Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

DARc

Diavel 1260 - moment dokręcania śruby używanej przy regulacji naciągu łańcucha

Polecane posty

Witajcie,

w nowym Diavelu 1260 Ducati zmieniło design mocowania piasty tylnego koła. Zamiast DWÓCH śrub Hex jest jedna TORX T60.
Czy ktoś zna jej moment dokręcania? Ciągle nie udaje mi się dostać od Service Manuala dla nowego Diavela i na razie używam instrukcji od starszego modelu, ale w tym miejscu jest zmiana i brakuje mi danych ;)

Może w XDiavelu też jest takie samo mocowanie? Albo w Multi 1260?

Gdzieś widziałem na forum wartość 35Nm +/-5% ale to dość krytycznie ważna śruba więc wolałbym się upewnić.

LWG

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Odświeżam" pytanie ;)
Może ktoś kto wrócił właśnie z urlopu i przeoczył wcześniejsze pytanie ma teraz minutę wolnego czasu, żeby odpowiedzieć jeśli WIE ?? Z góry dzięki

Znalazłem dwie sugerowane wartości 35Nm i 40Nm. Pierwsza jest podejrzana bo taka wartość obowiązuje dla starszej konstrukcji piasty z dwoma śrubami hex.

Druga (40Nm) jest prawdopodobna bo trochę większa (jedna śruba) i taka też występuje podobno w Monsterze 1200 (jeśli info z sieci nie przekłamuje oczywiście ;)
Ktoś zna może tę wartość dla pojedynczej śruby torx T60 z instrukcji serwisowej Diavela 1260 ?

LWG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.