Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Dziadzio20

Monster S4 - sprzęgło, przekładki stalowe....

Polecane posty

Witam chciałem zmienić tarcze sprzęgłowe w swoim monsterze co się okazało, po konsultacji z jednym kolegą przez internet  posiadam sprzęgło antychopingowe prawdopodobnie z 748R ale co za tym idzie dalej. Dziś przy wyciąganiu tarcz z przekładkami  jakoś nic mi nie pasowało od strony silnika pierwsza szła tarcza a powinna iść przekładka a nawet z tego co widzę na schemacie dwie przekładki stalowe. Czy ktoś z Formowiczów posiada taką przekładkę na sprzedaż nie uśmiecha mi się kupować kompletu jak reszta moich jest w dobrym stanie czy może ja źle to oceniam i jest dobrze i pierwsza od strony silnika powinna iść tarcza ? Dodam że przy ruszaniu przy końcu motor dziwnie tak podszarpuje i słychać jak by coś tarło 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem i jeżeli na diagramach dobrze identyfikuję to co opisujesz, to na obu schematach pierwsze idą dwie przekładki, zarówno w S4 jak i w 748. Może wstaw jakieś zdjęcie albo zaznacz na schematach żeby była jasność o co dokładnie chodzi.

Tak czy inaczej ja bym wszystko rozbebeszył i jeśli coś nie pasuje to posprawdzał dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że mam sprzęgło z antychopingiem a takie nie występowało w seri  s4...

sprzęgło od s4 http://ducatioem.pl/2001/monster_s4,473/sprzeglo,19773

sprzęgło od 748R z antychopingiem ktoś musiał to zmienić szybciej podejrzewam że we Włoszech jeszcze, polak co od niego kupiłem nic nie robił niby przy motorze....

http://ducatioem.pl/2002/superbike_748r,419/sprzeglo,17423

Tak to wygląda na schemacie u mnie nie ma żadnej przekładki stalowej do strony silnika, moja teoria opiera się na tym że przy końcowej fazie puszczania sprzęgła tarcza trze o obudowę kosza i wydaje dźwięk tarcia a sprzęgło przez to podszarpuje. Zaznaczam to tylko teoria moja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.