblizsze wyscigi:

Ducati: -250, Honda +500;

Teraz bedzie tak:

Ducati 16.100/min
Honda 15.050/min
BMW 14.900/min
Yamaha 14.700/min
Kawasaki 14.600/min

Pozdro,

Mitzek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i fakt w 2 wyścigu nie było łatwo, bo Rea wyraźnie blokował tempo,  szkoda, że Davis nadal, nie dogaduje się z V-4...

ale, porównując najszybsze czasy z poprzednich lat, i tak lepiej teraz wykręcił niż na L-2  .....czyli postęp jest...

Edytowano przez klekot999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zeszły roku było w uj nudna. Zapowiada się że w tym będzie podobnie.

tyle że zamiast reji będzie bałtiszta klepał wszystkich co nie Janie? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwycięża Ducati- to dla mnie nie jest nudne, ciekawi mnie zresztą czy Davies się podciągnie do Alvaro...

a kawałsraki grozi, że zbuduje rakietę a nie motocykl limitowaną 500 sztuk, taka wersję z MotoGp, ale w specyfikacji WSBK...bo twierdzą, że Alvaro jeżdzi motocyklem z MotoGp przystosowanym do wymogów serii superbikowej...

 

Hmmm... jak 4 razy z rzędu wygrywali, bo łożyli większy budżet niż wszystkie zespoły razem wzięte, to jest OK... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kawa zbuduje limitowana to ducati dołoży jedna r do nazwy i wrzuca motor z motogp do wsbk a ze bedzie kosztował 100keur to nic różnice tu robi kierowca duża który dogaduje się z mega sprzętem skrojonym pod niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RC1 Rea pierwszy. Dobrze. Trochę emocji, bo już Bautista zaczął przesadzać z tymi gapami pomiędzy nim a resztą :8_laughing:

Edytowano przez żuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Rea, zebrał parę punktów, wygrał 1 wyścig, oraz Superpole race, ale drugi wyścig został odwołany, z powodu wody na torze...

Mnie cieszy bardzo dobra postawa Daviesa, widać, że się chyba ogarnął, gdyby nie mały japski czujnik, co się zesr...ł, to kto wie, kto wie....

Czekamy teraz na wyścig w Hiszpanii- powinien wygrać Bauti... ale zobaczymy jak będzie, czy limit obrotów, nie zaszkodzi Ducati ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak wyścig, wygrał Bauti, drugi Van den Mark, trzecie kontrowersyjne miejsce Rea, dlatego, że wykonał manewr po którym Lowes się wyglebił... no cóż, jak się nie umie przegrywać, to ima się różnych dziwnych manewrów... zresztą nie pierwsze to dziwne zachowania na torze Rei... pamiętam jak blokował, Daviesa podczas Superpole, czy dziwne manewry w wyścigu...

Davies znów się chyba przestał dogadywać z V4- startował z 12 pozycji, Rinaldi na motocyklu prawie sklepowym był 10-ty, ale w wyścigu Chaz się nieco poprawił zajął ostatecznie 7 miejsce, wspomniany Rinaldi 10 te...

Thomas Bridewell ( Tem Goeleven Ducati), debiutujący zawodnik znany  BSB Superbike, zajął 14 miejsce...

No cóż jutro zobaczymy kolejne zmagania... Forza Ducati, forza Bauti :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SuperPole Race, dla Bautisty....

Niestety przeze mnie nie ukończył 2 wyścigu....   :-(

Akurat wymieniałem opony w Elefancie 750, i moja Matra przypomniała mi, że o 14 drugi wyścig...a ja w ferworze walki z gumą, powiedziałem, OK, jak Alvaro sie nie wypier...li to będą punkty....

WYKRAKAŁEM 

 

:-(

 

Na szczęście z Bautim wsio OK....

 

Kurde i Chaz nie dojechał podcięty przez Melandriego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż także Misano nie było zbyt szczęśliwe dla Ducati i Bautiego..... rea odrobił w punktacji i Bauti prowadzi ale tylko 16 pkt. przed kawałsraki...

Wczoraj deszcz i wznowiony wyścig, jedynie Superpole Race Bauti wygrał i to z przewagą ponad 7 sekund...rea  wyglebił, ale szybko wstał i dojechał na 6 miejscu... A dzisiejszy 2 wyścig... hmmm po glebie Bauti dojechał na 14 miejscu zdobywając 2 pkt...wygrała znów zielona sraczka  ( może zwrócą obroty dla Ducati ?)....

Edytowano przez klekot999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.