Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
zuper

1260s montaż - halogeny / ledy

Polecane posty

wie ktoś gdzie zlokalizuję wtyczkę pod którą podłącza się dodatkowe halogeny lub ledy?

na lewym przełączniku jest dedykowany pod nie przycisk więc wtyczka gdzieś powinna być schowana - tylko gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było -poszukaj,

Ledy trzeba aktywować z pozycji kompa serwisowego ale... tylko dla OEM halogenów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Zuper, tu też nie jest lekko, a poza tym goń do Powitalni ;)

Wysłane z pośrodku niczego



pierwsze kroki tam skierowałem i myślę że jakoś tutaj też będzie ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Redjasper napisał:

 

tak jak już pisałem wcześniej, przeczytałem cały wątek i sporo się z niego dowiedziałem i w swojej Multi parę rzeczy muszę skontrolować i poprawić fabrykę,

co do halogenów to chodzi mi o info gdzie dokładnie zlokalizowana jest ori kostka do halogenów z trzema pinami - bo tego w tym wątku niestety ale nie ma.

Edytowano przez zuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie motocykla. Jak widzisz tabliczkę znamionową ( naklejkę)to na jej wysokości około 5 cm do tyłu moto. Kostka biała na trzy piny zaślepiona 9 kolory czarny/ żółty/czerwony). Przed mocowaniem przednim zbiornika .

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrałem się w końcu do kostek z lewej strony kiery i mam takie oto dwie z dwoma pinami każda i teraz która jest do navi a która do halgenów - ktoś podpowie ?

 

688436514fa4edfb49b129945830e8a3.jpg

9dd5962ecde24ca767e1111601b93a15.jpg

 

 

Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zuper, jak już będziesz zadowolony, to podjedź do Cinka na poprawę fabryki, czyli zawory i będziesz jeszcze bardziej zadowolony. No, chyba że już w Bolonii składają lepiej 1260 niż 1200 ;).

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki też mam zamiar jak przyjdzie czas na desmo :) a co do składania to z moich obserwacji na przestrzeni ostatnich 15 lat każdy nowszy model jakościowo jest gorszy od poprzednika i niestety ma również więcej wpadek i akcji serwisowych. W tym jak sprawdziłem to już są jakieś dwie akcje serwisowe na coś ze sprzęgłem czy wysprzęglikiem oraz coś z pompą paliwa tak na szybko po sprawdzeniu VIN-u w ASO mi powiedzieli.

 

 

Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:63_astonished: - napisz jak coś będziesz więcej wiedział o tej pompie i sprzęgle..

Pojawiła się informacja , że Brembo ma dużą kampanię na klocki hamulcowe ( wszelkiej maści motocykle z układem tej firmy) - ciekawe , czy coś u nas zrobią , czy nas oleją...

PS:Pamiętaj , że halogeny musisz aktywować w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców, czy programem Melcodiag można aktywować ori halogeny, czy pozostaje tylko ASO lub cinek?

w przyszłym tygodniu będę dzwonił do ASO w sprawie akcji serwisowych i będę chciał się umówić więc spróbuję się dopytać co konkretnie mają zamiar robić.

a co do klocków Brembo to tutaj więcej informacji

https://www.motocykl-online.pl/newsy/AKTUALIZACJA-Akcja-serwisowa-klockow-Brembo-OEM,14221,1

 

 

 

 

Tapatalk

Edytowano przez zuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akcja serwisowa jest na uszczelnienie zbiorniczka sprzęgła oraz coś ze stopką boczną - nie chcieli mi więcej w Katowicach powiedzieć przez telefon. Jestem umówiony na początek sierpnia wiec ma miejscu dokładnie dopytam co dokładnie jest to sprawdzenia i poprawienia.

 

 

Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zuper napisał:

akcja serwisowa jest na uszczelnienie zbiorniczka sprzęgła oraz coś ze stopką boczną - nie chcieli mi więcej w Katowicach powiedzieć przez telefon. Jestem umówiony na początek sierpnia wiec ma miejscu dokładnie dopytam co dokładnie jest to sprawdzenia i poprawienia.

 

 

Tapatalk

Daj znać o co chodzi z tą stopą boczną, ja jak byłem ostatnio to tylko o akcji na quickshifter mi powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wracając do akcji serwisowej, to właśnie odebrałem moto i w ramach akcji zostało zrobione:

1. wymiana stopki bocznej (kosy) na nową, podobne stara była kiepsko spawana co groziło jej złamaniem i glebą moto, 

2. wymiana tłoczka wysprzęglika, 

3. wymiana uszczelki zbiorniczka płynu sprzęgłowego a przy okazji i samego płynu,

było

a.thumb.jpg.74a96873aa9825c269cde1a30d93cdb3.jpg

jest

2.jpg.0fd57ec52abbce7d78046576ba3125d2.jpg

 

oraz dodatkowi wyminieli mi na nowe pokrywkę i uszczelkę zbiorniczka płynu hamulcowego ponieważ było nieszczelne i o dziwo w trzech sztukach które ostatnio widziałem był identyczny objaw - coś takiego

b.jpg.6c2ecf6b91d33f3942d8e1840476f018.jpg

 

Edytowano przez zuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zuper napisał:

wracając do akcji serwisowej, to właśnie odebrałem moto i w ramach akcji zostało zrobione:

1. wymiana stopki bocznej (kosy) na nową, podobne stara była kiepsko spawana co groziło jej złamaniem i glebą moto, 

2. wymiana tłoczka wysprzęglika, 

3. wymiana uszczelki zbiorniczka płynu sprzęgłowego a przy okazji i samego płynu,

było

a.thumb.jpg.74a96873aa9825c269cde1a30d93cdb3.jpg

jest

2.jpg.0fd57ec52abbce7d78046576ba3125d2.jpg

 

oraz dodatkowi wyminieli mi na nowe pokrywkę i uszczelkę zbiorniczka płynu hamulcowego ponieważ było nieszczelne i o dziwo w trzech sztukach które ostatnio widziałem był identyczny objaw - coś takiego

b.jpg.6c2ecf6b91d33f3942d8e1840476f018.jpg

 

Masz jakiś numer tej akcji na stopkę boczną, bo moją się "dziwnie" zachowuje (jak na niej stoi jest bardzo pochylone i stopka mocno pracuje jak się moto pchnie lekko z boku), pytałem o to w serwisie i mi powiedzieli że nic o takiej akcji nie wiedzą.

Edytowano przez dagon_smith

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.