Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
tomasz

Kupię czujnik prędkości

Polecane posty

Heja,

Jak w tytule - poszukuję czujnika (sensora) prędkości do Ducati SS800 '03.

Numer katalogowy 552.4.037.1A

Z tego co wyczytałem taki sam występuje w Monsterze 695, w 749 bądź 999.

Może ktoś ma takowy na zbyciu?

Pozdro

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są drogie rzeczy najlepiej ASO Ducati będzie szybko i tanio niż szukać i się prosic na forum szkoda twojego czasu itd.  co innego graty do starych dukatow typu ssy paso czy inne darmahy pantahy gtly itp

Edytowano przez NastroAzzurro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2019 o 23:09, NastroAzzurro napisał:

To nie są drogie rzeczy

461 zł to mało? Też potrzebuje do Monstera 1000S i tyle wisi w katalogu OEM. Kawałek kabla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, klekot999 napisał:

To nie jest kawałek kabla, a czujnik + kabel... do Hondy kosztuje ok. 650 zł... czyli ??

Czyli... nadal w moim odczuciu to nie jest tanio - wybacz ;-)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tj Ducati to nie znaczy że wszystkie części będziesz miał w cenie chińskiego Romera odpowiedz jest prosta nie stać na dukata nie kupować i nie płakać... albo kupić cebre bandita ninje w cenie rozrzutnika do gnoju... ;)

Edytowano przez NastroAzzurro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ziemian, ja nie należę, do osób, dla których 400 zł + to jest nic...

Swego czasu, jak robiłem swoje Trzy Dziewiątki ( sam składałem- ręczna robota ;-) ), to kupiłem ( omyłkowo) w USA ECU ale od 998, gdzie nie było w nim dzynkasa od zliczania szybkości od czujnika szybkości, ponieważ 998 miał jeszcze szybkościomierz mechaniczny, raz , że po zakręceniu kołem, od razu nie pokazywał mi szybkości, a dwa, świecił mi się EOBD, na początku poradziłem sobie, że jechał koło mnie kolega i wg. wskazań obrotomierza na 3 biegu zaznaczyłem sobie 50 km/h i na 6 biegu 90 km/h ( ponieważ w najbliższej mi okolicy nie ma innych dróg) i to mi wystarczyło, i wiedziałem, jak jechać by nie łapać mandatów... ale koniec końców, udało mi się zakupić ECU do 999 , takie jakie chciałem...

Czy było to tanio, czy moje 999 było tanie, nie... miałem w tym samym czasie do "wzięcia" 1098, ale po przejechaniu się jednym i drugim motocyklem zdecydowanie wziąłem 999 mimo, ze wyniosło mnie w sumie więcej niż zakup owego wspomnianego 1098, i wcale tej decyzji nie żałuję, a 1098 śmiga mój dawno nie widziany koleżka Mario Strażak :-) ...

Tak więc, albo zrób podobnie jak ja na początku,  zaznacz sobie 50 km/h i 90 km/h na obrotomierzu, dozbieraj kasy - i kup nowy , albo czekaj na okazję ...Pozdr. J-999

Edytowano przez klekot999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, NastroAzzurro napisał:

Słuchaj tj Ducati to nie znaczy że wszystkie części będziesz miał w cenie chińskiego Romera odpowiedz jest prosta nie stać na dukata nie kupować i nie płakać..

Ależ ja nie płaczę, bo marzyłem o Monsterze jeszcze zanim na niego siadłem. Chodzi mi tylko o to, że cena tego czujnika mnie nieco zaskoczyła, bo za ten pieniądz byłaby pewnie nowa guma, a jak człowiek patrzy na gumę i na ten czujnik i wie, że to kosztuje tyle samo to jakieś takie mieszane uczucia to wywołuje - tyle, nie będę jęczał :-) A grosz trzeba szanować. 

8 godzin temu, klekot999 napisał:

Tak więc, albo zrób podobnie jak ja na początku,  zaznacz sobie 50 km/h i 90 km/h na obrotomierzu, dozbieraj kasy - i kup nowy , albo czekaj na okazję ...Pozdr. J-999

Dzięki bardzo za patent, wykorzystam :) Tyle mnie tylko martwi, że przebieg stoi w miejscu i jako świeżak nie bedę miał tego orientu co kiedy należy serwisować (głównie o zaworach i rozrządzie mówię). A że tak zapytam, po czym można poznać, że zawory są do regulacji - czym się objawia ich niewyregulowanie? 

Jeszcze jedna rzecz. Czy ten czujnik jest taki sam w reszcie Monsterów z lat 2000 - 2008? Można podebrać od innego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz porównać nr katalogowe części...

http://ducatioem.pl/

No z tym problem, jak masz mniej więcej opracowane trasy, to uda sie wyliczyc przebieg, gorzej jak kręcenie wokól komina, chociaż pewnym wyjściem byloby zakup za 30-50 zł  licznika rowerowego, tam chyba jest przebieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne rady , tylko co powie diagnoście na najbliższym przeglądzie? Co powie jak będzie sprzedawał a kupujący spyta dlaczego taki niski przebieg?

Nie lepiej po prostu naprawić. Jak jest kasa to ori, jak nie to używka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to też problem...hehehe...dlatego podpowiedziałem, żeby nowy zakupil... u mnie sytuacja była nieco inna...jeszcze takiej logistyki nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trzeba będzie zacisnąć zęby i kupić, bo lutowanie nie pomogło, czyli raczej sam czujnik padł. 

Tak odchodząc od tematu i żeby nie tworzyć nowego wątku zapytam tutaj. Na obrotomierzu cały czas miga mi "LO"... Martwić się? Coś nie tak z chłodzeniem? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest temp. oleju - czyli nie wskoczy tak szybko jak temp. cieczy. Zrób tak 30-50 km i zobacz czy zmienią się wskazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Dzis tego raczej nie sprawdzę, bo nie ma pogody.. Gdyby jednak to nie pomogło, to jaka może być przyczyna tego, że nie łapie temp.  - poza wadliwym czujnikiem? 

Jeśli temp. jest zbyt niska to przekłada się to chyba na wyższe spalanie, dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.