Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Domnieto

Demontaż zaczepów do nakładki w 696

Polecane posty

Hej. 

Próbuję wymienić obicie w kanapie do 696. Mam spory problem z zaczepami do nakładki. Czy ktoś wie jak je zdemontować? Wyglądają jak kołki rozporowe i nie ma możliwości żeby je skutecznie ścisnąć i wyjąć cały zaczep. Mało brakuje do tego żebym je poprostu obcięła bo już drugi dzień kombinuję jak to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te zaczepy sprawiają wrażenie jednorazowych i z tego co pamiętam to nowe można kupić w rozsądnej cenie. U mnie skończyło się tak, że z zaczepami jakoś tam dał sobie radę tapicer, ale zruszone popękały przy montażu torby na zadupek. W tamtym czasie miałem dwie kanapy więc pojechałem na sprawnej. Później 696 się sprzedało a kupujący dostał obie kanapy na zasadzie "róbta co chceta" - mogę dopytać jak i za ile ostatecznie rozwiązał problem.          

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem u źródła - kumpel wymienił na nowe, które kupił w serwisie koszt 50,59 szt. czas oczekiwania ok 4 tygodni. Info z listopada 2018   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poradziłam sobie bez demontażu :D  Dla przyszłych pokoleń. Wystarczy naciągnąć nowy pokrowiec, naciąć materiał na wysokości zaczepów w słoneczko i czymś cienkim, ale tępym powciskać materiał pod zaczepy.  Wyszło super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wolał nie nacinać pokrowca, obawiam się że prędzej czy później nacięcia puszczą dalej i wyjdą spod zaczepu. Tak czy inaczej dobrze, że dałaś radę - widać slady walki :)

Moja kanapa wyszła tak. W sumie zrobiłem ją na wzór 796 czyli gładkie boki, karbowane siedzisko plus czerwona nić.

        

IMG_2452.PNG

Edytowano przez Kwinto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczepy zniszczone były już wcześniej od zewnątrz :) Sama kanapa jest z Ducati, kupiona jako używana i przerobiona, ale rama z gsxr :p Jak będę miała chwilkę to pstrykne fote temu wytworowi, ale na razie wszystko jest w powijakach. Zresztą to forum Ducati, a moto z Ducati ma tylko fotel i to przerobiony, więc nie wiem czy to was zainteresuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.