Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Ziemian

Kupię Monstera 695-1000, najchętniej od klubowicza

Polecane posty

Cześć wszystkim.

Z racji tego, że udało mi się spełnić jedno z marzeń tj. zdać prawko na motor, poszukuję maszyny dla siebie aby jeszcze skorzystać z tegorocznego sezonu. W grę wchodzi tylko Monster, nic innego mnie nie rusza :) 

Oto co mnie interesuje i inne info:

- rok produkcji 2002-2008 (klasyczny wygląd i aby był na wtrysku, ale od 2002 chyba wszystkie są?)

- budżet: absolutny max. to 15 000 PLN

- pojemność od 695 do 1 000cc (seria S4 odpada z kilku powodów, ale S2R bardzo chętnie). Generalnie nie mam ochoty na przygody, planuję zdecydowanie dłuższą znajomość więc wolałbym aby moto miał nawet zapas mocy w stosunku do tego ile teraz mi wystarczy. 

Przede wszystkim szukam maszyny zadbanej, regularnie serwisowanej i najlepiej doinwestowanej. W szczególności zależy mi na konkretnym układzie wydechowym.

Bobrzy ogon napawa mnie wstrętem, więc wolałbym aby monster był po kastracji. Tak czysto wizualnie, to zółte malowanie najmniej mi leży.

 

W pierwszej kolejności celuję w monstera od klubowicza, więc jeśli ktoś ma coś do zaoferowania to bardzo proszę :)

Druga opcja to ogłoszenia od osób prywatnych. Jeśli ktoś byłby łaskaw podrzucić jakieś warte uwagi linki to będę wdzięczny. Nie mam doświadczenia więc liczę na waszą pomoc. 

Opcja najsłabsza to handlarz. 

 

Poniżej wrzucam linki do ogłoszeń, które sam wydłubałem. Za każdy komentarz do nich z góry dziękuję :) 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/ducati-monster-cafe-racer-ID6BKYPK.html (jak dla mnie to wygląda obiecująco, ale mało info)

https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-695-stan-idealny-12tys-km-drugi-wlasciciel-krakow-CID5-IDzquhb.html#daa853fbb7;promoted

https://www.otomoto.pl/oferta/ducati-monster-s2r-800-monster-uklad-wydechowy-arrow-vat23-ID6C3Ane.html?#gallery-open (śliczne S2R od handlarza ;/)

https://www.otomoto.pl/oferta/ducati-monster-monster-ducati-750-monster-800-doinwestowany-raty-9-2-ID6BFxrn.html? 

https://www.otomoto.pl/oferta/ducati-monster-perfekcyjny-ducati-monster-s2r-800-serwisowany-od-motocyklisty-ID6BbVzx.html?#gallery-open

https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-800-i-e-CID5-IDzQXwE.html#e921cb8727      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za komentarz. Przedzwonię do faceta i dopytam więcej szczegółów. 

Możesz trochę więcej o tym wahaczu? Czemu wgl zmieniać i czemu z s2r akurat? Jestem zielony i będę wdzięczny za objaśnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogę edytować wcześniejszego posta..

Po rozmowie z facetem dowiedziałem się, że monster został ściągnięty przez jakąś naszą lokalną firmę, która importuje włoskie moto na życzenie klientów. Przyjechał rzekomo z przebiegiem 7 800km, został przygotowany i trafił w ręce kolegi faceta który go wystawił. Ten zrobił 1 500 km, a później 500km dokręcił facet który sprzedaje. Ponoć kupił go za namową żony która śmiga na M600 czy 620 (tak do pary). Niestety dokumentów prawie żadnych nie ma. Twierdzi, że moto było przygotowane kompleksowo przez firmę importującą. Jak zapytałem o rozrząd i zawory to twierdzi, że musiał być robiony po imporcie, ale pewien raczej nie jest. 

Przyznał że nie działa prędkościomierz. Jego zdaniem kwestia czujnika przy tylnim kole i koszt ok.200 PLN. Czy faktycznie to taka prosta sprawa? Ktoś miał z czymś takimi do czynienia? Ile można urwać z ceny za takie cóś? 

Facet bez problemu zgadza się na przegląd moto w wybranym przeze mnie serwisie. Umówiłem się wstępnie na oględziny w najbliższy wtorek. 

 

BTW. To pierwsze forum na którym spotykam się z tym, że moderator musi zatwierdzić każdy post przed publikacją..Ostatni mój post czekał bodaj kilkadziesiąt godzin.. To dość irytujące i nie bardzo rozumiem aż taką kontrolę.. Mogę jakiś komentarz do tego?

BTW2. Zawęziłem swój krąg poszukiwań i zainteresowań do Monstera 1000, więc bardzo proszę moderatora o zmianę nazwy mojego tematu na: "Kupię Monstera 1000, najchętniej od klubowicza". Z góry dzięki. 

 

EDIT: Ten post wszedł już bez akceptacji moda :) Miło mi. 

 

Edytowano przez Ziemian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustal co to za "lokalna firma" ściągająca włoskie motocykle. Jeśli tak jest faktycznie to pewnie obiła się o uszy, komuś z forum. Dobrze by było looknąć na fakturę zakupu z tej firmy. Ściągam motocykle i zdarzają mi się też egzemplarze niesprawne, sprzedając zamieszczam o tym info na f-rze. Piszesz trochę pokrętnie ale wynika z tego że po przyjeździe do Polski moto miało 2 właścicieli i u żadnego nie zagrzało miejsca, trochę niepokojące. Tak czy inaczej zleć dokładne oględziny motocykla. Powodzenia.            

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2019 o 10:42, Kwinto napisał:

Ustal co to za "lokalna firma" ściągająca włoskie motocykle. Jeśli tak jest faktycznie to pewnie obiła się o uszy, komuś z forum

Seeko motocykle Rzeszów - https://motocykle-rzeszow.otomoto.pl/

Jak się okazuje, na ten moment w ofercie tylko włoskie piaggio :) Niezłe opinie i to wszystko. 

Dnia 12.07.2019 o 10:42, Kwinto napisał:

Dobrze by było looknąć na fakturę zakupu z tej firmy. Ściągam motocykle i zdarzają mi się też egzemplarze niesprawne, sprzedając zamieszczam o tym info na f-rze

Założe się, że facet faktury nie ma, lub wykręci się w jakiś sposób. Poza tym na fakturze może nie być żadnego info. Nie każdy jest na tyle uczciwy ;)

 

Dnia 12.07.2019 o 10:42, Kwinto napisał:

Piszesz trochę pokrętnie ale wynika z tego że po przyjeździe do Polski moto miało 2 właścicieli i u żadnego nie zagrzało miejsca, trochę niepokojące.

Dokładnie tak. 

 

Co do oględzin to w grę wchodzi Rzeszów. Wydaje mi się, ze ktoś z forum polecał tę firmę: http://www.mar-mot.eu/

Boję się żeby nie było jakiś grubych rzeczy z elektryką. Gość wymienił aku, regulator napięcia i tak jak pisałem prędkościomierz nie działa. 

12 godzin temu, piotras224 napisał:

Podaj jakiś kontakt priv mam s2r 800, może cię zainteresuje

Jesteśmy w kontakcie :)  

Edytowano przez Ziemian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak piszę post pod postem, ale trochę się zaczynam niepokoić odnośnie tego M1000. Samo sprawdzenie VIN już daje trochę do myślenia. 

https://www.automo.pl/zamow-raporty/ZDMM404AA4B051758

https://www.autodna.pl/vin/ZDMM404AA4B051758# 

Na żadnej z nich nie stoi, że to tak na prawdę Monster. O co chodzi, czy to jakiś składak czy co? 

Dopytam gościa o datę pierwszej rejestracji i sprawdzę go w CEPiK-u. Zastanawiam się czy jest sens kupić pełny raport z którejś z powyższych stron...

Będę wdzięczny za jakiś komentarz, bo szczerze powiem, że coraz bardziej mnie to moto niepokoi. 

 

BTW. Tak na marginesie to z tego co mi wiadomo nie było czarnych M1000. Były czerwone, żółte, i szare na czerwonych felgach. 

Edytowano przez Ziemian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O vin i dziwnych rzeczach na podanych stronach bym się nie przejmował, u mnie było podobnie. Nie wiem czemu pokazuje różne modele. Gdzieś na forum były rozszyfrowane nr vin.
Jesteś tak zainteresowany tym 1000 ze względu na niski przebieg? Jak właściciel nie ma potwierdzonego na papierze serwisu, to dla mnie jest to do roboty, zawory i paski. Sprawdź jeszcze stan sprzęgła, odległość tarcz od kosza, czy nie jest też na wykończeniu. To mogą być spore koszta.
Co do koloru, to poszukaj user manualna do M1000. Lista wersji kolorystycznych powinna być na ostatnich stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2019 o 13:26, Yurek napisał:

Jesteś tak zainteresowany tym 1000 ze względu na niski przebieg?

Nie, przebiegiem się wcale nie sugerowałem. Po prostu sprecyzowałem się, że ten model mnie interesuje. W tej chwili jest dosłownie kilka wystawionych i wszystko to od handlarza, więc za bardzo nie ma w czym wybrać. Ten wydaje się najkonkretniejszy i podoba mi się.

Przypuszczam, że będzie ciężko wyrwać dobrą sztukę. Jeśli nikt z forum nie będzie miał do sprzedania to zostaje chyba import. 

Edytowano przez Ziemian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W opisie sprzedawcy widziałem carbonowy bak. Jest taki faktycznie czy OEM-owy plastikowy?

Wahacz na przyszły sezon wymień.

I będziesz Pan zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2019 o 09:48, picek napisał:

W opisie sprzedawcy widziałem carbonowy bak.

Cały czas to podkreślał... "Bak to połowa wartości moto" itp.. Szczerze? Nie mam pojęcia, bo niby jak mam to stwierdzić? Osłona sprzęgła to carbon, to widzę nawet ja, ale bak...No czarny i plastikowy. Nie ma tego kratownicowego wzoru jak osłona. 

 

Dnia 21.07.2019 o 09:48, picek napisał:

Wahacz na przyszły sezon wymień.

A powiedz Pan jak monowahacz ma się do tego co jest teraz? Chciałbym mieć jakiś orient zanim coś wymienię.

Dnia 21.07.2019 o 09:48, picek napisał:

I będziesz Pan zadowolony

Już jezdem :) Ale kupić trza komplet nowych gum, tylną tarczę, klocki na tył i czujnik prędkości. Czyli już pewnie pewnie ze 2 000 pln się nazbierało. Dopiero później mogę myśleć o monowahaczu.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 To jakiś łoś musi być, ja  carbonowy zbiornik bym na eBay puścił, a za 500 kupił  OEM i 3-4 tys do przodu. Korek paliwa otwórz i zobacz czy żółty plastik jest wewnątrz to się wyjaśni  czy jest to OEM czy nie.

Co do wahacza to tylko bajera wygląda. Tylko to też budżet  już idzie w tyś (jakieś 3-5) bo jeszcze felga ładna by się przydała ,wydech nowy.

I się raptem okazuje że  mamy pusto w kieszeni a do pierwszego jeszcze daleko;-p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2019 o 18:59, picek napisał:

Korek paliwa otwórz i zobacz czy żółty plastik jest wewnątrz to się wyjaśni  czy jest to OEM czy nie.

Tak jest Panie dzieju, żółty plastik. Czyli OEM wnioskuję?

Dnia 22.07.2019 o 18:59, picek napisał:

I się raptem okazuje że  mamy pusto w kieszeni a do pierwszego jeszcze daleko;-p.

U mnie wypłata ostatniego także już bliżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprawdziwszy oryginał masz. I można spać spokojnie, że nikt na zlocie nie zajuma. A w razie gdy się przytrafi łubu- dubu , bęc i trach to żal tak nie będzie. ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.