Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Polecane posty

Mam problem. Generalnie przestało na wyświetlaczy pokazywać N i nie mogę odpalić .

Przez moment czy na biegu czy na 0 przy włączonym sprzęgle odpalał . Teraz już nic włączenie przycisku odpalania - żadnego efektu.

 

Może coś przychodzi do głowy forumowiczom . Czy tylko serwis ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnione. Model to Ducati Scrambler 800 2016. sprawdzałem jeszcze akumulator i ma 13VV.

Jestem laikiem motocyklowym ale nie kręci starter . Nie wiem może jest to związane z wymianą licznika i " parowania" kluczyka z resztą. ?? Co jeszcze . Przejechałem i przestało pokazywać N na postoju. Następnie nie mogłem już odpalić . Po tygodniu odpalał na sprzęgle. Teraz już nic nie reaguję na wciśnięcie czerwonego rozrusznika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Slawek-net napisał:

Uzupełnione. Model to Ducati Scrambler 800 2016. sprawdzałem jeszcze akumulator i ma 13VV.

Jestem laikiem motocyklowym ale nie kręci starter . Nie wiem może jest to związane z wymianą licznika i " parowania" kluczyka z resztą. ?? Co jeszcze . Przejechałem i przestało pokazywać N na postoju. Następnie nie mogłem już odpalić . Po tygodniu odpalał na sprzęgle. Teraz już nic nie reaguję na wciśnięcie czerwonego rozrusznika.

 

Rozbierz starter. Przedmuchaj, przeczyść styki. Może dosłało się trochę wilgoci. Widziałem już takie akcje w motocyklach dotyczyły jednak znacznie starszych motocykli.     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dzisiaj jak znajdę gdzie i co . Ale może jest coś na rzeczy bo stoi w miejscu gdzie jest wilgotno. Sprawdzę dzisiaj.

Edytowano przez Slawek-net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem było tak że nie zapalała się kontrolka od luzu, spróbuj na włączonym zapłonie zapiąć jedynkę ruszyć do przodu do tyłu i zrzucić na luz, czasem czujnik luzu się przyblokuje w dziwnym położeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Slawek-net napisał:

może jest to związane z wymianą licznika i " parowania" kluczyka z resztą.

 

zaraz, zaraz - wymieniłeś licznik i od tej chwili nie możesz odpalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jak wymieniłem było ok . Wymiana była kilka miesięcy temu . Problemy zaczęły występować jak przestawiłem moto z suchego ciepłego pomieszczenia do innego. Teraz myślę że wilgoć te sprawy. Najpierw przestało wyświetlać N . i nie odpalał. Jak kombinowałem i złożyłem stopkę odpalał tylko na zaciśniętym sprzęgle. teraz nie odpala . Pomyślałem akumulator. Wstawiłem na noc do ładowania. Odgrzebałem miernik i po zamontowaniu pokazuję 13V. Także na dzień dzisiejszy jak przekręcam uruchamia się licznik coś lekko syczy . Tylko jak naciskam czerwony starter to nic nie kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od najprostszych rzeczy...  odepnij czujnik stopki i zmostkuj go. Jak odpali to znaczy, że czujnik stopki do wymiany.

 

Tylko nadal dziwne, że nie masz N...   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.