Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Qóba

Poszukiwania Monstera - prośba o ocenę egzemplarzy z linków

Polecane posty

Cześć,

zaczynam powoli poszukiwania następcy mojego 695. Najchętniej kupiłbym 796, ale z uwagi na ograniczony budżet może być to trudne zadanie :)

Znalazłem dwa egzemplarze, niestety oba mega daleko ode mnie. Czy patrząc na same zdjęcia widzicie coś niepokojącego?

1. https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-796-zamiana-CID5-IDyhByt.html

2. https://allegro.pl/ogloszenie/ducati-monster-796-abs-rok-2011-7909110396

Dzięki,

Kuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz trudny wybór. Oba w podobnej cenie i chyba nie od właściciela, który użytkował moto a wtedy rozmawia się o niebo lepiej. Osobiście moją uwagę przykuwa bardziej pierwsze moto. Widać że zadbany egzemplarz, pełna dokumentacja są jakieś ori elementy, które wypadły kosztem tych akcesoryjnych. Same wydechy to koszt 800 euro (miałem identyczne) a to że ktoś założył na nie crash pady to już w ogóle rzadkość. I to tyle bo to czy jest to moto powypadkowe czy nie to po tych zdjęciach nikt Ci raczej nie powie bo motocykl wygląda dobrze. Dopytaj jeszcze o serwis pasków (co 15 tyś lub co 5 lat) to ważne bo nie serwisowane są awaryjne.

I taka uwaga ;) mówisz że masz daleko - czy to Ducati czy Honda biorąc pod uwagę rynek moim zdaniem warto przejechać cały kraj by trafić to czego szukasz. Budżetu moim zdaniem tez nie masz ograniczonego bo okolice 20 tyś to rozsądna kwota. Także powodzenia w poszukiwaniach.

PS. na allegro jest 696 z niedużym przebiegiem, którym jeździ Polak w Niemczech ale moto ściągnął już do kraju. Wygląda na bardzo zadbany egzemplarz, na akcesoryjnych kominach. Moto regularnie serwisowane w ASO w  Niemczech. Cena 19 tyś do negocjacji i spadła o 3 tyś od pierwszego ogłoszenia. Więc jeśli nie napinasz się na monowahacz to w praktyce 696 i 796 to te same motocykle bo te kilka koni nie robi zupełnie równicy.                  

Edytowano przez Kwinto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy ma wymienione paski i napinacze - wynika z opisu.

I wlasnie pytanie, po przebiegu 20kkm wymiana rolek i napinaczy? - tak przewiduje manual, czy to nie nadgorliwosc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii manual manualem a życie życiem. Kupując moto z ogłoszenia nigdy nie masz 100% ile ma nakręcone i co było tam faktycznie zrobione. Także do pasków zajrzałbym w pierwszej kolejności. Jesteś z Krakowa - na 100% jest tu ktoś kto poleci Ci serwis Ducati w tamtym rejonie, chyba że już masz bo jakiś SS w opisie Twojego profilu już jest ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ja szukałem i to nie Moto dla mnie. Chodziło mi o to, czy jeśli przebieg to rzeczywiście 20kkm to już należy wymieniać rolki i napinacze i czy to nie przesada... no chyba, że przebieg nie jest wiarygodny, albo serwis koniecznie chciał zarobić na częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.