Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Baza

S2 vs. S2R vs. S4 vs. S4R zbiór informacji

Polecane posty

Cześć.

Przepraszam jeśli już coś takiego było.Przeszukałem forum zanim założyłem temat.

Czy moglibyście koledzy w jednym temacie zebrać informacje dotyczące różnic w ww. modelach??

Moce, wymiary, ogólnie różnice w budowie...

Zastanawia mnie czy S4R jest większy gabarytowo niż reszta..

Co oznaczają te skróty. Bardzo będę wdzięczny za garść informacji dla laika.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, najważniejszą różnicą jest silnik. S2r - dwu zaworowy chłodzony powietrzem, s4, s4r - czterozaworowy chłodzony cieczą. Jeżeli chodzi o wymiany to wszystkie będą podobne, dokładne wymiary i wagi znajdziesz wszędzie. s2r na pewno jest lżejsze za względu na prostszy silnik i brak chodzenia wodnego no i prostsze (czytaj tańsze w serwisowaniu) no i według opinie serwisantów trwalsze. S4 i s4r to natomiast silnik ze sportowych superbików 916 lub 996 wiec moce odpowiednio większe> Mniejszych różnic na pewno znajdzie się dużo więcej ale to co podałem to tak w skrócie najważniejsze z nich. A i jeżeli chodzi o s2r to była też 800 z silnikiem z mokrym sprzęgłem jak ktoś nie lubi klekotu suchego sprzęgła.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kwestia silników. A zawieszeniowo?
Czy któryś z tych silników ma jakieś typowe przypadłości a co za tym idzie jakieś kosztowne problemy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawieszeniowo s2r i s4r to samo, s2r 800 inne zawieszenie bez regulacji przód, jest jeszcze s4rs (bardziej wypasiona wersja s4r) na zawieszeniu ohlinsa. Jeżeli chodzi o typowe usterki to nie doradzę, natomiast tak jak wspominałem s2r jest bardziej niezawodnym silnikiem i tańszym w eksploatacji zarówno w wersji 800 jak i 1000. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S4RS jesli chodzi o zawias to masakra - na torze rewelka, na ulicy wytrzęsie. Generalnie mam go od 4 lat i nie narzekam, ale po każdej przerwie musze się przyzwyczajać na nowo. Ogólnie sztywny jak smok, i lepszy wariat - nie tak jak współczesne sporty, trzeba go świadomie zmusić do współpracy i wtedy jest poezja. Co ciekawe im bardziej go ciśniesz, tym bardziej jest przyjazny :8_laughing::8_laughing::8_laughing:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem krok na przód i odezwałem się do właściciela jednego ducata w okolicy https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-s2r-CID5-IDCmLpq.html.

Wyrozumiały człowiek po tym jak poinformowałem go że jestem zainteresowany, ale że nigdy nie miałem nic do czynienia z Ducati i może być tak że przyjadę siądę, stwierdzę że to jednak nie dla mnie i odjadę stwierdził że jak najbardziej zaprasza i poopowiada o motocyklu.

Tak że pewnie wybiorę się jak tylko sytuacja na to pozwoli.

Jakieś sugestie co do oględzin?? Może jeśli jest taki wątek to proszę o odnośnik żeby nie robić syfu w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to tak:

- potwierdzony przebieg

- historia serwisowa

- bezwypadkowość

No i sprawdź co kiedy było robione (bo jak się okaże że oponki, tarcze, rozrząd i zawory, łańcuch się powoli kończy) to zaraz dołożysz 5 tyś do interesu. Jeżeli chodzi o wypadkowość to najważniejsze rama, zawieszenie przednie, wahacz (to trzeba dokładnie obejrzeć) . Elementy po których można coś poznać to podnóżki, wydech, ograniczniki skrętu, lagi, półki, dekle po obu stronach silnika, no i jazda próbna i sprawdzenie czy motocykl nie kładzie się na którąś stronę. Po zdjęciach które są pod aukcją niczego dziwnego za bardzo nie widać, oczywiście wydech, lusterka, pokrywa sprzęgła, manetki zmienione, tylne podnóżki zdjęte - to zawsze budzi pewne wątpliwości ale nie musi o niczym świadczyć - wiele osób doposaża te motocykle w rożne akcesoria. 

Pozdrawiam i kibicuję w zakupie motocykla

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.