Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Gość

Łożyska wału multistrada 1200S

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam 

Czy jest ktoś na forum kto zmieniał  łożyska  wału w multistrada 1200s 2012r.

Rozleciało mi się łożysko na wale od strony magneta.  Nie moge nigdzie znaleźć  jakie  łożysko tam powinno  isc bo ze starego nie da sie nic odczytać. 

Potrzebuje:

Uzwojenie Alternatora 

Dekiel alternatora

Magneto 

Lożyska wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ASO - wymieniałem kilka razy...

Leży u mnie takie łożysko, ale nie ma żadnych oznaczeń.

Nic wcześniej nie słyszałeś , że cały osprzęt zajechałeś ( magneto,uzwojenie)? :52_fearful:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro wymieniałeś kilka razy to za kazdym razem rozbierałeś cały silnik? Bo to łożysko  wychodzi do środka.  Jaki przebieg  wytrzymuje?

Chcesz sprzedać takie łożysko?  Masz jakieś  zdjecie zeby zobaczyć czy to na pewno to samo?  Co ciekawe w modelu z 13  14 i 15 roku zastosowali dwa łożyska  wałeczkowe.  Może  założyć  takie samo jak od strony  sprzęgła?

Posiadasz  może magneto uzwojenie i dekiel? 

 

Nie było  nic słychać. podczas jazdy  silnik stanął.  Nie dawał żadnych oznak. Pewnie  koszyk sie rozleciał i zblokowal silnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty to może rozbierz i dokładnie zweryfikuj- może wał Ci pękł. Też częsta przypadłość tego modelu.

Łożyska na stanie nie mam. Zamów w ASO.

Jeszcze mi się nie zdarzyło , żeby poza hałasem pochodzącym od łożyska, cokolwiek innego uległo uszkodzeniu , tym bardziej elementy o których wspominasz.

Wracając do łożyska - nigdy nie uległo uszkodzeniu samo z siebie . Zazwyczaj było to zaniedbanie poziomu oleju , lub przeszłość powypadkowa ( tak samo z pękającym wałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe no trzeba  rozbierać   bo innej opcji nie ma. Na razie ze zdjęcia  wyglada na rozsypane łożysko. 

Z tego co widze był już  taki temat na forum  o wymianie łożysk  i ktoś znalazł  jakie powinny iść  wg oryginału. Z tego co widze to idzie tam łożysko  skośne i sa dostępne  na allegro fag lub skf do 100zł szt. 

Ling do tematu podobnego 

Link do łożyska  

https://allegro.pl/oferta/lozysko-kulkowe-skosne-7207-bep-skf-35x72x17-9633936054

IMG_9766.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cinek78 napisał:

Wracając do łożyska - nigdy nie uległo uszkodzeniu samo z siebie . Zazwyczaj było to zaniedbanie poziomu oleju , lub przeszłość powypadkowa ( tak samo z pękającym wałem).

Tu pozwolę sobie nie zgodzić się z Cinek78, w 2012 była wada w Multistradach i padały łożyska. Moja sztuka zakupiona przeze mnie jako nowa, serwisowana,  poziom oleju zawsze ok,  wymieniany na czas lub wcześniej niż trzeba, motocykl bezwypadkowy i padło łożysko. Swojego czasu na Mobile.de było "kilka" sztuk Multi 2012-2013 (tam liczy się data rejestracji) w atrakcyjnych cenach a w opisie info o padniętym łożysku także coś w tym jest moim zdaniem.  

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, junak napisał:

Tu pozwolę sobie nie zgodzić się z Cinek78, w 2012 była wada w Multistradach i padały łożyska. Moja sztuka zakupiona przeze mnie jako nowa, serwisowana,  poziom oleju zawsze ok,  wymieniany na czas lub wcześniej niż trzeba, motocykl bezwypadkowy i padło łożysko. Swojego czasu na Mobile.de było "kilka" sztuk Multi 2012-2013 (tam liczy się data rejestracji) w atrakcyjnych cenach a w opisie info o padniętym łożysku także coś w tym jest moim zdaniem.  

Pozdrawiam

A co w takim razie serwis na to? Dali Ci jakieś  poprawione  lub  inne łożysko?  Jak się do tego odnieśli? W modelach po 2013r. Sa obydwa łożyska  wałeczkowe. Wiec może założyć  rozwiązanie  z nowszego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli foto z akcji jest real , to OEM łożysko jest inne... Ale może to być tylko kwestia grafiki aukcji.

junak - zapomniałem dopisać , że w sztukach które do mnie trafiły... :96_ok_hand:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, junak napisał:

Tu pozwolę sobie nie zgodzić się z Cinek78, w 2012 była wada w Multistradach i padały łożyska. Moja sztuka zakupiona przeze mnie jako nowa, serwisowana,  poziom oleju zawsze ok,  wymieniany na czas lub wcześniej niż trzeba, motocykl bezwypadkowy i padło łożysko. Swojego czasu na Mobile.de było "kilka" sztuk Multi 2012-2013 (tam liczy się data rejestracji) w atrakcyjnych cenach a w opisie info o padniętym łożysku także coś w tym jest moim zdaniem.  

Pozdrawiam

A co w takim razie serwis na to? Dali Ci jakieś  poprawione  lub  inne łożysko?  Jak się do tego odnieśli? W modelach po 2013r. Sa obydwa łożyska  wałeczkowe. Wiec może założyć  rozwiązanie  z nowszego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Diagnoza Cinka się potwierdziła. Wał pękł. Silnik do wymiany.  

Czy posiada ktoś  silnik na sprzedaż? 2010-2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jade jutro oglądać  cały silnik  z osprzetem. Bo oprócz  karterów wału i skrzyni  potrzebuje magneto uzwojenie i dekiel alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.